Sayfa 17/1002 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 129 - 136 arası.

Konu: Viop XLVIII

1.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Allah korusun istanbulda bir deprem olsa yollardan bir tane araç geçmez. Ne ambulans ne iş makinesi ne ekmek aracı. Millet açlıktan birbirini yer.
    Geçen haftaki muhabbeti anlatayım. Istanbulda bir iş yeri. Boşaltma tatbikatı yapmışlar. 3 buçuk saat sürmüş. Sadece calisanlarin dışarı çıkması. 3 buçuk saat.

Bilen bilir, burası İstanbul Beylikdüzü E-5 yolu. Bir depremde minarelerin yıkılacağı yer belli...Bunu yapma kardeşim dersen ne kafirliğin kalır, ne zındıklığın...Minareler yolu kapatmasıyla, yetiştirilecek yardımın ulaşamayacağı yüzbinlerce, belki de milyonlarca insan mağdur olacak...Bu misal gibi ana ve ara yollara yıkılabilecek sayısız camiinin lüzumsuzca yapılmış gereksiz minareleri var...Tedbir almak için illa deprem olmasını beklememek lazım. İtiraz edecek olan varsa şu an buz gibi havada, enkaz altında kurtarılmayı bekleyenlerin kendisi ve ailesi olabileceğini düşünsün.

Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku
    Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı: Hatay'da çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir, asılsız iddialara itibar edilmemeli

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen depremlerin ardından Hatay'da da çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü ve asılsız iddialara itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Başkanlıktan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Devletimiz bütün imkan ve olanakları ile depremden etkilenen bölgelerde arama ve kurtarma çalışmalarını sürdürmektedir. Hatay ilimizde yürütülen çalışmalar da büyük bir titizliklikle sürdürülmekte olup vatandaşlarımızın asılsız iddialara itibar etmemeleri rica olunur."

Kaynak : Anadolu Ajansı
    Show tv yarım saattir yayın yapıyor. Hatay Atatürk Bulvarı üzerinde çok sayıda yıkık bina var. Muhabir göstersi ne belediye ne afad ne asker polis
    Hiç kimse yok. Apartmanın adına kadar verdiler adresi cverdiler.
    Gelin kurtarın ðediler.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Bu rakama ulaşsa dahi, iktidar açıklayamaz..

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Enkazın kaldırılması ve kesin rakamlara ulaşmak en az 3-4 ay sürebilir.
    Afetin büyüklüğünü insanlar şimdi algılamaya başladı,bu afet de değil,bu bam başka felaket.(seferberlik ilan edilmeli)
    Hava şartlarından dolayı enkaz altında kalanlar için Umutlar 2 gün sonra maalesef tükenecek.
    Soğuk ve kar yağışları devam ederse bölgede,Gıda iaşe sorun olabilir,asayiş sorunları çıkabilir.
    Belki de seçim olmayabilir.?

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Yardımda il ayrımı yapılıyor diye içimden geçiyor bütün kanalları dolaştım Fox ve Habertürk belediye başkanlari ile görüştü Hatay çok kötü diye. Kaza afet durumunda insanın siyasi görüşüne mezhebine partisine göre mi yardım edeceğiz.
    Benim görebildiğim Hatay da yıkım maraştan fazla gibi evler tam yıkılmamış yana doğru yatmış gibi sanırım ağır hasarlı sayısı çok yüksek olacak. Ama ölü sayısı maraştan az olacak gibi.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    istanbulda deprem olursa yardım edecek tek grup askerlerdi...

onlarıda 15 temmuz bahanesiyle şehrin içinden attılar...

çünkü arsaları doymak bilmez müteahhitlerine lazımdı...

sonrada petibör bisküvi gibi o arsaları yemeye başladılar...

çekmeköy en güzel örneği...

Çekmeköy Kışlasını yapılaşmaya açan ve yeşil alanı talan ederek bin 774 konut ile 141 villa inşa edecek şirketler tanıdık çıktı. Emlak Konut'un anlaştığı firma Cevahirin şirketi ile Yassıadayı resmen betona boğan Mesa şirketi olduğu ortaya çıktı.
    VARANk'ın, yeğenleri üzerine yaptığı şirketlerin(H. B.)
    cevahirle yaptığı işler çok konuşuluyor..

MİT mi, polis mi, artık hangisi ise, servis etmişler her yere..

Mustafa Varank'ın işi zor..

Anlaşmadan 2 milyar alacağı söyleniyor..

Şeytan bile bu adamlardan daha iyidir..
    Hiç olmazsa ne olduğunu bilirsin..
    Bunların ne olduğu belli değil..

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

kızılay başkanı tam bir düzenbaz.

adam canlı yayında muhabir diyor koskoca bulvarda atatürk bulvarında diyor yıkılmadık bina yok içerden sesler geliyor diyor

tek bir kurtarma ekibini göremedim diyor canlı yayında.

kızılay başkanı şimdi çıktı ulaşılmayan bina yok diyor

laaaan böyle günde yalan söyleme kardeşim. valla küfür edecem forumdan atıyolar sona
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

7. Tweeterda bakıyorum borsa kapatılsın diyenler var. Çoğunluğu borsaya yeni başlamış adam akıllı düşüş trendi gormemis, borsayı hep yukarı gidecek sanan, borsaya girdiği için ukkedunin TL varlıklarına değer verip yatırım yaptığını sanan, her düşüşte SPK yi suçlayıp ağlayan tipler. 99 depreminde kapanmış bu depremde niye kapanmıyor diyorlar. 99 da be varant var ne vadeli var nede opsiyon. Yarın borsa kapansa her iki yondede açık binlerce pozisyon var. Spot tarafı için kapamak bir nebze mantıklı olabilir ama vadeli taraf tam bir muamma. Mesela ben viopta kısa vadeli işlem yapıyorum şuan için algın düşüş yönünde. Yarın short açtım diyelim. Piyasayı veriyorlar, bı bakmışsın haber geliyo borsayı 5-10 gün kapattılar. Shortlar kaldı elinde. 10 gün sonraki açılışta büyük ihtimal batmış bir şekilde güne başlarsın ) bu durumda longlar ve spotta olanlar daha avantajlı.

8.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Seçimlerin erteleneceğini düşünüyorum.
    yunanistan mart ayında egede kara sularını 12 mile yükselteceği söyleniyor.. türkiye bunu savaş sebebi saydığını 30 sene evvel meclis kararıyla tescil etmişti, gelinen noktada amerika bissürü üs kurdu, her tür silah uçak vs verd ve arkandayım mesajını net olarak verdi yunan hükümetine.. bu sene seçim var ve mitcotakis dinleme skandalı yüzünden iç siyasette bir darboğazda.. bu depremden sonra türkiyeyi zayıf anında yakaladığına inanarak, mart ayında bu 12 mili ilan etmesi kuvvetle muhtemel..

bu durumda işin sonu nereye varabilir bilemeyiz, bir türk-yunan çatışmasıyla sınırlı kalması en iyimser senaryo olur, ama abd ordusu işin içine girebilir, tomahawk füzeleriyle istanbulu dümdüz edebilir.. zaten o zaman sandıklarını kuracak kapalı mekan bulunamayacağı için seçimler ertelenir

Sayfa 17/1002 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •