Onemli Gunler Banner
Sayfa 177/241 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227 ... SonSon
Arama sonucu : 1925 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: VIOP Spekülasyonu

1. 131.300 Kısa pozisyonlar için stop loss ve uzun pozisyon açma seviyesi gözüküyor.

2. 130.500 - 132.500 Aralığında bir kanal oluşumu var.

3. 128.000 - 130.000 Bandı söz konusudur.

4. Trend yukarıya doğru, fakat bir düzeltme içerisindeyiz.

5. 133.000 Altına düşülme şansı şimdilik düşük gibi, yukarıya dönüş ihtimalini göz önünde bulunduruyorum.

Aşağıya doğru düzeltmenin buralarda bitmesini göz önüne alıyorum.

Biraz daha aşağıya inersek bile bu yukarı trendi bozmayacak gibi görünüyor.

6. Selamun aleyküm
    hocam siz bu işin uzmanısınız bende endeks ve RSİ ilişkilerini sesli düşünmüş gibi kabul ederseniz bir Grafikle katkıda bulunmak isterim varsa yanlışlarım uyarılmak isterim ...

VOB topiğinde onlarca kişi bazen yüzlerce doluşuyoruz ama bir işe yaramıyor sanki

7. 133.000 Altına düşülmesinin trendi aşağıya çevirebileceğini gözlemledim.

Bu nedenle boğa için 133.000 altında kalınması tehlike arz edecek.

8.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Selamun aleyküm
    hocam siz bu işin uzmanısınız bende endeks ve RSİ ilişkilerini sesli düşünmüş gibi kabul ederseniz bir Grafikle katkıda bulunmak isterim varsa yanlışlarım uyarılmak isterim ...

VOB topiğinde onlarca kişi bazen yüzlerce doluşuyoruz ama bir işe yaramıyor sanki

Uzman dedin, teşekkür ederim; sanırım herkes kendince uzman sayılabilir.

RSI göstergesini şahsen kullanmıyorum. Isınamadım buna.

Birkaç tane göstergeyi incelediğimizde bunların hepsinin aynı kapıya çıktığını görüyoruz.

Hepsi de falan tarih ile son tarih arasındaki ilişkiye, istatistiğe dayalıdır. Mantık aynı.

Göstergeleri icat edenler, bunları bir süre kendi nam ve hesaplarına kullanmış ve sonra işe yaramadığını gördükleri için piyasaya açıklamışlardır. Böyle bakmak lazım.

Bu göstergeleri değiştirerek, eğip bükerek kendi hesabımıza kullanmaya çalışmak ve içlerinden kendimize uyanı seçmek özgürlüğüne sahibiz.

Zaman dilimlerini de kendimize göre seçeriz.

Bir tarz tutturduktan sonra gözlem yaparak bir yatırım ürününde işlem karakterini sezmeye çalışmak doğru olur.

Satıyoruz, daha yukarıya gidiyor, alıyoruz, daha aşağıya gidiyor. Zamanlama önemli.

Dönüş tarzına göre davranmak gerekiyor.

Kanal ve trend formasyonlarına dikkat edin. Bunları çözdükten sonra diğer bilgileri kullanın derim.

Reaksiyon kavramı üzerinde çalışın. Kendinizi geliştirin.

RSI üzerinde sen bir şeyler gözlemlemişsin, bunlar değerli çalışmalar, emek sarf etmişsin. Umarım karşılığını kar olarak alırsın.

Ben de başka gözlemler ve yorumlamalar ile ilerlemeye çalışıyorum.

Kolay gelsin.

Sayfa 177/241 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •