Sayfa 164/777 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264664 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Yine bi kulp bulup geçirdiler.
    breh breh breh

2.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Olmadı..
    Filim bitti mi? Sinemadan çıkalım mı? Yoksa Amerikan on yıllıklarını izleyelim mi? Yükseliyormuş gibi yapıyor ama...?!

Alıntı Originally Posted by Occhiali Yazıyı Oku
    Filim bitti mi? Sinemadan çıkalım mı? Yoksa Amerikan on yıllıklarını izleyelim mi? Yükseliyormuş gibi yapıyor ama...?!
    Sinemadan çıksak ne yapacağız..ben suareye kalacağım..durumlar belli..

Ben zaten eskiden beri FED faiz artışı felan pek taktığım yokta, şu ücret artışları yüzünden bir kıpırtı olabilir diye düşünmüştüm..esas konu yada benim önemsediğim global büyümenin sıkıntılı olması ve bu işin sonunun durgunluğa çıkması..tabi malum bu kadar balonla durgunluk pek iyi gitmez..dolayısıyla sentral bankerlerin de piyasalara yuları az yada çok kaptırmaları söz konusu..

Bakalım ilk patlakta ne olacak..biraz ihtiyarlıyacağız belki ama..

Neyse haftaya salı enflasyon rakamı var..düşük büyüme ve yükselen enflasyon iyi gider..

Selamlar..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Sinemadan çıksak ne yapacağız..ben suareye kalacağım..durumlar belli..

Ben zaten eskiden beri FED faiz artışı felan pek taktığım yokta, şu ücret artışları yüzünden bir kıpırtı olabilir diye düşünmüştüm..esas konu yada benim önemsediğim global büyümenin sıkıntılı olması ve bu işin sonunun durgunluğa çıkması..tabi malum bu kadar balonla durgunluk pek iyi gitmez..dolayısıyla sentral bankerlerin de piyasalara yuları az yada çok kaptırmaları söz konusu..

Bakalım ilk patlakta ne olacak..biraz ihtiyarlıyacağız belki ama..

Neyse haftaya salı enflasyon rakamı var..düşük büyüme ve yükselen enflasyon iyi gider..

Selamlar..
    Dostum selam.gecenlerde bu turp güçlü dolar istemiyor demiştim.bence verilerle oynuyorlar.Fed faizi mümkün olduğunca acımadan artırma peşinde..ama yemezler eninde sonunda dolar güçlenecek bence.ozaman EM leri görecem ben.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Bir iki hafta içinde Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulanacakmış..

Bu yaptırımlar S300'lerden dolayı bizide kapsayacak gibi duruyor..

US sanctions on Russia coming soon: Treasury secretary

.................

At a separate hearing, Dan Coats, director of National Intelligence, said he expects Treasury to announce the Russia sanctions "within a week."

................

A senior administration official last month said the White House has warned governments around the world that they could face sanctions for "significant transactions" with the Russian military.

That includes NATO ally Turkey, which has publicly announced the purchase of a Russian S-400 air defense missile system, which is regarded as a challenge to US air superiority.

https://www.yahoo.com/news/us-sancti...165001518.html
    Beyaz Saray Rusya ile askeri anlaşmalar yapan ülkelerin önemli yaptırımlara maruz kalacaklarını geçen ay bildirmişti..

S400'ler ABD'nin hava üstünlüğüne meydan okuma olarak bakılıyormuş..enterasan..

Olabilecek yaptırımlar neler olabilir..fikri olan?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

Beyaz Saray Rusya ile askeri anlaşmalar yapan ülkelerin önemli yaptırımlara maruz kalacaklarını geçen ay bildirmişti..

Bize birşey olmaz...bizim iman dolu bir yüreğimiz var...ha birde 17 milyar dolarlık uçak aliyoz ABD kendini vuracak değil ya.. güzel hareketler bunlar..akıllıca

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

Yaptırımlar hakkında bir fikrim yok, ama sonuçları hakkında bir tahmin yürütebilirim. İki önemli sonucu olabilir. Birincisi, Türkiye, Rusya'nın yanına geçer. İkincisi, mevcut yönetim, gelmekte olan geçim sıkıntısının ve fakirleşmenin faturasını Amerika'ya keser - böylece ABD, dolaylı olarak mevcut yönetime destek çıkmış olur.

Mahir Kaynak'ın şöyle bir ifadesi vardı: "İsterseniz bir gelecek senaryosu yazalım ve ilgilenen olursa sinemaya da aktarırız. ABD ve Rus yetkililer dünyadaki nüfuz bölgelerini belirler, Çin ve Avrupa’yı kontrol altına alırlar. Karşılıklı kadeh tokuşturduktan sonra kapıdan çıkar çıkmaz birbirinin hasmı haline gelirler ve herkes bu kamplardan birinde daha doğrusu belirlenen tarafta yerini alır." Kaynak'ın eski tarihli yazılarını Star gazetesinde bulamadığım için daha farklı bir yerden link verdim. Eğer doğru hatırlıyorsam, Kaynak, katıldığı TV programlarından birinde, füze kalkanının Avrupa'ya karşı satın alınacağını söylemişti. İlk duyduğumda bir anlam veremediğim bu ifade, giderek daha anlaşılır olmaya başladı. Avrupa, enerjisini Orta Doğu'dan alıyor, biz de, hem karadan (Suriye, Irak) hem de denizden (Katar/İran Körfezi, Somali/Aden körfezi, Sevakin/Kızıldeniz) Avrupa'nın bölgeyle irtibatını kesiyoruz. Durum, İkinci Dünya Savaşı'nda, ABD'nin Japonya'ya petrol amborgosu koymasına ve Japonya'nın "mecburen" Pearl Harbor'a saldırmaya zorlanmasına benzemeye başladı, gibime geliyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Occhiali Yazıyı Oku
    Yaptırımlar hakkında bir fikrim yok, ama sonuçları hakkında bir tahmin yürütebilirim. İki önemli sonucu olabilir. Birincisi, Türkiye, Rusya'nın yanına geçer. İkincisi, mevcut yönetim, gelmekte olan geçim sıkıntısının ve fakirleşmenin faturasını Amerika'ya keser - böylece ABD, dolaylı olarak mevcut yönetime destek çıkmış olur.

Mahir Kaynak'ın şöyle bir ifadesi vardı: "İsterseniz bir gelecek senaryosu yazalım ve ilgilenen olursa sinemaya da aktarırız. ABD ve Rus yetkililer dünyadaki nüfuz bölgelerini belirler, Çin ve Avrupa’yı kontrol altına alırlar. Karşılıklı kadeh tokuşturduktan sonra kapıdan çıkar çıkmaz birbirinin hasmı haline gelirler ve herkes bu kamplardan birinde daha doğrusu belirlenen tarafta yerini alır." Kaynak'ın eski tarihli yazılarını Star gazetesinde bulamadığım için daha farklı bir yerden link verdim. Eğer doğru hatırlıyorsam, Kaynak, katıldığı TV programlarından birinde, füze kalkanının Avrupa'ya karşı satın alınacağını söylemişti. İlk duyduğumda bir anlam veremediğim bu ifade, giderek daha anlaşılır olmaya başladı. Avrupa, enerjisini Orta Doğu'dan alıyor, biz de, hem karadan (Suriye, Irak) hem de denizden (Katar/İran Körfezi, Somali/Aden körfezi, Sevakin/Kızıldeniz) Avrupa'nın bölgeyle irtibatını kesiyoruz. Durum, İkinci Dünya Savaşı'nda, ABD'nin Japonya'ya petrol amborgosu koymasına ve Japonya'nın "mecburen" Pearl Harbor'a saldırmaya zorlanmasına benzemeye başladı, gibime geliyor.
    ne güzel sistem başarısız olursan faturayı gavura kesiyorsun.başarılı olursan kendine sayıyorsun win win. bu seçmen oldukça bu düzen değişmez.

Sayfa 164/777 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264664 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •