Sayfa 176/405 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 1,401 - 1,408 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Ne yazmis sn tövbekar, bilgim dahilinde ise yazarim.
    https://twitter.com/mahmutciftci49/s...37920470904834

Buradan okuyabilirsiniz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,976
    Tesekkürler sn Yak,
    tek tek onu mu okuyacagiz
    adamin sorusu varsa buyursun yazsin
    Biz ne araştirma raporlari gördük burda dimi @bawer
    höstadlara gelene kadar..
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,323
     Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Ne yazmis sn tövbekar, bilgim dahilinde ise yazarim.
    "17 numaralı dipnotun dipnotuna geldiğimde, ALKİM şirketinin Afyon Dazkırı’da yer alan imtiyaz sahalarının bir kısmını Kora Ailesi’ne ait olan Sodaş grubuna verdiğini ve bundan dolayı her yıl gelirin %6’sı karşılığında Sodaşâ€™dan royalty getirisi elde ettiğini görüyorum.Basit bir matematikle dahi hesaplansa ALKİM şirketinin burayı kendisinin işletmesi daha makul olacağı aşikarken patronun iştiraki olan bir şirkete vermesi mantıksız geliyor. Bunu şirket yöneticilerine söyleyip bu konuda makul yönde bir değişiklik düşünüyor musunuz diye sordum. Cevapları soğuk ve basitti: Hayır..!"
    sn dvk psh
    konu bu satıcı kora holding ve şirketin bir kısım imtiyazını bu holdinge ait Sodaşa devretmesi sonucunda bilançonun nasıl değiştiği... kaldı ki bu imtiyazı alan holding sahibi hissede satıcı olmaya devam etmekte...

5.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Tesekkürler sn Yak,
    Ben bunun hepsini okudum ama bu 6 aylık bir mevzu. Okumasanızda çok şey kaybetmiş olmayacaksınız. Alkimdeki uzun vadecilerin hepsi muhterem kadar alkim hakkında bilgiye sahip. Bizim analizle, dirençle, desdekle işimiz yok. Arzu ettiğinde hepsini kolayca kırıp geçiyor. Linkteki muhteremin beyanatı daha çok kendi yatırım stratejisi ile alakalı, elbetde alkim kendi için portföyle olabilirmi ? analizide var. Netice muhtereme göre olumlu. Ozamandan bu zamana alkimde alkaçcılar para kazandı. Sayın Dvk_Psh haklısınız.
    Yukarıda yazdıklarım sesiz düşüncemin klavyeye dökülmüş halidir. Kesinlikle, al sat tut tavsiyesi niteliğinde değildir. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer.

6.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Tesekkürler sn Yak,
    He de geç yahu, dert ettiğin şeye bak.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,323
    eskiden hissenette topicler gerçekten olumlu olumsuz tüm bilgilerin paylaşıldığı bir yerdi. kendimi açıkça belirttiğim halde ve hisseyi olumlu olarak bulduğumu belirttiğim halde adeta trol muamelesi yapılması pek hoş değil...
    adam yazdığında hisse açıklık oranı % 50 lerde idi şimdi kaçta... Sodaş ile ilgili ve Holding ile ilgili verilen ipucu hiç de yabana atılacak bir ipucu değildi... bu uyarılar olmasa idi ben de hissede portföyümün epey bir kısmını aktarmayı düşünüyordum ( şimdi veya gelecekte diye şerh koyayım)...
    bir soru sorulur ve yatırımcılar bu sorulara cevap aramak/vermek yerine topyekün hisseyi savunmaya geçerlerse olan şeyler olur...
    sizce de garip değil mi bir yönetici çıkıyor en iyi yatırım budur diyor ve dediği günden beri diğer ortak satışta...
    kendi adıma ilgilendiğim hisselerde yazılan her şeyi okuyup doğru veya yanlış kendi kararlarımı alırım...
    sizlere de kolay gelsin kendi aranızda sürekli hisse kötülenirken birisi gelip sorduğunda hemen savunuyorsanız bence bir daha düşünün...

Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    eskiden hissenette topicler gerçekten olumlu olumsuz tüm bilgilerin paylaşıldığı bir yerdi. kendimi açıkça belirttiğim halde ve hisseyi olumlu olarak bulduğumu belirttiğim halde adeta trol muamelesi yapılması pek hoş değil...
    adam yazdığında hisse açıklık oranı % 50 lerde idi şimdi kaçta... Sodaş ile ilgili ve Holding ile ilgili verilen ipucu hiç de yabana atılacak bir ipucu değildi... bu uyarılar olmasa idi ben de hissede portföyümün epey bir kısmını aktarmayı düşünüyordum ( şimdi veya gelecekte diye şerh koyayım)...
    bir soru sorulur ve yatırımcılar bu sorulara cevap aramak/vermek yerine topyekün hisseyi savunmaya geçerlerse olan şeyler olur...
    sizce de garip değil mi bir yönetici çıkıyor en iyi yatırım budur diyor ve dediği günden beri diğer ortak satışta...
    kendi adıma ilgilendiğim hisselerde yazılan her şeyi okuyup doğru veya yanlış kendi kararlarımı alırım...
    sizlere de kolay gelsin kendi aranızda sürekli hisse kötülenirken birisi gelip sorduğunda hemen savunuyorsanız bence bir daha düşünün...
    Bu sayfalarda her türlü insanlar mevcut. Buna alışmalısınız. Alkim Kimya, geçmişine bakıldığında Bist100 ün en iyi şirketlerinden birisi olduğunu anlarsınız. 1 yıl öncesine kadar çok iyi prim yaptı. Yeni yatırımları ve kapasite artırımları olmasına rağmen ky nin beklentisini karşılıyamadı. Patron satışları yoğunlaştı, halka açıklık oranı % 57 ve daha da artacak. Çok çok iyi karlar açıklarsa o zaman mecburen gidebilir. Şu anda tahtacı ne derse o oluyor. Şu anki fiyatın üstünde maliyetlenen ky ler bezmiş durumda. Çok aşağılarda olanlar çok rahatlar. Onlar yazılarınıza ters cevaplar verebilir. Aldırmayın geçin. Saygılar.

Sayfa 176/405 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •