Sayfa 179/579 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1. 6789 +67,89 =6856

Şuan işbank kuru ve vergisi ile maliyet 6,856

satış ise 6,735

fark = 121 kuruş, 6735/6856 = %1,8 işlem zararına işaret ediyor.

döviz almayın diye 5 kat vergi geldi. bu konu büyük bir milat olacak gibi.

2.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    bir sürü resim getirdik ekrana, eski telefonları konuştuk. ilk yerli sarı telefonu onda gördük.
    Şişe grubunda rehin aldılar ama sizi takipteyim, polho da isabetli bir değerlendirme oldu sonra alcatel ama şu halkb nedense hiç almak istemediğim bir hisse alırsam belki tskb alırım, gerçi 666 sizin önerdiğiniz polho gibi hisseleri çok sevmiyor.

sanki beyim
    abzxyd yi biliyordu
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Şişe grubunda rehin aldılar ama sizi takipteyim, polho da isabetli bir değerlendirme oldu sonra alcatel ama şu halkb nedense hiç almak istemediğim bir hisse alırsam belki tskb alırım, gerçi 666 sizin önerdiğiniz polho gibi hisseleri çok sevmiyor.
    Riski bildigin, yani neyin ne oldugunun farkinda oldugun zaman her hisse islem yapilabiliyor. KD da onermiyor ki zaten, islem yapiyorum diyor. Mal mal bankalarda beklemekten iyidir herhalde her gun. Ne kazandiriyorsa artik.

Sig hisselerde islem yapma kurallarina uyuldukca sorun yok yani. 1) Fazla alma 2) Tek seferde alma 3) Soktugun paranin tamamini kaybetme riski oldugunu bil, ona gore sok. Ozellikle de bu kisim onemli.

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Riski bildigin, yani neyin ne oldugunun farkinda oldugun zaman her hisse islem yapilabiliyor. KD da onermiyor ki zaten, islem yapiyorum diyor. Mal mal bankalarda beklemekten iyidir herhalde her gun. Ne kazandiriyorsa artik.

Sig hisselerde islem yapma kurallarina uyuldukca sorun yok yani. 1) Fazla alma 2) Tek seferde alma 3) Soktugun paranin tamamini kaybetme riski oldugunu bil, ona gore sok. Ozellikle de bu kisim onemli.
    O hataları yıllar önce yapıp ağzımızın payını almıştık zaten

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    6789 +67,89 =6856

Şuan işbank kuru ve vergisi ile maliyet 6,856

satış ise 6,735

fark = 121 kuruş, 6735/6856 = %1,8 işlem zararına işaret ediyor.

döviz almayın diye 5 kat vergi geldi. bu konu büyük bir milat olacak gibi.
    Acayip birsey oldu gercekten.

Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    O hataları yıllar önce yapıp ağzımızın payını almıştık zaten
    Hala yapiyoruz. Sig hisselerde olmasa bile yogunlasma olayi cok kotu. Bir hisseye soktukca sokuyorsun, yigdikca yigiyorsun, elini kolunu bagliyor sonra.

Ornek vereyim: 4 tane 30 hissem vardi, otekilerden sattikca sattik, tek hisseye soktuk. Allahtan cikma firsati verdi. Seneler once bu hatayi Ak Enerjide yapmistim, o cikma firsati da vermemisti endeks ucarken. Yine ayni hatayi yaptik. Insan psikolojisi. Ne kadar yazarsak yazalim uygulamasi zor.

8.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Hala yapiyoruz. Sig hisselerde olmasa bile yogunlasma olayi cok kotu. Bir hisseye soktukca sokuyorsun, yigdikca yigiyorsun, elini kolunu bagliyor sonra.

Ornek vereyim: 4 tane 30 hissem vardi, otekilerden sattikca sattik, tek hisseye soktuk. Allahtan cikma firsati verdi. Seneler once bu hatayi Ak Enerjide yapmistim, o cikma firsati da vermemisti endeks ucarken. Yine ayni hatayi yaptik. Insan psikolojisi. Ne kadar yazarsak yazalim uygulamasi zor.
    Evet onceki hatalardan ders cikariyor gorunsek de devamında yine baska hatalar yapabiliyoruz, ben senin dedigin hatayi sisede yaptim kacan firsatin haddi hesabi yok, benim bu süreçte ogrendigim parayi 4'e 5 bolup farkli farkli yerlerde degerlendirmek, araba, gayrimenkul, borsa altin doviz vs gibi.

Sayfa 179/579 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •