Onemli Gunler Banner
Sayfa 169/596 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269 ... SonSon
Arama sonucu : 4768 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by ozbek78 Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben bu işlerde çok yeniyim ve yazılımdan hiç anlamam. kafamda bir robot tasarımı var.
    Portföy olarak seçtiğim 10 adet hissenin belli koşullar sağlandığında belirlediğim miktarlarda alım satım yapması. bunu ayrı robotlar yerine tek robotta yapılabilir mi?
    tabi yazılım bilmediğimden ichimoku indikatörleri ile koşul yapabiliyor muyum?
    örnek :
    5 dk lık periyotda, ichimoku indikatörlerinden tenkansen çizgisi senkau span'i yukarı keserse portföydeki hisse senetlerinden bu koşula uyanlarda her biri için belirlenmiş miktarlarda al, aşağı keserse tüm lotu sat.
    yada yine 5 dk periyotda hisse fiyatı tenkansen değerinden büyük olduğunda aynı portföyde koşula uyanlardan al, tersi durumda tümünü sat.
    yardımcı olabilecek burda sağlam arkadaşlar var. ancak forumda genelde viop ile ilgili robotlar var.
    şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.
    Anlaşılan kimse destek olmayacak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,676
     Alıntı Originally Posted by ozbek78 Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben bu işlerde çok yeniyim ve yazılımdan hiç anlamam. kafamda bir robot tasarımı var.
    1---Portföy olarak seçtiğim 10 adet hissenin belli koşullar sağlandığında belirlediğim miktarlarda alım satım yapması. bunu ayrı robotlar yerine tek robotta yapılabilir mi?
    2---tabi yazılım bilmediğimden ichimoku indikatörleri ile koşul yapabiliyor muyum?
    örnek :
    3---5 dk lık periyotda, ichimoku indikatörlerinden tenkansen çizgisi senkau span'i yukarı keserse portföydeki hisse senetlerinden bu koşula uyanlarda her biri için belirlenmiş miktarlarda al, aşağı keserse tüm lotu sat.
    yada yine 5 dk periyotda hisse fiyatı tenkansen değerinden büyük olduğunda aynı portföyde koşula uyanlardan al, tersi durumda tümünü sat.
    yardımcı olabilecek burda sağlam arkadaşlar var. ancak forumda genelde viop ile ilgili robotlar var.
    şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.
    1--- 10 hisse değil 400 hisse bile mümkün ancak hepsini aynı anda taraması zaman alabilir.
    2--- ichimokunun formülünü yazdıktan sonra her istediğini yapabilirsin.
    3--- mümkündür dedikleriniz robot tarafından yapılabilir. sizin yerinize tüm gün belirlediğiniz hisseleri takip ederek işlemlerinizi yapar.

ichimoku normale göre biraz karışık indikatör olduğundan kimse oturup şunu yazayım diye uğraşmamıştır.
    Bear_Bull
    @BearBull26

3.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    1--- 10 hisse değil 400 hisse bile mümkün ancak hepsini aynı anda taraması zaman alabilir.
    2--- ichimokunun formülünü yazdıktan sonra her istediğini yapabilirsin.
    3--- mümkündür dedikleriniz robot tarafından yapılabilir. sizin yerinize tüm gün belirlediğiniz hisseleri takip ederek işlemlerinizi yapar.

ichimoku normale göre biraz karışık indikatör olduğundan kimse oturup şunu yazayım diye uğraşmamıştır.
    Teşekkürler Bear_Bull
    10 hisseyi ayrı robotlar yaptığımızda hız performans düşmüyorsa ayrı yapcaz artık. ama benim amacım portföy yönetmekti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,676
     Alıntı Originally Posted by ozbek78 Yazıyı Oku
    Teşekkürler Bear_Bull
    10 hisseyi ayrı robotlar yaptığımızda hız performans düşmüyorsa ayrı yapcaz artık. ama benim amacım portföy yönetmekti.
    tek robot TABLO içinden de yapılabilir
    her hisse için ayrı robotta olabilir

her sembol için 1 er saniyeden tarama yapsa 10 saniyede 1 her robotu tekrar kontrol etmiş olur.
    Bear_Bull
    @BearBull26

5. çok teşekkür ederim.

6. Öhhö öhhö.
    X enstrümanında ve farklı periyodlarda, sistemlerimin performansını sorgulamak istiyorum. Sistemlerim adını bir sepete atıp, X enstrümanı üzerinde sorgusunu yaptırarak performanslarını görebilirmiyiz?

Tşk.
    Hedefin yok ise yardım edecek rüzgarı bulamazsın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,676
     Alıntı Originally Posted by KOSA Yazıyı Oku
    Öhhö öhhö.
    X enstrümanında ve farklı periyodlarda, sistemlerimin performansını sorgulamak istiyorum. Sistemlerim adını bir sepete atıp, X enstrümanı üzerinde sorgusunu yaptırarak performanslarını görebilirmiyiz?

Tşk.
    grafik üstünde sistem kısmından
    Multi Performans Eğrisi işini görmesi lazım

ama diyorsan ki ben başka bişey arıyorum

bunun gibiyse Sezai bey kodunu paylaşmıştı.
    Bear_Bull
    @BearBull26

8. merhabalar şöyle bir formül yazmak istiyorum ,kapanış düşeni kırdığında alış, ma 21 dema 21 aşağı kestiğinde satış yapılacak. şöyle bir şey denedim ama olmadı
    // kapanış fiyatlarını oku
    var Veriler = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");
    Sistem.OtoTrendDusen(200, 3); //İlk değer son kaç bar içinde trend aranıyor, ikinci değer, son kaç barı dikkate alma

// hesapla
    var DSN1 = Sistem.OtoTrendDusen(200, 3);
    var MA = Sistem.MA(Veriler, "Weighted", 21);
    var DEMA = Sistem.DEMA(21);
    var C=Sistem.Kapanis;

// hesaplanan verileri çizgilere aktar
    Sistem.Cizgiler[0].Deger = DSN1;
    Sistem.Cizgiler[0].Deger = MA;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = DEMA;

// sistem strateji
    Sistem.KesismeTara(C, DSN1);
    Sistem.KesismeTara(MA, DEMA);

// algo strateji
    if (Sistem.YukariKestiyse(C, DSN1)) // alış
    Sistem.AlgoIslem = "A";
    if (Sistem.AsagiKestiyse(MA, DEMA)) // satış
    Sistem.AlgoIslem = "S";

// algo açıklama
    Sistem.AlgoAciklama = "MA=" + MA[Sistem.BarSayisi-1].ToString("0.00") + " " +
    "DEMA=" + DEMA[Sistem.BarSayisi-1].ToString("0.00");

Sistem.AlgoAciklama = "DSN1=" + DSN1[Sistem.BarSayisi-1].ToString("0.00") + " " +
    "C=" + C[Sistem.BarSayisi-1].ToString("0.00");

Sayfa 169/596 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •