Sayfa 17/672 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 129 - 136 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarıyla en uygunu TD Ameritrade. Toronto Dominion bankasının yatırım şirketi.
    Detayları mrmilyoner.com blog sayfasında bulunmakta.
    Ayrıca Abd bankasından hesap açmak baya ugrastıyor diye duydum.Bizim bankacılık sistemimiz daha ilerde hizmet açısından. Abd de enpara tarzı masrafsız bankacılık varsa bilgilendiriniz.

Ameritrade bizi non resident alien statusune alacağından yuzde 20 kesinti olucak temettuden.
    Swift masrafları , hisse alış komisyonları haricinde ekstra bir masraf da yok. Online hesap açılışı olmasına ragmen Tek sıkıntı imzalı evrakları posta yoluyla istiyorlar. Bu kurum ilk tercihim oldugundan denemiştim. Güvenli ve bilindik kurumlar arasında.Temettü ile otomatik hisse alımı gibi değişik özellikler de içermekte.
    Ameritrade'i ilerleyen zamanlarda düşünebilirim.
    Daha kolay ulaşılabilir ve komisyon harici 0 masraf olduğu için Qnb finans invest ilk tercihim oldu.

peki islak imza olayi niye sizi bu akdar korkuytuyorki
    siradan postayla yollayin gitsin evraklar , en fazla olacagi 20-30 dolar masraf cikar

bu arada bende ciddi ciddi yurtdisi hesap acmaya girstim, bu kesintilerle bu is olmaz, biz hep ameriakdaki aracilara yoneldik biliyorsunuzn paranin merkesi isvicre, peki isvicrede yokmu araci kurum, uygun komisyon oranli, kaliteli

2.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku

bu arada bende ciddi ciddi yurtdisi hesap acmaya girstim, bu kesintilerle bu is olmaz, biz hep ameriakdaki aracilara yoneldik biliyorsunuzn paranin merkesi isvicre, peki isvicrede yokmu araci kurum, uygun komisyon oranli, kaliteli
    richardbozkurt temettü vergi kesintisi, kaynak ülkede direkt kesiliyor, yani hangi ülkede hesabın olursa olsun o kesinti yapılıyor.

TD A'a hesap açarsan örneğin ALIEN olacağın için hisse al sat'ta senden vergi kesilmeyecek, ama temettüde yine vergi kesilecek.

yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
     Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    richardbozkurt temettü vergi kesintisi, kaynak ülkede direkt kesiliyor, yani hangi ülkede hesabın olursa olsun o kesinti yapılıyor.

TD A'a hesap açarsan örneğin ALIEN olacağın için hisse al sat'ta senden vergi kesilmeyecek, ama temettüde yine vergi kesilecek.

yanlışım varsa düzeltin lütfen.
    kesilecek ama %20 kesilecek su anda %30 kesiliyor ve garantiye bunun %20 olmasi gerektigini yazdim cevaplari tam komedi

"Maalesef şimdilik yapılan görüşmeler neticesinde Garanti Yatırım’ın aracılık ederek %30 olan vergi oranını %20 ‘ye çekmesi pek mümkün gözükmüyor.
    Sizlerin direk Amerika Globe Tax ‘e başvuru yapmaları gerekiyor ama bu durum pratikte çok zor olduğu için Globe Tax hizmeti vermek için proje başlattık. Belli bir ücret karşılığında Form doldurarak vergi iadesi alabileceksiniz.
    Henüz proje tamamlanmadı. Tamamlandığında sizlere bilgi verilecek."

turkiyenin en buyuk bankasi dahil, hic bir banka %20 yi uygulamiyor, ne kadar sacma,
    bankalarimiz, bunu bilmeyecek kadar saf mi? bunu nasil talep etmezler ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,485
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    ulan el insaf bee kesintiye bak

Southern Company (SO)
    Temeddü para birimi: USD
    Brüt ödeme: 54.00
    Stopaj vergisi -16.20
    Gecmis olsun guzel kardesim.
    Ama bu kesilen stopaji bir sonraki sene mart ayinda guzel ulkemizde beyanname verirken ve miktara gore kademeli olarak %35 e kadar cikan gelir vergisinden tamamini mahsup ediyorsun.
    Ekstradan pek bir vergi cikmayacak yani.

Yabancı ülkedeki şirketlerden elde edilen kâr payı yıllık esasta vergiye tabidir. Yabancı hisse senetleri
    temettüleri için beyan sınırı 1.600 TL’dir. Elde edilen faiz tutarı 1.600 TL’den fazla ise gelirin tamamı
    yıllık gelir vergisi beyanına tabidir. Yurt dışında ödenen vergiler mahsup edilir.

https://www.akyatirim.com.tr/pdf/tam...anclarinin.pdf

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,485
    https://www.verginet.net/dtt/11/Verg...ri-2018-1.aspx

Bu da tarifesi, burada bulunsun.

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,485
    Yurticinde temettu alirsan ama brutun yarisi kafadan vergiden muaf.
    Diger yarisini beyan edersin pasa pasa.
    Egitim ve saglik giderlerini matrahin %10 u ile sinirli olarak dusersin.
    Yaptigin bagislari da sinirsiz indirirsin.
    Kurban bayraminda kurban bagislasan Mehmetcik Vakfi'na onu bile tam olarak indirirsin.
    Sonra kalani yukaridaki vergi tarifesine gore vergilendirirsin.
    Cikan vergiden senden stopaj olarak kesilen (brut temettu-net temettu farki) tumunu, yarisini degil!! mahsup edersin, sonra da bi guzel vergi iadesi alirsin.. (cok yuksek matrahlar haric tabii)

Uzun lafin kisasi yurtdisindan temettu alirsan toplam vergi yuku %35 e kadar cikar.
    Yurticinden temettu alirsan toplam vergi yuku en fazla, milyonlarca TL bile alsan, %17.50 u gecemez mevcut vergi tarifesi ile.

Karar senin.

Syg,

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Gecmis olsun guzel kardesim.
    Ama bu kesilen stopaji bir sonraki sene mart ayinda guzel ulkemizde beyanname verirken ve miktara gore kademeli olarak %35 e kadar cikan gelir vergisinden tamamini mahsup ediyorsun.
    Ekstradan pek bir vergi cikmayacak yani.

Yabancı ülkedeki şirketlerden elde edilen kâr payı yıllık esasta vergiye tabidir. Yabancı hisse senetleri
    temettüleri için beyan sınırı 1.600 TL’dir. Elde edilen faiz tutarı 1.600 TL’den fazla ise gelirin tamamı
    yıllık gelir vergisi beyanına tabidir. Yurt dışında ödenen vergiler mahsup edilir.

https://www.akyatirim.com.tr/pdf/tam...anclarinin.pdf

Syg,
    Merhaba sayın dudu,

beyannameyi doldurduktan sonra sanırım bu belgeyi aracı kurumdan isteyip, vergi dairesine kendimiz götürmemiz lazım ?

cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,485
     Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Merhaba sayın dudu,

beyannameyi doldurduktan sonra sanırım bu belgeyi aracı kurumdan isteyip, vergi dairesine kendimiz götürmemiz lazım ?

cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Benim daha yurtdisindan bir temettu gelirim olmadi.
    Ancak bir arkadas Isyatirim kullanarak hisseleri aldi.
    3 ceyrektir de temettu aliyor.
    Vergi beyannamesi icin Isyatirim ona sene sonunda yurtdisinda yapilan kesintileri gosteren ayri bir ekstre verecegini soylemis.
    Syg,

Sayfa 17/672 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •