Sayfa 17/964 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon
Arama sonucu : 7711 madde; 129 - 136 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

ESKİ HABER AMA PAYLAŞMAK İSTEDİM
    İŞ YATIRIM – Pınar Süt PNSUT Hisse Analiz 4Ç16 – 02.03.2017

Kapanış (TL) : 16.18 – Hedef Fiyat (TL) : 21.9 – Piyasa Deg.(TL) : 727 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 0.18 PNSUT TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 35.35 Analist: [email protected]

PNSUT 4Ç16 finansal sonuçlar
    Hem bizim 16mnTL hem de piyasanın TL13mn TL beklentisinin altında kalarak, Pınar Süt 4Ç16’da 5 mn TL net kar açıkladı. İştirak şirketi Yaşar Birleşik Pazarlama’nın tahminlerin çok daha altında net kar yaratması nedeniyle net kar rakamı beklentilerin altında kaldı. Satışlar ve FAVÖK ise 4Ç16’da tahminlere paralel gerçekleşti. Hissenin sonuçlara olumsuz tepki vermesini bekliyoruz.

ZİRAAT YATIRIM – Pınar Süt PNSUT Hisse Analiz 4Ç16 – 02.03.2017

Pınar Süt (PNSUT, Nötr): Pınar Süt’ün 4Ç2016 net dönem karı 4,6mn TL ile 13mn TL olan piyasa beklentisinin altında gerçekleşmiştir. Şirketin brüt karı %6,4 artışla 46,3mn TL olurken, %36 artan operasyonel giderler ile azalan diğer faaliyet gelirleri, Pınar Süt’ün sadece 9,5mn TL faaliyet karı yazmasına olanak sağlamıştır. 4Ç2015’teki faaliyet karı 21,3mn TL idi. Yatırım faaliyetlerinden de geliri azalan Pınar Süt’ün finansman öncesi faaliyet karı 10,3mn TL olmuştur. 6,6mn TL’lik finansman gideri sonrasında Pınar Süt’ün vergi öncesi karı 3,7mn TL’ye gerilemiştir. Son çeyrekteki vergi gelirine karşın, net kar 4Ç2015’in %81 altında gelerek 4,6mn TL olmuştur. 4Ç2016 rakamlarıyla birlikte Pınar Süt’ün 2016 yılı net dönem karı 60mn TL olmuştur. 2015’teki net kar 62,2mn TL idi.

*

yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür yatırım tavsiyesi değildir

2. Bu pınar sütte alımlar satımlar hep algoritmik gibi geliyor bana. İş bu sebepten bu kağıtta kısacı davranmak hata olur. Gün gün ufak ufak düştükçe almak bana daha akıllıca geldi arkadaşlar. Yoksa tek tek lot sayıyor bu hacı baba.

3. Bakalım hacı baba 15,55 den iki gündür malını kime veriyor. Beş yüz beş yüz alıyor hissettirmeden

4. Algoritma konusuna bende kesinlikle katılıyorum bişeyler dönüyor ama ne bilemiyoruz..
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

5. Hacimlendik mi arkadaşlar. Güzel bir hacim oldu bence. Bu kağıtta hacim konusu önemli bence

6.  Alıntı Originally Posted by kuserali61 Yazıyı Oku
    Hacimlendik mi arkadaşlar. Güzel bir hacim oldu bence. Bu kağıtta hacim konusu önemli bence
    Düşüşü yüksek hacim ile yaptı ise düşüş devam edecektir.
    Panik satışları ile KY silkeleme operasyonu devam ediyor gibi.

7. Panik mi satış mı? Haha

Alıntı Originally Posted by TezzMertek Yazıyı Oku
    Düşüşü yüksek hacim ile yaptı ise düşüş devam edecektir.
    Panik satışları ile KY silkeleme operasyonu devam ediyor gibi.
    Sen bir haftadır tahtada olana düşüş diyorsan, bence çok fazla borsada vakit geçirme kardeş. Panik satışları derken? Ben manitanın gözüne bakar gibi tahtayı akşama kadar izleyen bir adam olarak sana küçük bir sır vereyim mi kardeşim. Hacı babanın biri 2 gün 15,55 den 500 lot 500 lot güzel alışlar yaptı. Dün de 15,59 dan 1000 lot 1000 lot alışlar yaptı. DÜŞÜŞ HACİMLİ DEĞİLDİ. Art niyetli olduğunu düşüneceğim böyle saçmalarsan. O HACİM, AKŞAMA KADAR 15,55*15,59 ARALIĞINDAKİ İŞLEMLERLE OLUŞTU. SON 5 DAKİKADA HACİMSİZ DÜŞÜŞ OLDU. Sen ne anlarsın bilmem ama ben alan arkadaşın düşmesine izin vermesini, biraz daha toplamak amaçlı anlarım. Yukarı sürmüyor, topluyor. Benim düşüncelerim bu, sizi bilmem. Herkesin gördüğü farklı olabilir elbette. Hayırlı kazançlar arkadaşlar

8. sarı kanaldan çıkmadan,yukarılar zor.ytd değildir.

Discovery cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 17/964 İlkİlk ... 715161718192767117517 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •