Sayfa 16/86 İlkİlk ... 614151617182666 ... SonSon
Arama sonucu : 683 madde; 121 - 128 arası.

Konu: SPK, Forex'e Önemli Sınırlamalar Getirdi

1.  Alıntı Originally Posted by eRk43 Yazıyı Oku
    bunların mantık şu sanırım. tr'de fx'e yatırılan milyonlarca doların %80'i kaybediliyor. dövizler heba oluyor, para elden çıkmış oluyor diye düşünüyorlar sanırım. amacın ky'yi korumak falan olmadığı belli zaten de, olaya bu açıdan bakıldığında ne dersiniz? yatırılan döviz kaybedilmiş oluyor ve ülkeden döviz çıkışı oluyor mantığı doğru mu?
    olabilir...mantık olarak doğru....iyiler varsa yurt dışına gitsin para getirsin hamlesi olabilir....bu işe alışmış olan yurt içinde döviz yine alır yurt dışında para kaybeder...sonuçta bu işe para koymak isteyen adamı engellemen lazım....doları veya euro yu her halukarda yurt içinde alacak....
    Son düzenleme : xxtrader; 23-02-2017 saat: 14:54.

Arkadaşlar ön ödemeli bir debit kart lazım bize. yurtdışı menşeili. Sağlam
    Tr den euro çekerken para almayan.

3.  Alıntı Originally Posted by eRk43 Yazıyı Oku
    bunların mantık şu sanırım. tr'de fx'e yatırılan milyonlarca doların %80'i kaybediliyor. dövizler heba oluyor, para elden çıkmış oluyor diye düşünüyorlar sanırım. amacın ky'yi korumak falan olmadığı belli zaten de, olaya bu açıdan bakıldığında ne dersiniz? yatırılan döviz kaybedilmiş oluyor ve ülkeden döviz çıkışı oluyor mantığı doğru mu?
    Naptığını bilmeyenlerin kısaca SPK yi yönetme ehliyetlerin olmadığı aşikar kişilerin naptığını çözmek ne kadar zor değil mi. Ya da telefon gelmiştir tebliğ çıkar şunları uygula..

fornaks Guest
    aslında ben daha çok kendimi 2.sınıf vatandaş hissettim. gerçekten 50.000 tl ayıracak durumum yok.olanla olmayan ayrımı yaptılar. bana koyan bu oldu önce hayallerimi aldıklarını, daha sonra özgürlüğümü alacaklarını ben adım gibi biliyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    karşıdan para transferi yaptın mı hiç tayfun bey yoksa stok mu yapıyorsunuz yada batırdınız mı...
    henuz para cekimi yapmadim. yatirdigim para kadar kazandigimda onu isteyecegim ama henuz o miktara ulasmadim. ben risksiz ve stressiz gitmeyi tercih ediyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by tayfun Yazıyı Oku
    henuz para cekimi yapmadim. yatirdigim para kadar kazandigimda onu isteyecegim ama henuz o miktara ulasmadim. ben risksiz ve stressiz gitmeyi tercih ediyorum.
    hayırlısı olsun herkesin bir stratejisi var tabi ki...en önemli kafadaki soru işareti parayı almada 1 kez transferi becerdin mi gerisi gelir....

7.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    olabilir...mantık olarak doğru....iyiler varsa yurt dışına gitsin para getirsin hamlesi olabilir....bu işe alışmış olan yurt içinde döviz yine alır yurt dışında para kaybeder...sonuçta bu işe para koymak isteyen adamı engellemen lazım....doları veya euro yu her halukarda yurt içinde alacak....
    hocam eğer mantık buysa spk bizim milletin anladığı dilden konuşmuş derim. 1 koy 100 al gibi reklamlarla müşteri çeken firmaları zamanında engellemediler. sonra bilen bilmeyen birçok kişi hayalleriyle bu işe girip para kaybettiler. bu türkiye gerçeği. tabi iş bu noktaya gelinceye kadar alınacak önlemler ile gerçekten ky'yi koruma adına birşeyler yapılabilirdi. mesela forex firmalarının reklam vermesi yasaklanabilirdi. internette, tv dizilerinde, hatta beşiktaşın formasında bile forex firmalarının reklamları vardı. millet bunu ve reklamları görünce ne yaptı , balıklama daldı ve çoğu kişi de kaybetti. iş bu noktaya gelince de doğrudan işlemleri bitirmek adına böyle sert bir düzenleme getirildi sanırım

8.  Alıntı Originally Posted by eRk43 Yazıyı Oku
    hocam eğer mantık buysa spk bizim milletin anladığı dilden konuşmuş derim. 1 koy 100 al gibi reklamlarla müşteri çeken firmaları zamanında engellemediler. sonra bilen bilmeyen birçok kişi hayalleriyle bu işe girip para kaybettiler. bu türkiye gerçeği. tabi iş bu noktaya gelinceye kadar alınacak önlemler ile gerçekten ky'yi koruma adına birşeyler yapılabilirdi. mesela forex firmalarının reklam vermesi yasaklanabilirdi. internette, tv dizilerinde, hatta beşiktaşın formasında bile forex firmalarının reklamları vardı. millet bunu ve reklamları görünce ne yaptı , balıklama daldı ve çoğu kişi de kaybetti. iş bu noktaya gelince de doğrudan işlemleri bitirmek adına böyle sert bir düzenleme getirildi sanırım
    demo platformu sapla samanı ayırmak için çok güzel bir araç bence....asgari ücretle çalışana 100000 dolar hesap açarsan olacağı bu...demoda işin büyük kısmını çözebilirler....hatta belli seviyeye geldikten sonra sertifika bile verilebilir......

Sayfa 16/86 İlkİlk ... 614151617182666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •