Sayfa 164/853 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264664 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    human, helvamı bizim imam seve seve dağıtır. Zibidiyi merkez müftüşüğe şikayet etmiştim 2 sene önce.

Bu arada 2 haber okudum, bana mantıklı geldi. Elimde kalan altın fon'un yarısını satışa koydum. Para yarın hesabıma geçer.
    Seçime girmeden önce, son kalan kısmıda satmayı düşünüyorum.
    Bu ayki gelirimden artan ve altından gelecek para var.

En iyi yerlerde alıp satmadığımı biliyorum, yanlız öyle birde hedefim yok. Birincisi uzun vadeciyim, ikincisi borsayla yatıp kalkmıyorum. Borsayla yatıp kalktığım dönemlerde oldu. O dönemler tepeleri hep yakalardım, diplerde acele ederdim. %50 yakalama oranım vardı. Bu süper bir oran.
    Şimdi ise yakalama oranım %10un altındadır herhalde, şansa yakalamışssam yakalamışımdır. Dediğim gibi öyle bir çabam yok.
    ali cemal abi,altın fonunu erken bozdurduğunu düşünüyorum....yazın piyasaların bozulacağını ve savaş tamtamlarin iyice yükseleceğini ,hatta ülkemizi direk ilgilendiren bir olayın olacağına inananlardanım.....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    933
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

VOB tarafına epeydir bakmıyordum, şimdi baktım adamlar kopmuş. Batı tüm silahları ile üstümüzde haberi üzerine tartışıyorlar.

İşte medyanın etkisi bu kadar büyük. Medya kesinlikle ağır bir şekilde Milli Eğitim Bakanlığına(MEB) bağlanmalı ve ciddi denetlenmeli. Yoksa milleti topluca delirtebiliyorlar.
    MEB e bağlanması konusunu herhalde 15 yıldır yazıyorum.
    .
    Neden bağımsız olması gerektiğini hiç düşünmüyorsun! Sorun zaten medyanın bir yerlere bağlanmış olması. MEB ile meyda alakasız kurumlar. Ayrıca kafa tokuşturma filan fişman kelimeler okudum. Sakın Ha! Eleştiriye açık ol!Çok ama boş yazıyorsun çoğu zaman.
    Z a m a n ı S a t ı n A l a m a z s ı n !

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    parsı kızdırmışız
    Takılma olayını kaldıramıyor, bu durumda onu es geçeceğiz demektir. Yazdıklarına yazacaklarıma da cevap verir, işin yoksa uğraş dur. Daha sevgili moruk abimizin uçak gemisini batıramadık.

human ve adanalıi altın olayında haklısınız. Altında en azından bu yıl kaybetmeme ihtimaliniz yüksek. Zaten yıl başından bu yana %20 nin üzerinde kazandırmış, 6 aylık yani RESMİ enflasyonun 2 kat üzerinde kazanmışız.

Şu an için bu yılki planıma uymaya çalışıyorum. Bu yıl için planım neydi.?
    Aklıma gelmedi, bi yerlere not etmişimdir, bulayım geleyim.

s400 krizine kadarki planımı buldumda, ana planı bulamadım. Şimdi bide onu arayayım.

Sıcaklardan kafa kalmadı, pazartesi sabahki yaptığım koşu ve çimenler üzerinde attığım 2 tane aikido taklası sonucu dizlerimin zedelenmesi, alerjimi tetikledi.
    Pazartesiden bu yana işkence çekiyorum. Ne borsaya bakma isteğim var nede normal işimi yapabiliyorum.

Bakalım yıllık plan neymiş.

Bulamadım ama bu yılki muhtemel olumlu ve olumsuz şeyleri not etmişim. Onlar üzerinden gideyim, planı yazayım ve kaybetmeyeyim.
    Son düzenleme : alicemal; 13-06-2019 saat: 08:54.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Şimdi BIST i etkileyecek MAKRO olumlu olumsuz şeyleri yazalım.

Dün okuduğum haberler üzerine kalan altının yarısını bozdurmuştum. 2 adet köşe yazarı yorumunda, tayyipin teslim olduğunu, akp yi bırakıp kendi canını kurtarmaya çalıştığı anlamına gelecek şeyler yazıyordu.
    Düşündüm hakkatende mantıklı.
    En önemli veri, seçime girmeye 10 gün kalmış ama çabalamayı bıraktı. Eskiden muhalif tivi lerde bile sabah akşam eeeyyy diye bağırışına denk gelirdik, günde 5 kere muhtar toplardı. Şimdi çok az görünüyor. Mitingede çıkmamaya başladı.
    bin ALi denen kullanışlı kişiyi chp nin önüne attı sayılır. Ben ayrıyım, bin Ali ayrı, istanbul ayrı anlamına gelecek şeyler yapmaya başladı.

İstanbulu teslim alamayacağını GÖRMÜŞ olmalı. Her gün 45 anket yaptırıyor bizim vergimizle.

Bu neyi gösterir. BISTin seçimden sonra en azından kısa vadeli önceki tepesini göreceğini. Yani 106bin miydi, orayı görürüz. chp kazanırsa, sömürgeci uşakları kazanmış olacağından, sömürge bankaları piyasalara baskıyı kaldıracaklardır.
    BISTin değeride mevcut ekonomiyi göstermiyor. Biraz düşük olduğunu düşünüyorum. USD ninde pahalı olduğunu düşünüyorum. BENCE 4.5 - 5.0 aralığı normal olurdu. BIST ve USD seviyeleri göreceli, herkes farklı hesaplayabilir. Bunun üzerinde durmayın. Gelecek için ne gördüğünüze bağlı olarak seviyeler çok değişir.
    Başka ne var. Geçen yıldan devrolan baz etkisi var. Geçen yıl sonu çok kötü veriler geldiğinden, bu yılki veriler geçen yıla göre daha iyiymiş gibi görünecek.
    En önemliside TR ye girmek isteyen ama bekleyen sıcak para var. FED para toplamayı bıraktı, yıl sonuna doğru dağıtma sinyaline geçecektir. Batıda beklenti bu yöndeki bende öyle söyleyip duruyorum zaten. Batı borsalarının, çok düşen PMI erilerine rağmen düşmemelerinin sebebi AB ve ABD merkez bankalarının dağıtacağı paraları beklemeleri. Sülük gibi bekliyorlar.

İmdi, bizim borsayı rahatlıkla 110 bini geçirecek ve hatta çok daha üzerine çıkaracak şeyler bunlar. Yani altından çok daha fazla kazandıracaklar. Altında kazandıracak ama bunlar gerçekleşirde USD çok düşerse, ons altın yükselse bile, gram altın çok düşeceğinden, altın ı uygun yerde terk etmem gerekiyordu. Bende ons altın yok, altın FON yani gram altına bağlı fon var. Oda usd fiyatıyla birebir oynaklık gösteriyor.

İmdi, bunlar olumlu taraflar.

Karşısındada maalesef siyasi olaylar var.
    s400 krizi ve abd nin bize uygulayacağı baskılar var. s400 almasak başka göstermelik sebep bulacaklardı. Gerçek sebep, abd nin bölgede istediklerine karşı gelmeye çalışmamız. Tam biat istiyor. akp nin yaptığı gibi yarım yamalak biat istemiyor. akp nin 2015 den önceki halini istiyor. abd açısından bal kaymaktı.

Hafızamızda taze, geçen seneki olayların buğusu tütüyor. abd sadece lafla TRye vurdu oturttu. Tüm dişlerini döktü. Sonra baktıkki vuran TR içindeki bizim bankalar ve şirketlermiş. abd emrinde çalışıyorlar.

Aynı bankalar hala durduğuna göre, demekki yeniden ağır bir darbe yeme ihtimalimiz yüksek.

Ağır darbe yersek, temmuz ağustos aylarında USD 6 yı rahat geçer belki 7 yide geçer, kısa vadeli belki daha yukarılarada çıkar iner. BIST de yeniden 80binlere gelir. Hali ile zarar ederim.

Eldeki makro veriler bunlar. Sanayi ve sektörlere giremiyorum çünki BISTi dolayısı ile bizi ordan oraya savuran maalesef siyaset.

Netçe: Altını satsamda satmasamda risk. hangi riski alacağına bağlı.

KISA-orta VADELİ Düşüncem. Yani birkaç aylık düşüncem şu. Orta-Uzun vade düşünecek durum şu aylarda yok TR de yok.

Altını seçimden önce sıfırla. Kazancı cebe koy. Senede geç.
    Seçim sonrası endeks 100 bini geçince, senedi DURUMA göre ufak ufak sat veya tut. Satarsam yeniden altına yada faize geçerim. Siyasi kriz yoksa senetle devam.

Dur yaw, uzun vade planımda yıl sonu faize geçmek vardı, bak hatırlar gibiyim.

Neyse, seçim sorası muhtemel endeks yükselişinde sat-tut ve varsa elindeki nakitle yeniden altın-yada faize geç.

Kısa-orta vade plan bu. Eğer abd ile atışma durulursa, senetler yıl sonuna kadar durur. Durulmazsa, senetler seçim sonrası azaltılmaya başlanır...

Durum budur abilerim ablalarım..

Her türlü risk var ve kaçış yok... Herkes haklı olan bir ortamın içindeyiz. Kazanan haklıdır ama millet yalan söylediğinden kimin kazandığınıda bilemiyoruzki takip edelim. Sallayan sallayana.

Planı not edeyim yaw... Not ediyorumda çevremde 40-50 tane not kağıdı var. Bilgisayar cep tel, onlarca notla dolu. Arayınca bulamıyorum.
    Son düzenleme : alicemal; 13-06-2019 saat: 09:05. Sebep: colored yaw.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dünki Altın satışı hesaba yattı. Geçen ayki gelirden kalan nakit de var. Bu toplamın yarısı ile BIST hisse fon alış emri girdim. Yarın hesaba geçer.
    erken aldın sattın diyecekler vardır. Demeyin kendinize saklayın. Benim şartlar böyle.
    Yarın senetler hesaba eklenince, son duruma ait oranları yazarım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,437
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Dünki Altın satışı hesaba yattı. Geçen ayki gelirden kalan nakit de var. Bu toplamın yarısı ile BIST hisse fon alış emri girdim. Yarın hesaba geçer.
    erken aldın sattın diyecekler vardır. Demeyin kendinize saklayın. Benim şartlar böyle.
    Yarın senetler hesaba eklenince, son duruma ait oranları yazarım.
    Erken almışsın Ali Cemal abi..şaka bir yana bence fon almakla en mantiklisini yapmışsın.hayirli olsun....

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yahudi-ermeni-rum haber siteleri ve kanalları, saldırıyı artırdılar.
    Durmadan baskı haberleri veriyorlar.

Yok abd hükümetinden şu kişi "şöyle yaparız" demiş.
    Yok fransa bize şöyle yapacak
    Yok almanya ebemizi anmış.

Her gün onlarca haber video. Saldırı müthiş.

Her yıl haftalarca kafamızda boza pişirdikleri, ermeni sorunu ve hrant dink cinayeti haberlerine alışamamıştık. Üzerine bunları sos diye koydular.
    Üstelik hrant dinki öldürenler göründüğü kadarı ile fetö cüler. fetö abd uşağı, TR deki ermeniler abd uşağı. Bir uşağına, diğerini öldürdüp kaos çıkarıyorlar, sonrada suçlu bizmişiz gibi her yıl kafamızda boza pişiriyorlar.

Tabi okuyana ve haber dinleyene. Ne olduğunu anlamaya çalışana.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    tayyipin katarla arkadaşlığıda tam mutant arkadaşlık.

TR katara destek vereceği zaman, hemen gemilere ordu yükleniyor, oraya asker gönderiliyor yada neye ihtiyaçları varsa.
    Para bizden çıkıyor.

Biz katardan destek beklediğimizde, katar para veririm ama nasıl vereyim bana şirket satın arazi satın hemde bedavaya yakın olsun.

Karadeniz ormanlarını, marmaris ormanlarını bunlara satmak için imar izinleri çıkardılar. Göz bebeklerimizi bunlara satacaklar.

Bu nasıl arkadaşlık. tayyip köle olduğunun farkındamı acaba.?

Pardon köle biziz, tayyip zenginleşiyor çünki, cebinden para çıkmıyor. para bizden çıkıyor.

Nerdenmi biliyorum. Medya yazmıyor. Medya 2 çıkar grubunun elinde, ikiside bu halka zararlı.

Medyanı zararlılara kaptırmışsın. Sonrada o medya aracılığı ile ülkeyi 80 yılda koyun sürüsüne döndürmüşler... koyunsan artık yapacak bişey yok.

Bu sebeple MÜJDE, ilk defa burada açıklıyorum.

Çiftlik piramidi kuruyorum. Süper kazançlı bir olay. Gelen alıyor gidiyor. Gelen alıyor gidiyor.
    Kelle başı en az yüzbini getiren, alıyor gidiyor abicim... Bir veriyorsun, kimbilir kaç alıyorsun. Yok böyle bişey. Evren veriyor abicim.

Aydi göriiim sizi. Çuvallara doldurun gelin paralarınızı. Az çok demeyin, hepinize uygun nasipler var. Evmi istersin, arabamı istersin, herşeyi isteyebilirsin. Evren veriyor abicim. Benim parayla işim olmaz, hizmetkarınızım.
    Paranızı çoğaltacam, soral alan gidecek, alan gidecek. Aydiii, geç kalan fakir kalıyor...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 164/853 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264664 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •