Sayfa 16/216 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 121 - 128 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

bende açıkçası düşerek alma ve maliyet düşürme taraftarıyım tabi ki bu sadece benim fikrim zaten yatırımın tavsiyesi olmaz burada içimizi döküyoruz ama ben baştan bu yana girerken biraz biraz yüklenirim diyordum ama bu kadar düşeceğini de tahmin etmedim ya kısmet der bakarım yoluma bakalım 2-3 yıla ne gösterir

Çok fazla dert etmeyin, bu tip hareketleri bu piyasada çok yaşadım, aslında benim küçüklere her zaman tavsiyem halka arzlardan bir şey almamaları ama işte alan alır herkesin kendi aklı var fikri var bize ne demek düşer !... Dedim yine diyorum, bu bunların ilk uygulaması , art niyetli olsalar bile gelecekte daha büyük avlar için bindikleri dalı kesmezler. Yanılma payım yüksek olabilir tabi ama yinede sinirlerinize hakim olursanız aldığınız fiyata göre er yada geç kazanç sağlarsınız diye düşünüyorum. Maliyet düşürmek mantıklı gibi görünsede hissenin hangi fiyatlara geleceğini bilmek bizim gibiler için mümkün olmadığına göre her üç beş kuruş düşüşte hisse almak mantıklı bir yol olmaz kanaatindeyim. Sonunda paramız kısıtlı , son kurşunu da attıktan sonra hisse düşmeye devam ederse psikolojimiz daha da bozulur. Ben düşüşlerde hisse alacak olsam ilk alışımı halka arz fiyatından en az %10 aşağı gelmeden yapmam ki bunun bile bir garantisi yok. Bırakırım tiranlar ne planladıysa onu yapsınlar , nereye kadar düşürecek ve ondan sonra hareket çekeceklerse bunu bekler elimdekilerle yetinirdim. Ne al ne sat ne tut tavsiyesidir sadece fikirlerimin paylaşımıdır.

3. Halka arz başvurusu yaptığım günlerde açıkçası ben de borsadaki ilk günlerinin böyle geçeceğini düşünmüyordum. Ek arz hakları olmalarına rağmen taleplerin tamamını değil de %80 civarını karşılamaları aslında hoşuma gitmemişti. Çünkü beklediğimden az talep olduğunu ve taleplerin tamamını karşılamamalarının algı yönetiminden ibaret olduğunu, kalan %20 talebin borsadan alım yapılmasına yönlendirmek istediklerini görmüş oldum.
    3 gündür işlem gören hisse beklediğim gibi oldukça sığ. 2 daire fiyatı civarındaki bu sığlık birçok kademenin boş kalmasına sebep oluyor. 15 dk gecikmeli de olsa derinlikte 300-400 lot ile dün 50 kuruş düşürüldüğünü gördüm. Cuma akşamı da tam tersi son 15 dakikada yaklaşık 1000 lot ile 30 kuruş yükselmişti. Lafın kısası gönül istemezdi ama kısa vadede bu hareketler maalesef olabiliyor.
    Orta ve uzun vadede ben fiyatın reel piyasa ile paralel hareket edeceğini, proje sağlıklı ilerlediği sürece de etmek durumunda olduğunu düşünüyorum. Proje ilerleyip de örneğin satış ofisinde metrekaresi 50-55 liralardan satılmaya başladığında borsadaki fiyatı 40 liralar civarında kalırsa insanlar satış ofisinden almak yerine borsadan 11 bin lot almayı tercih edecektir kanaatimce.
    Düşünce olarak güzel bir uygulama olduğunu düşündüğüm gayrimenkul sertifikası konusunun ölü doğmaması ve örneklerinin çoğalması adına umarım insanları cezbeden az riskli, sağlam getirili olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,504
    Alış 39.02
    Satış 39.04

Daha türünün ilk örneği olan bir yatırım aracında yazık ettiler yüzde 5 kayıp var neredeyse arz fiyatından. Umarım kısa zamanda toparlar.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. sahipsizliğin daniskası.

6. İzahnamede aşağıdaki ifade yer almakta.

"Piyasa Yapıcılığı: İhtiyaç duyulduğu takdirde piyasa yapıcılığı uygulanacaktır."

Bakalım ne olacak.

7. %5 dünle bugün arası kayıp 37,22 gösterdiler o sırada halka arzla arasında %12,42 kayıp vardı şuanda ilk güne göre %8 oyun düzen hep milletin cebinde kalan üç kuruşuda gözleri
     Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Alış 39.02
    Satış 39.04

Daha türünün ilk örneği olan bir yatırım aracında yazık ettiler yüzde 5 kayıp var neredeyse arz fiyatından. Umarım kısa zamanda toparlar.

Syg.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,504
    39.18 son fiyat arz fiyatı 42.50 kayıp -7.81%

Bazı arkadaşlar arzdan girip %5'imi %10'umu alıp kaçarım diyordu ama borsa böyle bir yer değil işte. Artık elinizdeki ortaklık payının bir evi temsil ettiğinden çok borsada işlem gören bir kıymet olduğuna odaklanın. Yani herşey mübahtır. Koskoca 7.50 lira ederi olan İş Bankasını 1 yıldan uzun süre 4.60-4.30 arasına hapsettiler, en sonunda ederine yaklaştı ancak o sırada çok kişiye zarar da ettirdiler.

Yani elinizdeki varlığın değerine inanıyorsanız sabredip tutmak iyidir.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 16/216 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •