Onemli Gunler Banner
Sayfa 173/1230 İlkİlk ... 731231631711721731741751832232736731173 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by ironarm Yazıyı Oku
    Konu ilginizi çeker mi bilmiyorum ama rahatsızlık vermezsem Oyak Çimento'nun %40'lık kısmı Tayvan'lı çimento şirketine satılarak ortaklık kuruluyormuş. KAP'a haber düşmüş. Bu durum Oyak bünyesindeki çimento şirketlerinde ne gibi bir etki yapar, değerlendirmek isteyen olursa çok memnun olurum.
    %40'ı 640 milyon dolar iyi rakam.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,496
    Is gurubu da vakti ile bir yabanci ortak alaydi simdi bu durumlara dusmezdi.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sifirdan fabrika kurmak degil de varolani almak olsa da yine OYAK icin iyi haber..
    Birileri onu da varlik fonuna alalim diyemez en azindan.
    Portfoyumde onemli yer tutan Hekts da bu arada siyrilir..
    Syg,
    Evet, her türlü iyi haber.

Hektaş konusunda görüşümü biliyorsun😁 Tarım sektörü konjonktür olarak zor bir dönemde, çiftçiler daha da zor durumda. Zaten şirket de bu konuya özellikle vurgu yapmış,

4. Esasında bence temel analizin %90 ı konjonktür analizidir. Bilanço geriden gelir, açıklanan sonuçlar çok sürpriz değilse %90 fiyatlamıştır zaten.

Bu arada sektör olarak konjonktür analizim sonucunda şu an zirvelerde olan ve önümüzdeki çeyreklerde düşüş beklediğim sektörlerden biri Demir Çelik sektörü...ilerleyen dönemlerde Erdemir, kardemir endeksten neden kötü performans gösteriyor diyenlere şimdiden açıklama yapmış oldum☺ï¸

Otomotiv sektörü de bozulmanın başladığı ama görecek daha kötü günleri olan bir sektör. Beyaz eşya ise dibi yaptı ya da yapmak üzere, bu nedenle Arçelik ten özellikle ümitliyim,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Is gurubu da vakti ile bir yabanci ortak alaydi simdi bu durumlara dusmezdi.

Syg,
    malesef tüm iş hisseleri nerdeyse yerlerde sürünüyor, UV de soda,sişe, işyat dışında favorim yok.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Esasında bence temel analizin %90 ı konjonktür analizidir. Bilanço geriden gelir, açıklanan sonuçlar çok sürpriz değilse %90 fiyatlamıştır zaten.

Bu arada sektör olarak konjonktür analizim sonucunda şu an zirvelerde olan ve önümüzdeki çeyreklerde düşüş beklediğim sektörlerden biri Demir Çelik sektörü...ilerleyen dönemlerde Erdemir, kardemir endeksten neden kötü performans gösteriyor diyenlere şimdiden açıklama yapmış oldumâËœºï¸

Otomotiv sektörü de bozulmanın başladığı ama görecek daha kötü günleri olan bir sektör. Beyaz eşya ise dibi yaptı ya da yapmak üzere, bu nedenle Arçelik ten özellikle ümitliyim,
    Demir-Çelik, otomotiv, ve tarımın aynı anda kötü günler gördüğü ortamda diğer sektörlerin de iyi günlerini yaşaması biraz zor olacak sanırım, TR'nin en önemli iki sektörü demir-çelik ve otomotiv değil mi?(Boşa yatırım inşaatı saymıyorum)

7.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Demir-Çelik, otomotiv, ve tarımın aynı anda kötü günler gördüğü ortamda diğer sektörlerin de iyi günlerini yaşaması biraz zor olacak sanırım, TR'nin en önemli iki sektörü demir-çelik ve otomotiv değil mi?(Boşa yatırım inşaatı saymıyorum)
    Cevabı 1 hafta sonra, balık tutmayı öğrenmek lazım..,önce sizlerin görüş ve analizlerini alalım, başta senin��

Bu arada iç ve dış piyasa kötüygen hangi sektör iyi olabilir derken, illa iyi olması gerekmez, bugünden daha kötü olunamasi da yeterli... her sektörün business cycle ı farklı, kimi sektör zaten yaşayacağı olumsuzlugu yaşamış, çoktan hisse fiyatlamasını yapmış olabilir..önemli olan sektör iş aktivitesinde cycle ın neresinde?

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Cevabı 1 hafta sonra, balık tutmayı öğrenmek lazım..,önce sizlerin görüş ve analizlerini alalım, başta senin��

Bu arada iç ve dış piyasa kötüygen hangi sektör iyi olabilir derken, illa iyi olması gerekmez, bugünden daha kötü olunamasi da yeterli... her sektörün business cycle ı farklı, kimi sektör zaten yaşayacağı olumsuzlugu yaşamış, çoktan hisse fiyatlamasını yapmış olabilir..önemli olan sektör iş aktivitesinde cycle ın neresinde?
    1 hafta çok uzun ama.. Benim analiz yapmam konusundaki ısrarın sebebini merak ettim açıkçası, aklımdan geçenleri yazıyim.

Tarımla başlayacak olursak, ben tarımda da iş döngüsünün trend altı kısmında dibi zorladığımızı düşünüyorum artık, bundan daha kötü olabilir mi tabiki evet. Fakat kullanılması gereken bazı ürünler zorunlu zannediyorum, bizim gıdamız gibi.

Demir-çelik içinse inşaatta kullanılan ve sanayide kullanılanı ayırt etmeliyiz ve firmaları da üretim yoğunluklarına göre sınıflandırarak değerlendirmeliyiz diye düşünüyorum. Geçtiğimiz günlerde ithalatına vergi geldi diye biliyorum ve yurtiçi şirketler iç talebi 100% karşılayamıyor sanırım. Kur artışını ve ihracatı da hesaba katınca ben bir grup için aşırı negatif değilim.

Otomotivde de Ford'un açıkladığı bilançoyu diğer ihracatçı şirketlere görece beğenmedim.

Dün Atilla Yeşilada iç tüketimle ilgili bir yayın yaptı, buradaki verileri görünce yalnızca içeriye hitap edenlerden de umutsuzum.

Fakat, hepsinden önce benim aklımı meşgul eden birkaç sayfa önce paylaştığım haberdir.

Mesajım hakkında da bir değerlendirme alabilirim.

Yatırım tavsiyesi içermez, yönlendirici değildir. Yüksek lisansta teoriden başı dönmüş bir öğrencinin fantastik düşünceleri olarak bakınız.
    Son düzenleme : Miriel; 26-10-2018 saat: 14:39.

Sayfa 173/1230 İlkİlk ... 731231631711721731741751832232736731173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •