Sayfa 160/555 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. 3. Ceyrek hacim ortalaması 2. Ceyregin %50 üstünde oluşacak gibi. 3. Çeyrek daha güzel bir kar gelecek inşallah. O2. Çeyrek ortalama komisyon oranını bulamadım hala.

2.  Alıntı Originally Posted by apranti87 Yazıyı Oku
    3. Ceyrek hacim ortalaması 2. Ceyregin %50 üstünde oluşacak gibi. 3. Çeyrek daha güzel bir kar gelecek inşallah. O2. Çeyrek ortalama komisyon oranını bulamadım hala.
    Kaba hesapla 10.000 de 1.5 gibi bir rakam var sanki. Detaylı hesabını tutan arkadaşlar daha net bir rakam verirler.

Forex tarafında 1. çeyreğe göre daha başarılı olan müşteriler sebebiyle komisyon gelirlerindeki artışın bilançoya etkisini göremedik.

3. Bilançomuz hayırlı olsun..
    Foruma da attığım excelde 16 milyon BİST + viop komisyon geliri bekliyordum. Geçen çeyrek ortalama komisyon oranını baz alarak.

Son gelen işmen bilançosu sonrası hepimiz daha iyi kar bekliyorduk. Gelmemesinin sebebi Kas (forex) gelirlerinde gizli.
    İlk çeyrek 5,7 milyon gelen forex geliri bu çeyrek sadece 1 milyon gelmiş. Yani buradan 4,7 milyon gol yemişiz.

Buna rağmen açığı hisse ve viop komisyon gelirleri ile kapamışız. 16 milyon beklediğimiz hisse + viop komisyon geliri 21,5 milyon gelmiş.

Bu şu anlama geliyor: ortalama komisyon oranımız artmış. Hisse için ortalama komisyon oranı 10.000’de 1,5’a çıkmış. (Önceki 1,03)
    Viop için ise 10.000’de 1,06 (önceki 1,04)
    Bunlar güzel şeyler. Beklentim 3. Çeyrekte bu ortalama komisyon oranlarının daha da artması.

Forex geliri bu çeyrekten daha kötü olamaz diye baz alırsak çok güzel bir 3. Çeyrek habercisi bence bu bilanço.
    Tüm ortaklara hayırlı olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

4. KAS işlemleri gelirleri Q1 da 5,6 M iken Q2 de 1,1 M olmuş.

Bu kısmı çözemiyorum, foreks de piyasa yapıcılığı yaparken açık pozisyonlar oluşuyor ve hacimden bağımsız olarak oynaklık mı oluyor acaba ? Bilen var mı?

5.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    Bilançomuz hayırlı olsun..
    Foruma da attığım excelde 16 milyon BİST + viop komisyon geliri bekliyordum. Geçen çeyrek ortalama komisyon oranını baz alarak.

Son gelen işmen bilançosu sonrası hepimiz daha iyi kar bekliyorduk. Gelmemesinin sebebi Kas (forex) gelirlerinde gizli.
    İlk çeyrek 5,7 milyon gelen forex geliri bu çeyrek sadece 1 milyon gelmiş. Yani buradan 4,7 milyon gol yemişiz.

Buna rağmen açığı hisse ve viop komisyon gelirleri ile kapamışız. 16 milyon beklediğimiz hisse + viop komisyon geliri 21,5 milyon gelmiş.

Bu şu anlama geliyor: ortalama komisyon oranımız artmış. Hisse için ortalama komisyon oranı 10.000’de 1,5’a çıkmış. (Önceki 1,03)
    Viop için ise 10.000’de 1,06 (önceki 1,04)
    Bunlar güzel şeyler. Beklentim 3. Çeyrekte bu ortalama komisyon oranlarının daha da artması.

Forex geliri bu çeyrekten daha kötü olamaz diye baz alırsak çok güzel bir 3. Çeyrek habercisi bence bu bilanço.
    Tüm ortaklara hayırlı olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bist komisyon oranı çok güzel artmış bu çeyrek bist hacimleri 2.çeyreğe göre çok yükseldi komisyon oranlarının artması buradan güzel kar getirir ayrıca bu çeyrek halka arz geliri de olacak bedelli de olursa oda 4.çeyreğe yansır artık. Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : clastobar; 06-08-2020 saat: 20:57.

6. En olumlu tarafı komisyon oraninin artması

Olumsuz taraflar ise kas gelirlerinin kayda değer düşmesi ve faiz gelirlerinin hemen hemen 1.çeyrekle aynı oranda kalmasi.

Özellikle faiz gelirlerinde artış bekliyordum açıkçası. Çünkü sirket kredi talebinin çok fazla oldugunu, bu sebeple bedelli sermeye artırımına gidiyoruz dedi.

Faiz oranlarının düşük seyretmesi sebep olmuş olabilir bu gelirlerin artmayışına. Bir an önce şu bedelli işini halletseler iyi olacak.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Yine de 3.ve 4.çeyrek için gayet olumluyum.

Hem komisyon oraninin artması hemde işlem hacminin artması 3 çeyrek icin çifte katalizör olacaktir.

Bunun yaninda kas islemlerinden bu çeyrek olabilecek en kötü rakamın geldiğini düşünüyorum. 3.ceyrekte daha güçlü bir katkı gelecektir buradan.

Son olarakta belki 3.çeyreğe yetismez ama 4.ceyrekte bedelliden gelen nakit ile acilan kredilerden guzel gelirler gelecektir.

Sonuç olarak bu çeyrek belki bir miktar beklentinin altinda kar gelsede gelecek çeyrekler için güzel isaretler veren bir bilanço geldi bence.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Güncel fk mız 12.67 oldu. 3. Çeyrek bilançoya 25 ortalama fk ile gireriz muhtemelen.

Sayfa 160/555 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •