Sayfa 168/1002 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218268668 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,337 - 1,344 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Sıra ihracatçıya gelmiş elde edilen dövizin %25'i zorunlu olarak merkeze satılacakmış. Çarpılan küçük yatırımcıyı bir daha çarpmak için zihni sinir uygulamaları umarım olmaz.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

2. Yarı iletken teknoloji fonu,endüstriyel tasarımlı ABD en güzel şirketleri fonu.... dünyanın en iyi şirketleri fonu vs (pardon kısaca dolar fonları ) ne yapar acaba bugün ..

3.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Sıra ihracatçıya gelmiş elde edilen dövizin %25'i zorunlu olarak merkeze satılacakmış. Çarpılan küçük yatırımcıyı bir daha çarpmak için zihni sinir uygulamaları umarım olmaz.
    Bu uygulama yatırımcinin gözünü korkutur mu? örneğin Ford Türkiye yılda 100 milyon dolar kar yapıyorsa bunun 25 ini devlete verip karşılığında TL alması ne olur acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Sıra ihracatçıya gelmiş elde edilen dövizin %25'i zorunlu olarak merkeze satılacakmış. Çarpılan küçük yatırımcıyı bir daha çarpmak için zihni sinir uygulamaları umarım olmaz.
    Bunu 2018 krizinde de yapmışlardı sanırım. O zaman bankalaraydı galiba. Bir şeye yaramadı diye hatırlıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    Bu enflasyonda şu an hiçbir yatırım aracının enflasyon üzerinde getirisi yok.Bu enflasyon kolay kolay düşmez gibi duruyor.Tüm yıl boyu sürecek.Bazı ürünler mevsimsellik düşüş gösterebilir ama düşüş kalıcı olmaz.Diğer ürünler zamlı fiyatların üstüne yatarlar. Bal 100 tl. yi geçti,Tereyağ 150 tl.civarlarında.Zeytinyağları 58 tl den 125 tl.ye geldi.Palmolive sabun 4.5 idi.8.90 oldu Şimdi 13.90. 100 lük peçeteler 5-6 liradan 10-15 liraya geldi.Nereye bakarsan her türlü ürünün fiyatı uçmuş durumda.Doları uzun süre baskılayamazlar.Baskılarlarsa dolar hesabı bir gecede toptan keser.Alternatif dövize endeksli yabancı fonlar ve borsa kaldı.Hani hukuk,ekonomi,eğitim reformları yapılacaktı.Hepsi rafa kalktı.Reform yapmadan,insanlara güven gelmeden ne enflasyon düşer,ne dolar düşer.Dövize endeksli,enflasyona endeksli mevduat aldatmaca,devletle iş yapılmaz.Herkes kendi portföyünü hiç yere bağlanmadan özgürce kendisi oluşturmalı.Yatırıma ayrılan paranın 1/3 borsa 1/3 döviz bazlı fon,döviz ve altın.1/3 hemen çekilebilecek bir yatırım aracı.Ne için.Borsada olası bir sert düşüşte ek alım yapmak için.Başka bir alternatif ev,araba,arsa almak.Yok hiç biri yeterli değil deniliyorsa parayı harcayıp yaşayacaksın.
    Bunların üstüne hem elektriğe hem doğal gaza gelen fahiş zamları koyun. Hem faturalarımız üzerinden hem de satın aldığımız ürünlere gelecek zamlar açısından bakın. Double penetrasyon yani.

ABD piyasalari pozitif, nasdAK composite +0,70
    NasdAK Blockchain Economy Index +0.79
    NasdAK CTA Cybersecurity Net Total Return Index -1.78
    MJJB nin yedi ETF sinin 3u pozitif 4u ise negatif
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

7.  Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    Bu enflasyonda şu an hiçbir yatırım aracının enflasyon üzerinde getirisi yok.Bu enflasyon kolay kolay düşmez gibi duruyor.Tüm yıl boyu sürecek.Bazı ürünler mevsimsellik düşüş gösterebilir ama düşüş kalıcı olmaz.Diğer ürünler zamlı fiyatların üstüne yatarlar. Bal 100 tl. yi geçti,Tereyağ 150 tl.civarlarında.Zeytinyağları 58 tl den 125 tl.ye geldi.Palmolive sabun 4.5 idi.8.90 oldu Şimdi 13.90. 100 lük peçeteler 5-6 liradan 10-15 liraya geldi
    Hangi ülkede bu fiyatlar üstat ?

8.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Bu uygulama yatırımcinin gözünü korkutur mu? örneğin Ford Türkiye yılda 100 milyon dolar kar yapıyorsa bunun 25 ini devlete verip karşılığında TL alması ne olur acaba?
    Firmalara olan etkisini konuşacak yetkinlikte değilim alkışlayan ihracatçılar düşünsün. Benim korktuğum nokta büyükten küçüğe doğru geliyor adımlar gözlerine çarpmayız demek istemiştim.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 168/1002 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218268668 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •