Sayfa 177/211 İlkİlk ... 77127167175176177178179187 ... SonSon
Arama sonucu : 1688 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

1. ''Dijital sahada sinerji oluşturmak amacıyla'' diyor . Eğer burda kastedilen getirin konseptini dahada genişleterek şok ürünlerini de pazarlamasına dahil etmesi ise gerçekten müthiş olabilir.

Bu vesile ile ve artan pandeminin de etkisiyle adres teslimi market satışlarında büyük bir artış yaşanacaktır.Pandemide ve kapanmalarında , şok ve diğer market zincirleride, geçici kurye elemanlar istihdam ederek bu işi yapmıştı. Ama getirin daimi elemanları zaten bünyesinde hazır olacağı için getire bu iş bir yük olmayacak ve kendi iş hacmini dahada artıracaktır. Ve doğal olarak şokla yapılacak bir anlaşma da, şok marketlerde bu işten azami derecede faydalanıp satışlarını daha da artırabilecektir.

Sanırım bu satış ve sonrasında işbirliği gerçekleşirse şok marketler diğer rakip zincir firmalara göre bariz üstünlük sağlayabilecektir.

Türkiyenin 2. unicornu olarak adlandırılan Getir'le yapılacak bir işbirliği şok marketler için önemli bir aşama olabilecektir.

Bu satış ve işbirliği olmasa dahi , şok marketlerle ilgili düşüncelerimizde bir değişiklik yoktur.Şok marketler 9000 mağazasıyla, işin zorunu geride bırakmış büyük bir firma olarak yoluna devam edecektir.

2. Bu ortaklık resmiyet kazanırsa tüm Türkiye'deki ŞOK Marketler Getir deposu olacak işin özeti bu bence.. Her iki taraf için kazan kazan.. Hele ki Çinli Ali Baba(Trendyol) da bu ortaklığa dahil olursa var ya..

3. Hisse başına ödeyecekleri fiyat açıklanınca o fiyata doğru gidecektir. 17 tl üzerinde ise yıllardır beklediğimiz geliri elde ederiz.
    ytd.

Getir icin bu isin ne avantaji var cozemiyorum

5. Bütün Şiir severleri Kanalımıza bekleriz.
    Turgut Uyar / Göğe Bakma Durağı
    https://youtu.be/Qx_rQLfHmPM

6. Satislarini katlayabilir, Getir siparislerini oncelikle Sok Marketlerren temin etme yoluna gidebilir, kendi sirketi artik

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    Getir icin bu isin ne avantaji var cozemiyorum

7. https://getir.com/yardim/sss

Getir ile İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Adana, Gaziantep, Eskişehir, Afyon, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Çanakkale, Denizli, Edirne, Isparta, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Zonguldak illerinde hizmet vermekteyiz.

Muhtemelen bu illerde şehir merkezlerine hizmet veriyordur.

Şok'un bir çok il ve ilçede hatta birçok tatil yöresinde mağazası olduğunu biliyoruz ve bu sayı artmaya devam ediyor.
    Benim bu ortaklıktan anladığım Getir, bir yerde hizmet verebilmek için depo kiralamak zorunda kalıyordu zaten web sitesinde deponuz mu var bizi arayın diyor. https://depodukkan.getir.com ve bu deposuna 1500 e yakın ürünü bulundurmak stoklamak zorundaydı. Bilirsiniz ki stok maliyetli bir iştir, çürüyeni var, akanı var bozulanı var çabuk tüketilmeze, her neyse.. Şimdi bu stok işini zaten halihazırda ŞOK Marketler'e devrediyor, mal zaten ŞOK Markette var, depo tutmak kiralamak maliyeti de ortadan kalktı.
    Basitçe, Afyon'un Çay ilçesinde bir müşteri Getir'e bir sipariş geçti, müşterinin en yakın ŞOK mağazasından ürün alınıp müşteriye teslim edilecek. Hem ŞOK hem GETİR kazanacak. Olay bence bu kadar kolay, dolayısyla GETİR 81 il ve ilçelerde, beldelerde her neyse artık varolmaya büyümeye devam edecek.
    Muhtemelen her ŞOK mağazasına ya da nüfusa göre personel ilave edilecek artık bu istihdamı ŞOK bünyesinde mi olur, GETİR bünyesinde mi olur onları oturup konuşmuşlardır, konuşacaklardır.
    ŞOK'un Cepte ŞOK uygulaması 50 TL. üzeri siparişi biz getirelim bir A101 gibi kullanışlı verimli değildi. ŞOK eve teslim uygulamasını da GETİR'e havale eder, elbirliğince büyürler, biz de hissedarlar olarak daha bir mutlu oluruz.
    Şirketin yapısında bir başka ortak olduğu için, Murat Ülker ŞOK'un karını ordan oraya, burdan halka açık olmayan diğer şirketine transfer edemez, tek başına bu kararı veremez GETİR hoop hemşerim kazanç yarı yarıya olacak deyip masaya yumruğunu vuracaktır. Yılsonu kazanç bölüşülecektir.
    Ben GETİR'i küçük yatırımcının sigortası olarak görüyorum. Getir olmazsa bir başka ortak her neyse olsun, bu iş olur inş..
    Çünkü Murat Ülker şirketlerini kazançlarını yatırımcıyla paylaşma konusunda cimri, bu konuda sabıkalı bir adam.
    Çok yakın tarihte ne oldu bakın:
    Ülker, Yıldız Holding şirketlerinden Önem Gıda’yı satın aldı. Böylece şirket, çikolata ve unlu mamullerdeki tüm üretim sürecini kendi bünyesinde toplamış oldu.
    Yani Ülker'in kasasını boşalttı. Yıldız Holding senin, Önem Gıda senin, Ülker senin.. benim aklım ermiyor olabilir ama şunu net söyleyebilirim ki, Ülkeri bu satınalması bize yatırımcıya vereceği temettüden etti. Benim yorumum bu..
    Netice ŞOK'a bir ortak gelmesi iyidir, bizim için bir sigortadır. Hele bir de Trendyol da olursa var ya tadından yenmez. Hem bir görelim bakalım bizim şirketin değeri neymiş, hisseyi kaçtan verecekler fiyatı çok merak ediyorum açıkçası.
    Yılsonu geldi ortak bu yıl ne kazandık, şu, masraflar bu. tamam bölün parayı, iki ortaksa ikiye, üç ortaksa üçe.. Biz yatırımcılarda payımıza düşeni alırız böylece.. İşte bu kadar..

getir'in mevcut segmenti buna uygun degil diye dusunuyorum.

ayrica istegelsin vardi ?
     Alıntı Originally Posted by ingasltd Yazıyı Oku
    Satislarini katlayabilir, Getir siparislerini oncelikle Sok Marketlerren temin etme yoluna gidebilir, kendi sirketi artik
    "yatırım tavsiyesi değildir"

Sayfa 177/211 İlkİlk ... 77127167175176177178179187 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •