Sayfa 166/743 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266666 ... SonSon
Arama sonucu : 5938 madde; 1,321 - 1,328 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by mavipenguen Yazıyı Oku
    sn murat selamlar...bundan sonra sizce süreç nasıl işler.bir fikriniz var mı? teşekkürler.
    Benim var,genel kurul kayıtlı sermayeyi onaylayacak,o.akça satabildiği fiyattan 65 milyon hisseyi satacak,sonra elde ettiği para ile yapacağı sermaye artışına katılacak...hisse bölünecek fiyat düşecek...seneye ya da 2023 te bir sermaye artışı daha...böyle gider.

2.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Benim var,genel kurul kayıtlı sermayeyi onaylayacak,o.akça satabildiği fiyattan 65 milyon hisseyi satacak,sonra elde ettiği para ile yapacağı sermaye artışına katılacak...hisse bölünecek fiyat düşecek...seneye ya da 2023 te bir sermaye artışı daha...böyle gider.
    Bahsettiğiniz senaryo için değer değilde fiyat buralarda mı kalacak ?

3.  Alıntı Originally Posted by vyslctn Yazıyı Oku
    Bahsettiğiniz senaryo için değer değilde fiyat buralarda mı kalacak ?
    bence kalmaz,aşağı gider,sence?

4. Genel kurul kararlarını okudum, 1 milyon yıldır yatırım yapıp kar edemeyen tek şirket bu sanırım.

5. Banvit'in patronu da bunun gibi hesapsız kitapsız kredilerle yatırımlar yaptı,borçlar dağ gibi büyüdü,batma noktasına gelince Brezilyalı gıda şirketine payların büyük bölümünü devretti,az biraz da kendine kaldı...o zaman 2 Tl olan banvit şimdi 54 Tl civarı..bizimki şimdi ky nın bedelli artışına mecbur kalacağını düşünüyor...ya ky bedelliye katılmazsa?

6. Menderes euro kredi ile enerji yatırımlarını finanse ederek tarihi hata yaptı. Bunu yaparken de ihracat ağırlıklı satışlar ile finanse ederiz diye düşündüler muhtemelen ama kur hesapsız kitapsız sert artınca işler karıştı tabi. Yine de Menderes in faaliyet karlılığı dikkate alındığında, enerji yatırımlarının bittiği düşünüldüğünde, önünün açık olduğunu düşünüyorum. Bence belirsizlik kur riskine bağlı olarak olayların cereyan edeceği zamanla alakalı olabilir diye düşünüyorum en fazla.

Çünkü menderes yeni yapısı ile umuyorum karlılık, temettü anlamında daha verimli olacağı bir döneme girdi artık. Tabi bu benim değerlendirmem, ve yine bu yüzdendir beklemeyi göze aldım kendi adıma. Gerçi değişmeyen tek şey değişimdir, çokta emin konuşmamakta fayda var bu konjektürde. YTD

7. Ben fiyatların kesinlikle buralarda kalmayacağını düşünüyorum. GK analizim yeni bitti ve hedge amaçlı yapmış olduğum dalgadan kazan işlemlerime dahi son vereceğim. Olumluyum. 3,80 büyük duvar teknik açıdan fakat tekniğe inanmıyorum. Hisse özelinde bütçesinin %50 si içeride %15+%15+%15+%5 kademe. İyi kazançlar diler ve Akgrt ile sizleri selamlarım.

8. İhracat rakamları tekstil tarafında ve hatta mndrsi ürünlerinde oldukça güçlü. Fakat Şu ömrümde ülke özelinde hem ihracat artışını hemde hrc makas farkını bu boyutta görmemiştim.

Sayfa 166/743 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •