Sayfa 167/1230 İlkİlk ... 671171571651661671681691772172676671167 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,295
     Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Yurtdışına yerleşme konusundaki tartismayi hayretle okuyorum.

Kimi ikinci sinif vatandas olmaktan bahsetmis, kimi vatani ozleyecegini yazmis.

Arkadaslar siz haber takip etmiyor musunuz?

Bu ülkede cumhurbaskani anayasayi hice sayarak diplomasiz halde gorevine devam ediyor. Ülkenin basindaki adam bunu yaparsa millet neler yapar? Hemen hemen her seyi.. kadina siddet, taciz, tecavuz, rusvet, darp, hirsizlik... Bu suçlarda dunyada başa oynamamizin sebebi hukuku cignemeye, hukuktan daha iyi bildigimizi iddia etmeye bu kadar hevesli bir millet olmamiz.. ve siyasilerden yüz bulmamiz

Bir yanda ikinci sinif hissetmek var,
    Diger yanda çocuğunuzun yurdunda tecavuze ugrama ve suçlularin cezalandirilmama ihtimalinin oldugu bir ulkede cocuk büyütmek var.

Bir yanda vatani ozlemek var,
    Diger yanda bir gecede terorist ilan edilip isinden atilip pasaportuna el konularak tum ailenin hayatinin karartilma ihtimalinin oldugu bir ulkede yasamak var.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tipatip sizin gibi dusunuyorum.
    Aman kimse ile isim olmasin, aman birisi ile hirlasmayayim, gurlesmeyeyim diye son bir kac senedir iyice evime kapandim.
    Bu 4 duvar arasinda bile rahat yok.
    Bela gelir hic ummadiginiz bir yerden sizi bulur.
    Cunku hukuk,caydiricilik yok. Adamina gore muamele var.
    Bu nedenle birakin bir is yapmayi, bir seyler basarmayi, topluma faydali olmayi, hic bir sey yapmamayi sectim.
    Cok iyi biliyorum ki yalniz degilim.
    Bu davranis sekli bir cok kisi icin bir luks. Herkes yapamaz. Mecbur disari cikacak, mecbur calisacak, mecbur birileri ile iliski icinde olacak.
    Bu nedenle yine de halime sukrediyorum.
    Cocuklarim bu sekilde yasayamayacaklari icin onlari yillar evvelden iki yabanci dili universitede egitim alabilecekleri duzeyde kullaniyor olarak yetistirdim.
    Hep parali ozel okullarda okuttum ama bu ulkenin salt sinava odaki egitim sisteminden de uzak tutamadim.
    Guc, para, emek, zaman bolunmek zorunda kaldi.
    Cocuklar okul, dershane, ozel ders v.s arasinda gidip gelirken cocukluklarini yasayamadillar.
    Saglik sisteminde de keza oyle oldu.
    Odedigim vergilerin tek kurus karsiligini alamadim.
    Yaptigim egitim ve saglik harcmalarimi vergi matrahimin max. %10 u ile sinirli olarak vergiden indirmeme musade ettiler.
    Ozel okullara, ozel dershanelere, ozel derslere v.s parcalandim durdum.
    Guvenlik nedenli ile ozel korumali sitelerde yuksek aidatlar odeyerek oturmak zorunda kaldim.
    Cocuklarim servis ile okullarina gittiler geldiler..
    Kendi sosyoekonomik duzeylerine ait insanlarin cocuklari ile arkadaslik edebildiler..
    Icinde yasadiklari topluma mecburen uzak kaldilar, yabancilastilar.
    Bir belediye otobusune binemediler.
    Simdi onlardan kalkip bu yapay steril ortamdan cikip her turlu hukuksuzlugun, melanetin kol gezdigi, liyakat yerine yalakaligin en buyuk meziyet oldugu bir ortama gecmelerini ve en azindan bunun sancisiz olmasini beklemek ne derece dogru olurdu?
    Bu nedenle son 2-3 yildir kararimi verdim, hazirliklarimizi yaptik ve onlari cocukluk anilarinin oldugu bu guzel ulkeden gonderdim.
    20 li yaslarda cesitli nedenlerle ben de yurtdisina gitmek ve universite egitimimi orada almak durumunda kalmistim, orada yasamanin tum zorluklarindan haberim var.
    Ama yine de artilarinin eksilerinden cok daha fazla oldugunu dusunuyorum.
    Ulke burada duruyor, simdilik tabii, isterlerse iyi bir egitim ile geri gelirler.
    Bu yol her zaman acik.
    Ama bu defa da donduklerinde mutlu olabilirler mi iste ondan hic ama hic emin degilim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
    bu video ile Dudu abimizi destekliyorum, yavaş yavaş geriliyor ülkemiz.

ayrıca sokakta satılan hisse senetlerini bilmeyenler için, o da videoda var

BBC'nin 28 yıl sonra ilk kez yayımlanan 'Türkiye ve Avrupa' belgeseli
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-45905800
    Son düzenleme : Trade Shark; 19-10-2018 saat: 12:15.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,295
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    bu video ile Dudu abimizi destekliyorum, yavaş yavaş geriliyor ülkemiz.

ayrıca sokakta satılan hisse senetlerini bilmeyenler için, o da videoda var

BBC'nin 28 yıl sonra ilk kez yayımlanan 'Türkiye ve Avrupa' belgeseli
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-45905800
    Ilginc bir belgesel imis...
    Ilgi ile izledim.
    Ikinci bolumu de merakla bekliyorum.
    Tskler
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

onceki sayfalari okumadim dostlar, tam olarak neler konusuldu bilmiyorum.

2005 yilindan beri Londra'da yasiyorum. 2 cocugumda burda dogdu ve benden guzel Turkce konusuyorlar.

ne ben ne esim nede cocuklarim hicbir ayrimciliga ugramadik. yani 2.sinif hissetmek diye birsey yok. sanirim bu insanin icinde olan birsey.

nys diger avrupa ulkerini sadece turist olarak gezdim. orda yasam nasildir bilemem.

ancak biz turkler londra cok rahat yasiyoruz.

5.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Yurtdışına yerleşme konusundaki tartismayi hayretle okuyorum.

Kimi ikinci sinif vatandas olmaktan bahsetmis, kimi vatani ozleyecegini yazmis.

Arkadaslar siz haber takip etmiyor musunuz?

Bu ülkede cumhurbaskani anayasayi hice sayarak diplomasiz halde gorevine devam ediyor. Ülkenin basindaki adam bunu yaparsa millet neler yapar? Hemen hemen her seyi.. kadina siddet, taciz, tecavuz, rusvet, darp, hirsizlik... Bu suçlarda dunyada başa oynamamizin sebebi hukuku cignemeye, hukuktan daha iyi bildigimizi iddia etmeye bu kadar hevesli bir millet olmamiz.. ve siyasilerden yüz bulmamiz

Bir yanda ikinci sinif hissetmek var,
    Diger yanda çocuğunuzun yurdunda tecavuze ugrama ve suçlularin cezalandirilmama ihtimalinin oldugu bir ulkede cocuk büyütmek var.

Bir yanda vatani ozlemek var,
    Diger yanda bir gecede terorist ilan edilip isinden atilip pasaportuna el konularak tum ailenin hayatinin karartilma ihtimalinin oldugu bir ulkede yasamak var.

Bir gecede terörist ilan edilmek mi ne mal olduğunu çok belli ediyorsun!

6.  Alıntı Originally Posted by drls Yazıyı Oku
    Bir gecede terörist ilan edilmek mi ne mal olduğunu çok belli ediyorsun!
    Ohal döneminde fetöyle zerre alakası olmayan, hatta 20 yıldır -akp fetöyle daha cicim ayları yaşarken dahi- fetöye ve devlet içindeki islami tarikatlara karşı olan muhalif gazeteci ve akademisyenlerin fetöcü damgası yediğini bizim köydeki eşşekler bile biliyor.

Bunu bilmiyor oluşunuza ihtimal vermiyorum.

7. Bedelli askeri fırsata çevirmek isteyen Beyaz yakalar olduğunu çevremde şirketlerde yönetici pozisyonundaki arkadaşlardan duyuyorum.

Önce askerlik nedeniyle Tazminatlarını alıyorlar tüm haklarını alıyor .

Sonra tekrar yöneticisi ile görüşüp %40-50 zam istiyorlar askerlikle ilişkim Yok ve bana teklif var sizde verirseniz kalayım diye .

İk direktörleri ise bu fırsatçılığın önüne geçemeyiz sonra diye verirsek istediklerini belirterek işe geri almıyorlar .

Dediğim firmalar en az 500 üzeri çalışanı olan bilişim bölümleri büyük holdinglerin

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bedelli askeri fırsata çevirmek isteyen Beyaz yakalar olduğunu çevremde şirketlerde yönetici pozisyonundaki arkadaşlardan duyuyorum.

Önce askerlik nedeniyle Tazminatlarını alıyorlar tüm haklarını alıyor .

Sonra tekrar yöneticisi ile görüşüp %40-50 zam istiyorlar askerlikle ilişkim Yok ve bana teklif var sizde verirseniz kalayım diye .

İk direktörleri ise bu fırsatçılığın önüne geçemeyiz sonra diye verirsek istediklerini belirterek işe geri almıyorlar .

Dediğim firmalar en az 500 üzeri çalışanı olan bilişim bölümleri büyük holdinglerin

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Hiç bir şekilde iş ahlakından taviz verilmemesi taraftarıyım. Şirket işine yaramadığınızı düşünürse anında kapıya koyar, ya da işine gelirse der...Ama kişiler düzene uymak zorunda değil.

Kişi kendine güveniyorsa her zaman istifa etme hakkı var zaten. Askerlik ilişiği olmadığı ve tazminatı almış olduğu için her halükarda avantajlı konuma geçiyor.

19 yıl büyük bir firmada beyaz yaka olarak çalışmış birisi olarak, nacizane önerim, bu pazarlığı yıllık maaş artış döneminde yapmaları...Bu daha etik olur.

Sayfa 167/1230 İlkİlk ... 671171571651661671681691772172676671167 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •