Sayfa 169/831 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269669 ... SonSon
Arama sonucu : 6645 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    İlk temettüyü kıstılar ikinci temettü ilk temettüden vermediğini de eklesek daha fazla vermesi gerekmez mi?
    Ytd
    Normalde gerekir ama elbet kısacak çünkü hem finansman sıkıntısı var kısmen de olsa hem de yatırım devam ediyor. fiyat 1000 TL'lere geldiğinde %2 verse 20 TL vermesi lazım. Bakmadım geçen yılın hbksı 53 TL civarıydı. O da totalde 14,25 + 20 TL dersek 34,35 eder ki %65 civarı dağıtmış olur.

Umarım dağıtır. Bana ilaç olur açıkçası
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

2. Bence 20 tl verir. Adamların paraya çok ihtiyacı var, 11-12 tl den ykb sattılar

3.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Normalde gerekir ama elbet kısacak çünkü hem finansman sıkıntısı var kısmen de olsa hem de yatırım devam ediyor. fiyat 1000 TL'lere geldiğinde %2 verse 20 TL vermesi lazım. Bakmadım geçen yılın hbksı 53 TL civarıydı. O da totalde 14,25 + 20 TL dersek 34,35 eder ki %65 civarı dağıtmış olur.

Umarım dağıtır. Bana ilaç olur açıkçası
    Bana temettü lazım ya…
    Nakitlazımdı hallettik ama bunda cok lot oldu ya ikinci şirket bakıcam ya da temettüyü alıp dısarı cıkarcam borsadan…
    100 bin lot hedefim vardı baya gectik bu hedefi…
    Bilen büyüklerden hisse önerisine acıgım.
    Otokar alıcam ya da otel işine girdim arkadaslarla ona sermaye eklicem temettüyü…
    Yol ayrımındayım.
    Vereceği temettüye göre pozisyon alıcaz.
    Syg
    Sen olsan ne yapardın?

4. 20 lira temettü verse 2 tane bimden alınmış ketçap ve mayonez doldurulmuş dürüm tavuk döner yerim...
    benim vizyonum bunu gerektirir.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

5.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    20 lira temettü verse 2 tane bimden alınmış ketçap ve mayonez doldurulmuş dürüm tavuk döner yerim...
    benim vizyonum bunu gerektirir.
    Dün 1 kg heinz ketçabı 44 tl den satıyordu BİM.Bbolbol yerine onu alın en azından.

6.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Bana temettü lazım ya…
    Nakitlazımdı hallettik ama bunda cok lot oldu ya ikinci şirket bakıcam ya da temettüyü alıp dısarı cıkarcam borsadan…
    100 bin lot hedefim vardı baya gectik bu hedefi…
    Bilen büyüklerden hisse önerisine acıgım.
    Otokar alıcam ya da otel işine girdim arkadaslarla ona sermaye eklicem temettüyü…
    Yol ayrımındayım.
    Vereceği temettüye göre pozisyon alıcaz.
    Syg
    Sen olsan ne yapardın?
    Çok farklı bakış açılarındayız. Ben 100bin lot frotodan sonra yer içer gezerdim. Bu foruma bile muhtemelen girmezdim. Ama sen belki yedin içtin gezdin. Ve bundan sonra yatırım için yeni yerler arıyorsun.

Empati yapıp cevap vermeyi denersem: ilave iki hisse belirlerim. Birisi yine koç grubu hissesi olurdu ve yatırıma devam eden bir hisse olurdu. Bknz Tüpraş. Diğeri ise ingilizcede small cap diye tabir edilen güvenilir patronları olan piyasadan da ulaşabileceğiniz bir hisse olurdu. Tabiki yine büyüme hedefleri olan. Bu illa borsaya açık olmak zorunda olmayabilir. Belki bir start up bile olabilir.

Ve tabiki ytd
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by xweser Yazıyı Oku
    Dün 1 kg heinz ketçabı 44 tl den satıyordu BİM.Bbolbol yerine onu alın en azından.
    Ketçabı güzel arada alıyorum..

Hardalı bana göre değil..
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

8. Hisse tam anlamı ile "stop" etti. Ciddi bir düzeltmede olacakları düşünemiyorum bile... Tekrar söylüyorum, hep söyleyeceğim; bu hissenin önünü açmanın tek yolu bedelsiz sermaye artırımıdır.

Ytd...

Sayfa 169/831 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •