Sayfa 172/1230 İlkİlk ... 721221621701711721731741822222726721172 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    İlk sorunun dün yazdığım Ereğli ve ISDMR nedeniyle geldiğini tahmin etmiştim ama bugünkü son durum sorum genel gidişat içindi aslında.
    Bu yazının senin sorunla ilgisi yoktu. Akşam bloomberg radyo yayınında baki atılel i dinledim, onun üzerine yazdım.

Bu arada brisa için detaylı analiz paylaşacaktın, unuttuk sanma��

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu yazının senin sorunla ilgisi yoktu. Akşam bloomberg radyo yayınında baki atılel i dinledim, onun üzerine yazdım.

Bu arada brisa için detaylı analiz paylaşacaktın, unuttuk sanma��
    Anladım.. Brisa'yı ben yazmadan Garanti Yatırım yazdı, benim yapabileceğimin de çok daha fazla detaylısı oldu tabi. Şimdi ne yazsam onun eksik özeti gibi olacak

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Konjonktür analizi konusunu hatırlayan var mı? Benim icin en önemli alım kriterlerinden biriydi.

Bu mevzuyu anlatırken bir de örnek vermiştim..,Türk traktör,,, hatırlayan var mi acaba yazdıklarımı..
    O zaman çok karşı çıkılmıştı. Bu kadarda kötü olacağı pek beklenilen durum değil. Ama bence dahada düşecek

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

4. Otomotiv sektörümüz maalesef zorda. Froto gibi firmalar ihracat ağırlığı sayesinde fazla etkilenmiyor gözükse de, ab de yaşanacak bir durgunluk ihracatımızı da çok olumsuz etkiyecek. Bu durgunluğun ilk belirtileri de PMI rakamlarında gözükmeye başladı.

Zaten orta halli bilanço açıklayan froto 2019 beklentilerinde ciddi aşağı yönlü revizyon yaptı...özetle, sektör için, winter is coming!!!

5. Konu ilginizi çeker mi bilmiyorum ama rahatsızlık vermezsem Oyak Çimento'nun %40'lık kısmı Tayvan'lı çimento şirketine satılarak ortaklık kuruluyormuş. KAP'a haber düşmüş. Bu durum Oyak bünyesindeki çimento şirketlerinde ne gibi bir etki yapar, değerlendirmek isteyen olursa çok memnun olurum.

6.  Alıntı Originally Posted by ironarm Yazıyı Oku
    Konu ilginizi çeker mi bilmiyorum ama rahatsızlık vermezsem Oyak Çimento'nun %40'lık kısmı Tayvan'lı çimento şirketine satılarak ortaklık kuruluyormuş. KAP'a haber düşmüş. Bu durum Oyak bünyesindeki çimento şirketlerinde ne gibi bir etki yapar, değerlendirmek isteyen olursa çok memnun olurum.
    Oyak ı bilmem de ülke için çok güzel bir haber, keşke bu tür bir kaç yabancı doğrudan yatırım haberi daha gelse.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Oyak ı bilmem de ülke için çok güzel bir haber, keşke bu tür bir kaç yabancı doğrudan yatırım haberi daha gelse.
    Değerlendirmeniz için teşekkür ederim Sn. Cautionary

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sifirdan fabrika kurmak degil de varolani almak olsa da yine OYAK icin iyi haber..
    Birileri onu da varlik fonuna alalim diyemez en azindan.
    Portfoyumde onemli yer tutan Hekts da bu arada siyrilir..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 172/1230 İlkİlk ... 721221621701711721731741822222726721172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •