Sayfa 171/993 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271671 ... SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 1,361 - 1,368 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

1.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    enflasyon filen değil bu.. başka şey..
    son 2 aydırsa iyice cins bir şey...

kurda bu ivmeyi bırakırlarsa
    nebatinin kafayı boğaza projektör diye asarlar..
    fır fır dönerek ışıldar.

valla 16.2 üstü sıkıntı.. her durduğumuz gün sıkıntı..
    afakanlar basıyor dünden beri..
    gördüğüm 1 tane boğma formasyonu var, oda 9 10 ay kazandırır..
    diğer hepsi mokoko..
    Ne yapacaklarsa geçen toplandıklarında kararını almışlardır, imzalanmıştır, çekmecede duruyordur.

Ya enflasyon bazlı belli ek getirili bono, ya süper bono kısa vadeli yüksek faizli sadece dolardan döneceklere ve küçük ölçekli, ya da direk dolar bonosu ulan ben bunu yurt dışından alırken %8 veriyorum şu an alsam %10 bari kendi vatandaşıma %7 vereyim der.

İlki olursa, beğenen olabilir, KKM yi de biz beğenmedik ama beğenen oldu 10.000 dola yatırıyorsun 10.000 dolar alıyorsun ya dolar faiz kadar artmazsa diye (?), ikincisinde faiz önemli ne kadar verecekler belki kapsamı çok yüksek meblağlara yönelik olur, üçüncüsüne herhalde herkes Allah der...

Bilemiyorum...en az etki edecek olanı bile, geçen sefer ki gibi servis ederlerse, bir gece vakti, psikolojik etkisi olur hiçbir şey olmasa bile...

Ha nolur...git gel Konya 6 saat...döner dolaşır bir zaman sonra olması gereken yere gelir...

Gibi..bence...kendi yağımızla kavrulduğumuzdan belirsiz...sonu belli filmin de gidişat engebeli..

Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    sezonu kaçırdın memlekette buğday hasadı yeni başladı, bundan sonra en erken buğday harmanı 2023 mayıs ayı..

Karsta buğday ekimi yeni yapıldı, bunu ben de 59 yaşımda öğrendim maalesef...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3. Valla Reha Bey ben de Ukrayna Rusya meselesinde buğdayın aslında soğuğu sevdiğini öğrendim, hep tersini düşünürdüm, sanki sıcağı seviyor gibi gelirdi, onların buğday bizden çok daha kaliteliymiş.

Hep eski dönemlerle bu dönemler mukayese ediliyor da, misal borsayı çözmek için, çok farklı denklemler. Eskiden gıda ucuzdu yaw, karpuzu dururduk yol boyunda bagajı full doldururduk, salça mesela biber domates çuvalla alınır yapılırdı, domates pembesi 20, pembe ayağına satılanı 12...eskisine göre düşünsek 3-5 TL olması lazım...

Mesela yukarıdaki örnek, MB rezervi 7 M den 3 M ye düşmüş, e tamam işte %50 düşmüş, %50 si duruyor, şimdi %50 si dursaydı kaç para yapacaktı.

Ya da yabancı...2000 de dolar şahlanmış en tepeden dalmış TL ye, adamın dolara dönüşü garantili tepeden girmiş, şimdi 16,5 dan girse TL ye dönse, borsayı kaldırsa, kaç TL kurdan geri çıkacak...adam çıkarken dolar bazında kar etmem lazımı hesaplıyor..kaldır doları 30 TL ye belki gireceği varsa girer bu kurdan nasıl girsin...

Gibi gibi...eski dönemler parasal genişleme mi vardı, kooperatife girip, ya da para biriktirip ev alıyordu millet, şimdi herkes borçlu sistem borçlu..yani azdan az çoktan çok gitmesi meselesi...Eskiden özelleştirme geliri diye 100-150 milyar dolar havadan parayı kasada buldu iktidar, şimdi meteliğe kurşun....çok farklı denklemler...

Kaçtım arkadaşlar...saygılar..

4.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Gibi..bence...kendi yağımızla kavrulduğumuzdan belirsiz...sonu belli filmin de gidişat engebeli..

dolar bazlı bono olur..
    makül bir blşey yapsalar.. 13,5 altında pin pon bile yaptırırlar.(300 ema)
    e dediğin gibi.. sonra üzümlünün üstüne birde bal dökülür..
    ne kazandılar 9 10ay daha laylay..

kkm opsiyonu türev hedge için güzel..
    100birim koyuyorsun 100 birime fx açıyorsun
    yatay gitse swapın yarısı gitti.
    kaldıracı kapasan gene işliyor..

banka kurtaracaklar diye 5% puan maskaralığı...
    kgf çıkardılar.. yüze yüze olimpiyatçı oldular..
    kkm nin kini bono çözer
    bono yu da artık ne çözecekse
    Memento mori

5. Cezaevlerinde Covid-19 izni uzatıldı, 640 bin kişi yararlanacak
    Cezaevlerindeki hükümlülerin Covid-19 izin sürelerinin 31 Temmuz 2023’e kadar uzatılmasını içeren önerge TBMM Genel Kurulu’nda tüm partilerin ortak imzasıyla kabul edildi.

https://www.gazeteduvar.com.tr/cezae...-haber-1566333

640 bin hükümlü!!!

ülkede zaten dürüst düzgün iş yapan kavga gürültüye karışmayan cezalandırılıyor onlar niye yatsınki
    tüm partilerde hazırmış kabul etmeye

6.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    sezonu kaçırdın memlekette buğday hasadı yeni başladı, bundan sonra en erken buğday harmanı 2023 mayıs ayı..
    iki kere hasat kaldırılan yerler bile var diye biliyorum ama yanlış mıyım acep.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bugün sopa olmaz
    yarın merkezin toplantısı yok mu
    ona baskı yapacaklar
    basganım akaryakıtta durum nasıl ne zaman gece 00:00 itibariyle yansıyan bişey var mı olacak mı? pompacının imalı bakışlarına hedef olacak mıyız? araçta mı ödeyelim

8. 16.46 vurdu çekti.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 171/993 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271671 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •