Sayfa 173/1002 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Ha 13.17 ha 13.18 benim demek istediğim başka bir şeydi . lakin günlükte önemli değil zaten yukarıdaki arkadaşın dediği gibi

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Ha 13.17 ha 13.18 benim demek istediğim başka bir şeydi . lakin günlükte önemli değil zaten yukarıdaki arkadaşın dediği gibi
    efektife ( banknöt olan ) değil döviz ( forex ) olan alışa lookatin ( bakın)
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    altın fonlarıyla ilgili ayrışmayı aylıkta , 3 aylıkta , yıllıkta takip ediyor musunuz ? buradan nasıl bir çıkarımda bulundunuz ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4. nasdag -2 civarı gidiyor
    -1,7'de kur var.
    Toplamda -4 yapar bazıları.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    nasdag -2 civarı gidiyor
    -1,7'de kur var.
    Toplamda -4 yapar bazıları.
    Amerika çok ilginç bir ülke, Borsasının %70'ini halkın katılımından oluşuyor, Bizimkisi %10, aradaki fark çok büyük. Nasd** - (eksi) iken DJI artı (+) , Amerikan halkının %70'inin olması , hem ekonomiyi canlı tutuyor, hemde Borsanın yıkılmasını önlüyor, 2021 yılında 70 kez rekor kırdı, 2 ileri 1 geri son 15 yıldır, hep yükseliyor. Halkın çoğunluğunun katılımında olması sebebiyle çöküşde beklenmiyor. Vesselam Amerika Borsası çok ilginç. Bizim borsa gibi değil.
    Yabancı Fonların önümüzdeki yıllar boyunca çok güzel getirileri olacağını düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by seref9 Yazıyı Oku
    Amerika çok ilginç bir ülke, Borsasının %70'ini halkın katılımından oluşuyor, Bizimkisi %10, aradaki fark çok büyük. Nasd** - (eksi) iken DJI artı (+) , Amerikan halkının %70'inin olması , hem ekonomiyi canlı tutuyor, hemde Borsanın yıkılmasını önlüyor, 2021 yılında 70 kez rekor kırdı, 2 ileri 1 geri son 15 yıldır, hep yükseliyor. Halkın çoğunluğunun katılımında olması sebebiyle çöküşde beklenmiyor. Vesselam Amerika Borsası çok ilginç. Bizim borsa gibi değil.
    Yabancı Fonların önümüzdeki yıllar boyunca çok güzel getirileri olacağını düşünüyorum.
    Bu yıl bir %15 geriye gidiş bekleniyor abd'de
    Bakalım ne olacak fed'in faiz arttırımlarının etkisi.

Eskiden olsa vayyy %15 geriye gidiş, çöküş bu derdim.

Ama bizde kur etkisiyle 1 gecede %25 düşen fon fiyatlarını görünce
    %15 yıllık düşüş çerez gibi geliyor artık

7. Bugün saat 11:30 da alım emri girdiğim 3 değişken fonu Cuma sabah satış vereceğim. Pazartesi sabah tefastaki fiyatla öğleden sonra hesaba yatan parayla da USDtether alacağım. Bu hareket tarzı şahsımı bağlar. Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bu yıl bir %15 geriye gidiş bekleniyor abd'de
    Bakalım ne olacak fed'in faiz arttırımlarının etkisi.

Eskiden olsa vayyy %15 geriye gidiş, çöküş bu derdim.

Ama bizde kur etkisiyle 1 gecede %25 düşen fon fiyatlarını görünce
    %15 yıllık düşüş çerez gibi geliyor artık
    Pektabi Türkiye'den yatırım yapınca Dolar etkisi sebebiyle, işler biraz karışık olabiliyor. Dolar üzerinde yapılan yaptırımlar , yatırımın büyük ölçüde risklerinide beraberinde getiriyor. Paran mı var, Derdin var. Doluya koyuyoruz, olmuyor. Boşa koyuyoruz olmuyor. Bu işler zor işler. Paranın nasıl değerlendirilmesi konusu karmaşık bir durum. Aralık ayında Dolara yapılan hareketler herkesin aklını başından aldı. Hangi enstrümana yatırım yapacağımızı vallahi şaşırdık.

Sayfa 173/1002 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •