Sayfa 170/342 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

Pazartesı dıye bılıyorum.12 mart.. Son 55 saat...tum küçük şirketler ! ( Sabancı Koç THY vs vs ) açıkladı bokab gb büyük ve vizyon sahıbı ky dostu sırketler kaldı ... Muhasevecılerı de muhtemelen hafta sonu mönü dinlemeyıp harıl harıl bikançoyu yetırırmeye çalışıyorlardır...Allah yardımcıları olsun.ah su spk 1-2 gün daha uzatmaya izin verse keske....paxartesı saat 18:59 u bekleyelım

2. Kar pazartesi gunu acıklanıyor beklentim 27 milyon kar ve % 30 temettu...karlılık surdurulebilir olmalı ve doviz artısı olumlu yansıyacaktır hisseye

3. Vergi dairesine gönderilen gelir tablosunu baz alırsak normalde 25-26 milyon civarı kar gelmesi lazım. Ancak vergi dairesine gönderilen gelir tablosunda 6 milyon tl civarında çalışmayan kısım gideri vardı. Spk bilançosunda bu gider farklı şekilde muhasebeleştiriliyor ise kar sürpriz şekilde 30 milyon civarında gelebilir. 2017 yılı karının çok önemi kaldığı düşünmüyorum ama 30 milyon civarında gelecek kar 2018'e yönelik olumlu beklenti yaratacağı için fiyatı yukarı taşır.

Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Vergi dairesine gönderilen gelir tablosunu baz alırsak normalde 25-26 milyon civarı kar gelmesi lazım. Ancak vergi dairesine gönderilen gelir tablosunda 6 milyon tl civarında çalışmayan kısım gideri vardı. Spk bilançosunda bu gider farklı şekilde muhasebeleştiriliyor ise kar sürpriz şekilde 30 milyon civarında gelebilir. 2017 yılı karının çok önemi kaldığı düşünmüyorum ama 30 milyon civarında gelecek kar 2018'e yönelik olumlu beklenti yaratacağı için fiyatı yukarı taşır.
    evet bende simdi 9 aylık bilanco ile vd bilancoyu karsılaştırıyordum.Son ceyrekte 120M TL ye yakın satıs yapılmıs ve diğer bilanco kalmleri birbiriyle uyumlu iken calısmayan kısısm gderi bnmde dikkatimi cekti.9 aylıkta yok.son 3 ayda mı cıktı...
    calışmayan kısım varken niye surekli yatırım yapıyorlar anlamdım gitti.kalite ve musteri beklentileri diyeekler ama buda saibeli kalacak....en iyisi pztesi saat 19:00 da tartısmak...ytd

5.  Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    evet bende simdi 9 aylık bilanco ile vd bilancoyu karsılaştırıyordum.Son ceyrekte 120M TL ye yakın satıs yapılmıs ve diğer bilanco kalmleri birbiriyle uyumlu iken calısmayan kısısm gderi bnmde dikkatimi cekti.9 aylıkta yok.son 3 ayda mı cıktı...
    calışmayan kısım varken niye surekli yatırım yapıyorlar anlamdım gitti.kalite ve musteri beklentileri diyeekler ama buda saibeli kalacak....en iyisi pztesi saat 19:00 da tartısmak...ytd
    Satış SPK bilançosunda düşük gelecektir. 350 milyon civarı satış rakamı gelir. 9 aylık bilanço ile vergi dairesine gönderilen 12 aylık gelir tablosundaki farkı alırsanız sizi yanıltır.

Yıl içinde alınan ve üretimle ilgili olan bir kıymetin aktife dahil olduğu yılın geçmiş aylarına isabet eden amortismanı çalışmayan kısım giderinde izleniyor. Bu nedenle çalışmayan kısım gideri son 3 ayda bilançoya soktuğu bir yatırımdan da kaynaklı olabilir. Eğer öyle ise kar rakamı SPK bilançosunda yüksek gelebilir.

6. Eger 25 milyon kar aciklarsa 10 milyon temettu dagitabilir.Beklentim bu yonde.Pek cok sektorde satis ve tahsilatta problem var.Tekstil de bile problem buyuk eskisi gibi kolay satis yapilmiyor .Ambalaj sektoru nispeten daha iyi gibi duruyor.ilk 3 ayda da 8 M kar bekliyorum

7. 7-8 arası üç aylık kar gelir diye düşünüyorum. Bunu da zaten küçük küçük fiyatladı. Buradan 5.60-5.80 arasına geri çekilerek döküleni toplar. Sonra da gaza basar hop yukarı. İnşallah ikili haneleri görelim artık.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,705
     Alıntı Originally Posted by puma_532 Yazıyı Oku
    7-8 arası üç aylık kar gelir diye düşünüyorum. Bunu da zaten küçük küçük fiyatladı. Buradan 5.60-5.80 arasına geri çekilerek döküleni toplar. Sonra da gaza basar hop yukarı. İnşallah ikili haneleri görelim artık.
    Hocam çook uzaklara bakan önündeki çukuru göremezmiş, hele bir 12 aylık kâr rakamı gelsin sonra bakarız 3 aylıklara. Gündemde 12 aylık bilanço ve ne kadar temettü verecek, herkesin gönlüne göre olsun.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

Sayfa 170/342 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •