Sayfa 16/521 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon
Arama sonucu : 4168 madde; 121 - 128 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

Alıntı Originally Posted by kowboy546 Yazıyı Oku
    tamam şirketten her hareketi bekliyoruz ama adamlar kap atmış , geçen yıldan beri 9m düz hesap lot sokmuşlar dolaşıma bu saatten sonra geri dönüş yapmayacaklarına adım kadar eminim , bunları kafalarındaki bir plan dahilinde yaptılar bu plana değerlemenin ertelenmesi bence uymuyor
    İşte bütün mesele bu, 9 milyon lot neden sokuldu?

Peki asıl 1 milyon dolarlık soru şu?
    - Bedelli bedelsiz açıklandığında hisse tavan tavan gitme eğliminde idi. Bıraksalar 100 üzeri rakamlara rahatıkla gideceği konuşuluyordu.
    Amaç 9 milyon hisseyi bizlere satmak ise, neden 100 e kadar beklemediler?
    Hatta paralelinde şunu da sorayım, 26.20 gibi bir rakamdan hisse satıp aşağı doğru vermek neyin nesi? Üstelik yine tam da hisse tekrar yükselişe geçecekken oldu bu.

Benim anlamlandıramadığım cevaplayamadığım soru bu?

Bazıları hisseleri topluyor diyorlar ama sürekli yeni hisse satışı oluyor. Hisse böyle mi toplanır.
    Gönderirsin iki kötü haber millet dökülür sen de toplarsın yani.
    Umarım 20 altına doğru sarkmaz, yoksa işin içinde iş varmış demektir.

Ne güzel komple satıp çıkmıştım, neden tekrar girdim ben de bilmiyorum.
    Heyecan seviyorum galiba.

2.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    ......

Merhaba,
    Değerli kardeşim, Kemal beyin artık ne olduğunu herkes öğrendi.
    Benim düşüncem, eğer Basmane işi çözüldüyse, o lotları kendisi aldı.
    Yeniden değerleme ve Basmane haberi hisseyi çok iyi fiyatlar.
    O fiyatlardan o hisseleri sattığında, Basmane'yi kendisi yapar. Böylece Basmane'nin yarısını tek başına yemiş olur.
    Ben bu şekilde düşünüyorum.

Bunu, yatırım tavsiyesi olarak algılamayın. Karşımızda, öbür dünyasını ve ahireti yakmış bir adam var. Bu kadar pisliği yaptıktan sonra, diğer tarafta davul zurna beklemesin.

Ona göre yeniler pozisyon alsın.

Yeniden değerlemeleri hiç edebileceğini düşünmüyorum.

İyi bir akşam diliyorum.

Saygılarımla,

3.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Değerli kardeşim, Kemal beyin artık ne olduğunu herkes öğrendi.
    Benim düşüncem, eğer Basmane işi çözüldüyse, o lotları kendisi aldı.
    Yeniden değerleme ve Basmane haberi hisseyi çok iyi fiyatlar.
    O fiyatlardan o hisseleri sattığında, Basmane'yi kendisi yapar. Böylece Basmane'nin yarısını tek başına yemiş olur.
    Ben bu şekilde düşünüyorum.

Bunu, yatırım tavsiyesi olarak algılamayın. Karşımızda, öbür dünyasını ve ahireti yakmış bir adam var. Bu kadar pisliği yaptıktan sonra, diğer tarafta davul zurna beklemesin.

Ona göre yeniler pozisyon alsın.

Yeniden değerlemeleri hiç edebileceğini düşünmüyorum.

İyi bir akşam diliyorum.

Saygılarımla,
    Çok mantıklı. Katılıyorum. ytd.

Peki bu yeniden değerleme olayı baştan beri KZ nun planının parçası mıydı?
    Yoksa Bedelli sermaye artırım için SPK nın yatırımcıların da ısrarı nedeniyle öne sürdüğü bir şart mı?

Daha değerlemelere neler dahil o bile net değil.
    Sadece EPLAST ın doğrudan sahip olduğu varlıklar mı değerlenecek, yoksa bunlarla beraber bağlı ortaklıkların aktifindeki varlıklarla beraber mi değerlenecek?

O kadar çok belirsizlik var ki?
    Belediyeden taahhüdü nedeniyle yapıp teslim ettiği varlıklar var. Bunlardan doğacak alacaklar da belirsizliğin bir parçası.
    Bir ara verin 40 milyon dolarımı çekileyim bile demişliği var.
    Buradan yani Basmaneden KZ nun beklentisinin en az 40 milyon dolar olduğunu kabul edebiliriz.
    Hadi 30 Milyon dolar olsun. Ben demedim, zamanında KZ demiş.
    https://twitter.com/bisttehisse/stat...95568619995136

5.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Yoksa Bedelli sermaye artırım için SPK nın yatırımcıların da ısrarı nedeniyle öne sürdüğü bir şart mı?

Sadece EPLAST ın doğrudan sahip olduğu varlıklar mı değerlenecek, yoksa bunlarla beraber bağlı ortaklıkların aktifindeki varlıklarla beraber mi değerlenecek?

Belediyeden taahhüdü nedeniyle yapıp teslim ettiği varlıklar var. Bunlardan doğacak alacaklar da belirsizliğin bir parçası.
    Buradan yani Basmaneden KZ nun beklentisinin en az 40 milyon dolar olduğunu kabul edebiliriz.

Kemal hiçbir zaman 40 milyon dolar verin çekileyim demedi. Kastı, 40 milyonumu verin önce, sonra o satıştan uğradığım zararı tazmin edersiniz demek istedi. Oraya bir inşaat yapılacaksa KEmal yapabilr, yapılmayacaksa da yapılmaz. Buna emin olun. Kemal feragat etmeden belediye orayı satamaz. Sancak hükümete çok yakın biri olduğu halde vazgeçti. İnşaat yapacak parası mı yoktu? Elbette vardı ama inşaata başlasaydı Kemal açtığı dava ile inşaat duracaktı. Sancak verdiği 80 milyon ile ortada kalacaktı. Dava bitince 40 milyonu Kemalden, diğer 40 milyonu TMSF den alırdı , ne zaman ? 20 yıl da o beklerdi... Bu yüzden o topa girmedi. Peki alırken bunu bilmiyor muydu ? Belli ki Kemal'in elinde kimsenin bilmediği başka kozları var. Kemal'i Melih Gökçek'e benzetiyorum. Herkes bu defa aday olamaz derdi ama son gün de olsa adaylığı açıklanırdı. Bir defasında songünün son 30 dakikası açıklandı adaylığı... Kafa aynı kafa... İkisi de ........ olmak için doğmuş, hakkını da iyi verdiler, veriyorlar...

6.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku

Peki asıl 1 milyon dolarlık soru şu?
    - Bedelli bedelsiz açıklandığında hisse tavan tavan gitme eğliminde idi. Bıraksalar 100 üzeri rakamlara rahatıkla gideceği konuşuluyordu.
    Amaç 9 milyon hisseyi bizlere satmak ise, neden 100 e kadar beklemediler?
    Hatta paralelinde şunu da sorayım, 26.20 gibi bir rakamdan hisse satıp aşağı doğru vermek neyin nesi? Üstelik yine tam da hisse tekrar yükselişe geçecekken oldu bu.

Bazıları hisseleri topluyor diyorlar ama sürekli yeni hisse satışı oluyor. Hisse böyle mi toplanır.
    Gönderirsin iki kötü haber millet dökülür sen de toplarsın yani.
    Umarım 20 altına doğru sarkmaz, yoksa işin içinde iş varmış demektir.

Ne güzel komple satıp çıkmıştım, neden tekrar girdim ben de bilmiyorum.
    Heyecan seviyorum galiba.
    Bunlarla ilgili kafamda bir şablon var ama bunu bana en geç Nisan gibi hatirlatirsan yazayım şu an buraya yazmak istemiyorum

toplayıp toplama ile ilgili kavram göreceli , kimine göre topluyor kimine göre değil ama daha evvelden uygun fiyata maliyetlenip kenara atan kişilerden alamadığını yada zorlanacağıni gördü bence

En son 26 civarindan piyasa dışına satılan lotlarla ilgili ben tahtacinin yaptığı islemlerde komisyon üzerinden çalıştığını kontrolün hala kz de olduğunu düşünüyorum bence başka açıklaması yok

20 altını düşünmüyorum ben , olmaz diye birşey yok ama günlük kapanislara o rakamları görmez bence , haa şu var belki çıkış öncesi bı devre kestirip dönebilir yukarı ama kapanış itibariyle ben düşünmüyorum, ytd yazayım da yanlış anlaşılma olmasın

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

7.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku

Merhaba,

"Belirsizlik bizim işimiz..."K.Z.

Değerli kardeşim, ben dönülmez bir yola girildiğini düşünüyorum. (Yine de KZ dikkat!)

Bedelli olsa, tadından yiyemeyecekti. (Sözün gelişi, daha iyi yiyecekti)

Bedelli bittikten sonra, yeniden değerlemeleri yine açıklayıp, daha fazla hisse ile, belki hisseleri göze batmadan daha çok fiyatlayacaktı. Ancak, bedelli olmayınca, ne yapacağım diye düşünürken, doğaçlama borsa ve dolardaki düşüşü değerlendirerek haberi pic etti.

"Pic etmek bizim işimiz..." KZ

En büyük beklenti gerçekleştiği halde, haber hiç olunca, hisseleri düşükten almaya devam...

Sonrasını göreceğiz, bekliyoruz.

Bu kadar yatırımcı düşmanı, yatırımcısına saygısız bir insan daha dünyaya gelmemiştir.

Eninde sonunda hisseye balinalar girecek yolu yok.

İyi bir haftasonu diliyorum.

Saygılarımla,

8. Kendisi ve avanesi zaten balina sürüsü.
    Başkasına ihtiyaç yok.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 16/521 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •