Onemli Gunler Banner
Sayfa 178/253 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228 ... SonSon
Arama sonucu : 2023 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: BRSAN - Borusan Mannesmann

1. [url=https://www.hizliresim.com/eb8u14c][/url

geçen sene 9 aylık hasılatına göre bu sene 9 aylıkda 3 .16 katlamış 2022 / 6 aylık bilançoya göre hasılatını 1 .74 artırmış bundan sonra ki bilançolarda da hasılatlar ve karlarını artırarak devam edecektir utanmadan bilançoyu beğenmemiş gibi hisseyi düşürüp seans durdurması yaptırıyorlar günlük işlem pastasında her türlü göz boyamasını yapıyor tahtayı satıcılı gösterip malı 15 / 20 aracı kuruma dağıtıp satış gelen kurumlardan mal alıyor alışları görünmüyor ve tahta çok satıcılı görünüyor bir çok hisselerde aynı taktiği uyguluyor tahtacılar . yatırımcıyı korkutup satış yapmaya zorluyorlar defter değeri 69 00 tl borusan da defter değeri hissenin gerisinden geliyor diğer çok hisselerde hisse fiyatı defter değerinin çok üzerinde gidiyor sanki dışarda hiç hisse bırakmamak tam çoğunluğunu toplamak için çaba sarfediyorlar
    yatırım tavsiyesi değildir

2. yalnız alanlar alan aracı kurumlardan ne kadar satış gelmiş ise ne kadarının kim aldığını ancak tahtacı bilir biz bilemeyiz
    yatırım tavsiyesi değildir

3. 2021 / 9 aylık dan sonra 2022 / 9 aya kadar 17 milyar 476 milyon hasılat , ciro yapmış 141750 sermaye ye bölünce 123 30 tl lik hisse başına üretim yapıp satmış 12 aylık hasılat 21 milyarın üzerinde olur o zamanda 149 00 tl lik üretim ve satış yapmış oluyor tahtacı da bu rakamları çok iyi biliyor 2023 yılında bu rakamlar katlayarak devam edecek 2023 / 12 aylık bilançoyu görüp ondan sonra fiyat için bakarım kararımı ondan sonra belirlerim hisseyi bilerek geriye çekmeye çalışıyor boşuna kürek çekiyor bu bilanço ile satılık hisse yok inadına bu fiyatlardan her yatırımcı portföyüne hisse alır veya ilave yapar . yatırım tavsiyesi değildir

4. aşırı haksızlık yapıldı hem hisseye hem de bilançoya. Çabuk toparlar inşallah.
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,982
    bekledigim gibi geldi bilanco , beklemeye devam
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

6. selam herkese. portföyde elimdeki en çok tutarlı hisse bu. bugün elimdeki lot sayısına göre yüzde 10 daha ekledim. düşük sermaye, dolaşımdaki hisse sayısı oranı da az. bu özsermaye ile bedelsiz yapar diye düşünüyorum. kar ne zaman patlar onu bekliyor herkes. bu ciro ile bu kar çok az zaten kar yüksek olsa pd/dd 4-5 olurdu.

Sayfa 178/253 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •