Sayfa 180/1002 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    Bu algıya niye düşülüyor anlayamıyorum.

Ben kendi primlerimi ödeyerek emekliliğimi hak ettim. Hatta yaş sınırına takılıp 5 yıl fazladan prim ödeyip 5 yıl geç emekli maaşı almaya başladım.

Derken yaş sınırı hak ihlalidir dendi, bazıları erken emekli edildi. Biz yıllarca fazla prim ödeyip geç emekli maaşı bağlananlar için hiçbir düzenleme yapılmadı.

Şimdide 1,5 çalışana bir emekli düşüyor dayatması yapılıyor. Oldu olacak emekliliğimizi iptal etsinler.
    Bu bir algı değil aslında bir kademeli geçiş uygulanmıştı bu olay 20 yıl sonra başa sarılınca ekonominin en zor olduğu dönemde emeklilik saçma sapan bir cep harçlığı olayına dönüştü,
    Benim net bildiğim geçen yıl 43 yaşında emekli olan kadınlar var 43 yaşında emekli olmak gibi bir şey olmaz olursa da iflas olur, haa işsizlik sigortası yardımı ile aynı para ödenebilir bu sorun değil veya ihtiyacı olanlara sosyal yardım fonu ile aynı maaş verilsin bu da sorun değil.

Ama ülkemizde tabandan 25 yıl ödeyen biri emekli olur 30 yıl maaş alır ölür, 20 yıl karısı maaşı alır, ölür kızı kocasından boşanır ama aynı evde yaşar 30 yıl da o alır. Böyle sistem falan olmaz.

Burada mağdur olan 50 sini geçmiş iş bulamayan arkadaşlardı onları düzenleyen kademeli bir uygulama ile sorun çözülebilirdi, 43 e indirmeye ne gerek ne lüzüm vardı.

B... Ku çıktı kısaca.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

2.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Bu bir algı değil aslında bir kademeli geçiş uygulanmıştı bu olay 20 yıl sonra başa sarılınca ekonominin en zor olduğu dönemde emeklilik saçma sapan bir cep harçlığı olayına dönüştü,
    Benim net bildiğim geçen yıl 43 yaşında emekli olan kadınlar var 43 yaşında emekli olmak gibi bir şey olmaz olursa da iflas olur, haa işsizlik sigortası yardımı ile aynı para ödenebilir bu sorun değil veya ihtiyacı olanlara sosyal yardım fonu ile aynı maaş verilsin bu da sorun değil.

Ama ülkemizde tabandan 25 yıl ödeyen biri emekli olur 30 yıl maaş alır ölür, 20 yıl karısı maaşı alır, ölür kızı kocasından boşanır ama aynı evde yaşar 30 yıl da o alır. Böyle sistem falan olmaz.

Burada mağdur olan 50 sini geçmiş iş bulamayan arkadaşlardı onları düzenleyen kademeli bir uygulama ile sorun çözülebilirdi, 43 e indirmeye ne gerek ne lüzüm vardı.

B... Ku çıktı kısaca.
    aynen desidero abim noktayı koymuş ülke çok zenginmiş gibi hakkımız edebiyatı yapılıyor, şuan çalışan veya ileride işe gireceklerin hakkı yok mu biri 65 biri 43 vur deyince öldü neyse bunun sonucu herkes emekliliğini düşük ücretle yaşayacak

seçtiklerimizde güzel maaş alacaklar

3. hatta şimdiki sistem daha doğru en azından daha geç emekli olmaya teşvik açısından 50 yaşında emekli olanla 60 yaşında olacak olana nazaran diğerinin maaşı kayda değer eriyor olmalı yoksa da sistem devlet desteği ile bi şekilde döner ama bu şekilde döner 3+1 modeli ile

4. Gaye Erkan ın masasında milyar dolarlık teklifler varmış ama Mehmet Şimşek para bulabilmek için gezmeye devam ediyor. İhracatımız olmazsa döviz krizimiz bitmez, enflasyonumuz dinmez. Körfez de 50,7 milyarlık sözleşme yapıldı ve herkes sevindi. Ancak Türkiye ye bu şekilde para gelmez. İddia ediyorum dolar 40-45 olmadan, faiz yüzde 70 e dayanmadan Türkiye ye yabancı yatırımcı gelmez. Bu işin finansal boyutu, bir de hukuksal boyut var. Üst düzey iki mahkemenin çatıştığı bir hukuk krizinin içine yatırımcı girmez.

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...ource=Anasayfa

5. Ne diyor dolar 40-45 olmadan, Faizler %70'lere dayanmadan yabanci yetirimci gelmez.

Üst düzey iki mahkemenin çatıştığı bir hukuk krizinin içine yatırımcı girmez.

O halde, tekstil ihrac edip, once dolar bulacak borclari odeyeceksin.

Sonra obur borclari.

Ha bu arada emekliye sira gelir mi ? Hic sanmam, 3 yila varmaz emekliye maas filan odemez, odemem diyemeyecegi icin oyle bir miktara dusurur ki, demesine gerek kalmaz, bence bu yolun yarisindayiz.

6. Peki bu durumda, hala meydanlarda, emeklimizi enflasyona ezdirmedik..! der mi.?

Der..! hic supheniz olmasin.

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Epstein adasına gidenler arasında Türkiye güzeli de bulunuyormuş. Banu Küçükköylü.

Lawyers are also thought to be keen to trace mystery Epstein associate “Banuâ€, believed to be investment worker Refia Banu Kucukkoylu, 49.

https://www.thesun.co.uk/royals/1587...indsor-palace/

Epstein Davası nda Türkiye den fuhuş için çocuk kaçırıldı iddiası

https://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/...ddiasi-2160893

Jeffrey Epstein ın pedofili adası skandalında yeni gelişme! Kurbanlar her şeyi anlattı: Dikkat çeken Türkiye detayı.

https://www.ahaber.com.tr/galeri/dun...turkiye-detayi

Richard Branson, Bill Clinton, Prince Andrew

https://news.sky.com/story/jeffrey-e...anson-13044275

8.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Amerikada bile senede 50 bin cocuk kayboluyor her sene, artik Turkiyeyi dusunemiyorum

Bir cok insanin daha TCK si kimligi bile olmayan bir ulkeden bahsediyoruz

Sayfa 180/1002 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •