Sayfa 164/293 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264 ... SonSon
Arama sonucu : 2341 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. LKMNH'den oluşan nakitle 7,49 TL ortalama ile GENTS payları eklemiş oldum portföye. 10 parçalı portföyle yola devam şimdilik. Allah nasibimizi bol ve bereketli kılsın.

GENTS aldığımda kırmızıydı zaten ama o da devre kesmiş.. Hayırlısı.. Daha da iskontolu alabilirmişiz. Hoş geldin partisi oldu bu da bize.
    Son düzenleme : deva-i dert; 18-08-2023 saat: 10:58.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

2.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    LKMNH paylarımla açılışta vedalaştım.. 4-5 haftada getirdiği % 61'lik kârın yaklaşık 3,5 birimini masada bıraktık ve % 57,5 civarı bir fayda ile yollarımızı ayırmış olduk. Kendilerine özellikle son 2 haftadaki güzel performansı için müteşekkirim. Yollarımız belki sonra tekrar kesişebilir, daha parlak bilanço hareketine kani olursam.
    Acaba erken mi davrandım diye düşünürken şimdi devre kesti.. Umarım tercihimiz doğrudur an itibariyle.
    Clausewitz

3. Elimde bilançosu açıklanmayan ve bana olumlu ya da olumsuz sürpriz yapabilecek şirket hissesi kalmadı an itibariyle. Portföy paylarımı 10'dan 12-15 aralığına yavaş yavaş çekeceğim. Portföyde tuttuğum 10 hissenin 9'unun bilançosundan genel hatlarıyla memnunum, 1-2 tanesinin ufak tefek defoları olsa da. Diğeri de gidişatını pozitife çevirdiği için ve sonraki dönem beklentim daha da pozitif olduğu için portföyüme girdi. Sektörel bazda değerleme rasyoları da gayet makul hisseler elimde tuttuklarım.

İzleme listesinde tuttuklarım da var, bunlardan bir kaçı portföye de girebilir:

Sektörel olarak Yazılım-Bilişim'den ARDYZ ve FONET, Ambalajdan GEDZA, Metal Eşya ve Makina'dan SAFKR, İnşaat-Taahhüt ve Yapı Malzemelerinden ORGE, BRLSM, PNLSN, EGPRO, Tekstil'den YUNSA, Gıda'dan TUKAS.

SAFKR bilanço ve değerleme rasyoları çok parlak olmasa da aldıkları yeni işler ilgimi çekmiş durumda.

Son 1 ayda çok iyi prim yapmış olmasına rağmen iyi bilanço gönderip ucuzlayan ORGE de tekrar listeme girdi.

BRLSM'yi primli buluyorum biraz ama sanki daha çok gideri varmış gibi görünüyor sürekli yeni işler ekleyerek portföylerine.

DEVA her zaman izleme listemde, bana göre bedava sektörüne göre, uyuzluğu zor tahta olması.

EGGUB de izleme listemde, ama portföye alır mıyım çok da emin değilim.

Portföyüme almasam da gelişimini takip ettiğim bir şirket de DNISI.

Hafta sonu daha sakin bir bakış açısı ile durum değerlendirmesi yaparım.
    Son düzenleme : deva-i dert; 18-08-2023 saat: 11:22.
    Clausewitz

4. Portföydekiler açısından bugün çok da parlak olmayacak gibi duruyor.
    Clausewitz

5. Dün şöyle bir kuşluda hisseler hakkında temayül yoklaması yapayım dedim. Her taraf grafikçi dolmuş, herkes olmuş bir teknik analist. Herkes grafik okuma derdinde, veri okuyan çok az. Teknik analiz sevdiğim bir uğraşı, ama arzın bol olduğu yerde kazançlar düşer maalesef.

6. Üvertürler sahneye önce çıkar, parayı assolist kazanır. Bu işler böyledir. Genç üvertürleri sevip okşamalı

7. Hocam vakko,çok çok az ama dondurma çıktı,tskler.
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

8.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Üvertürler sahneye önce çıkar, parayı assolist kazanır. Bu işler böyledir. Genç üvertürleri sevip okşamalı
    Herkesin yeri ayrı hocam.. Onlarsız da olmuyor..
    Clausewitz

Sayfa 164/293 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •