Sayfa 169/1230 İlkİlk ... 691191591671681691701711792192696691169 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sevgili hocam,

Önemli olan tasarruf edebilmek, az çok demeden biriktirebilmek...daha sonra da birikimi çarçur etmeden koruyabilmek, mümkünse yıllık %5-10 reel kazanç elde etmek.

Naçizane onerim, gram altın yanında riski hemen hiç olmayan b tipi likit fon da alabilirsin...en azından birikimin yarısı gram altın, yarısı likit son olur...son durumda likit fon yıllık getirisi %25 civarında.
    Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler üstadım fakat faizle işlem yapmak istemiyorum. şu şartlarda faizsiz kazanç nasıl sağlanır aklıma bir tek altın geldiği için böyle bir yola çıktım bes var derseniz uzun vadeli olması gerekiyor devlet katkısı alabilmek için. Kademeli toplu alım değilde her ay alacağım aylık bazda değerleneceği için altında çok kazanç getirmeyecek hatta paranın değerini korusam başarılı sayarım kendimi.
    Kısır bir konu, o zaman ne halin varsa gör diyebilirsiniz giriş yazılarına teşviğiniz üzerine uzun düşünmeler sonucu yazdım.
    Saygılar

MI 4W cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Saygıdeğer forumdaslar bir konuda fikrinizi rica ediyorum. Yaklaşık 10 yıl boyunca ayda 100 dolar civari ödeme yapmam gerekiyor. Yani toplamda 20k dolar taahhudum var. Bu borcu hedge etmek için viop da aylık bir kontrat alıp biriktirerek toplamda 20 kontrata ulaşarak pozisyon taşımayı önerir misiniz? Eğer cevap evetse sizce hesabı dövizdeki ani dususlerden korumak için kontrat basina ne kadar teminat hesapta bulundurulmalidir? Umarım sorular çok saçma olmamıştır .cevap icin şimdiden teşekkürler.

3.  Alıntı Originally Posted by sonhissebukucu Yazıyı Oku
    Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler üstadım fakat faizle işlem yapmak istemiyorum. şu şartlarda faizsiz kazanç nasıl sağlanır aklıma bir tek altın geldiği için böyle bir yola çıktım bes var derseniz uzun vadeli olması gerekiyor devlet katkısı alabilmek için. Kademeli toplu alım değilde her ay alacağım aylık bazda değerleneceği için altında çok kazanç getirmeyecek hatta paranın değerini korusam başarılı sayarım kendimi.
    Kısır bir konu, o zaman ne halin varsa gör diyebilirsiniz giriş yazılarına teşviğiniz üzerine uzun düşünmeler sonucu yazdım.
    Saygılar

Faiz hassasiyetin olduğunu tahmin ettim, bu nedenle likit fon dedim...tabi ınanc meselesi, ama likit fon paranın değerini korur, reel faiz almazsın.

4.  Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Saygıdeğer forumdaslar bir konuda fikrinizi rica ediyorum. Yaklaşık 10 yıl boyunca ayda 100 dolar civari ödeme yapmam gerekiyor. Yani toplamda 20k dolar taahhudum var. Bu borcu hedge etmek için viop da aylık bir kontrat alıp biriktirerek toplamda 20 kontrata ulaşarak pozisyon taşımayı önerir misiniz? Eğer cevap evetse sizce hesabı dövizdeki ani dususlerden korumak için kontrat basina ne kadar teminat hesapta bulundurulmalidir? Umarım sorular çok saçma olmamıştır .cevap icin şimdiden teşekkürler.
    literatürde '' hedge zararı '' diye bir olgu var. Onu da bilin de...

5.  Alıntı Originally Posted by sonhissebukucu Yazıyı Oku
    Saygılar

Azimut Portföy Yönetim şirketinin çıkardığı özel sektör kira sertifikalarına dayalı yatırım fonu var.

Son bir yıllık getirisi fena durmuyor (%23,91). Ben de alternatif faizsiz kazanç yollarına bakarken dikkatimi çekmişti.

Fonun getiri performansı ve detaylarını ve diğer bütün fonları www.tefas.gov.tr 'den inceleyebilirsiniz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Sadece beyaz yakayı değil tüm çalışanları bekleyen diğer bir Trend ise dijitalleşme ve yapay zeka uygulamaları.

Bugün insan odaklı yapılan işlerin birçoğu gelecekte makinalara devrolacak.

birçok branşta emeğin değeri gün geçtikçe daha da düşecek.

her noktada bu sürece de hazırlanmak lazım.

7.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Sadece beyaz yakayı değil tüm çalışanları bekleyen diğer bir Trend ise dijitalleşme ve yapay zeka uygulamaları.

Bugün insan odaklı yapılan işlerin birçoğu gelecekte makinalara devrolacak.

birçok branşta emeğin değeri gün geçtikçe daha da düşecek.

her noktada bu sürece de hazırlanmak lazım.
    biyoteknoloji de var... o da bir çok şeyi değiştirecek...

8.  Alıntı Originally Posted by hamza sütbıyık Yazıyı Oku
    biyoteknoloji de var... o da bir çok şeyi değiştirecek...
    konuyu dağıtmak istemiyorum ama en basitinden borsada bile büyük işlemleri artık yazılımlar yapıyor.

nette bulamadım ama zaten yazılımlardan oluşan trading şirketleri kuruluyor artık, şirkette patron var ama çalışan yok hepsi yazılım sadece bazı parametreler güncelleniyor.

büyük teknoloji devleri (Amazon, Google, Über) birçok sektörü dönüştürdü ve dönüştürmeye tam gaz devam ediyor.

Sayfa 169/1230 İlkİlk ... 691191591671681691701711792192696691169 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •