Onemli Gunler Banner
Sayfa 181/408 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon
Arama sonucu : 3257 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

Sn Chetuo, paylaşım için teşekkürler.. yazınız sonrası odaş ve candeyi haftalıkta ve aylıkta izledim.. şu an hiç odaşım yok ama bu tekniğe bakarak şu an için odaş alırdım.. odaşın tekniği daha dikkat çekici...daha sonra tekrar inceleyip bu konudaki düşüncelerimi yazarım...kazancınız bol ve daim olsun..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

2. Burada Cante için tek risk var. Takip eden var mı bilmiyorum ama Venezuela'da Essequibo bölgesi için bir referandum yapıldı dün. Bu bölge tarihi olarak Venezuela'ya ait ama 19. yy sonunda yapılan şaibeli bir karar ile o zamanlar bir İngiliz sömürgesi olan Guyana'ya verildi. Venezuela bu karara her zaman itiraz etti ve İngilizler'in hile yaptığını ve kararı verenlerin satın alındığını savundu. Konuyla ilgili olarak da uluslararası hukukçular Venezuela'ya hak verdiler. Kararın şaibeli olduğu ile ilgili olarak o zamanlardaki gözlemcilerin yazdığı belgeler mevcut...

1964 yılında bunun iki ülke arasındaki görüşmelerle çözümlenmesi konusunda bir anlaşma yapıldı. Bu konu hala çözümlenmedi...

Dün yapılan referandum sonucu bu bölgenin Venezuela'nın bir bölgesi olduğunu ve bu konuda gerekli adımların atılmasını halk %95 çoğunlukla onayladı...

Bahsi geçen bölgede son 10 yılda Exxon tarafından büyük petrol yatakları bulundu ve işletmeye alınmaya başladı...

Venezuela bu konuda ne yapacak henüz belli değil. Ben kısa vadede askeri bir hareket beklemiyorum ama böyle bir risk var...

https://en.wikipedia.org/wiki/Guayana_Esequiba

https://theglobalamericans.org/2023/...-implications/
    Dil aslandır, yatar eşikte...

3. Yapmayın arkadaşlar burada yazılanları okuyan yeni borsaya girmiş olanların ekmeğine kan doğramayın.Olan biten çok net.venezuella ya yatırım yapan koca şirket oradaki riskleri görmemiş olabilir mi.

4. Ben bunları sadece bilgi olarak verdim. Bu 200 yıllık bir konu ve çözülmesi daha onlarca yıl alacaktır. Kısa vadede bir farkı/etkisi olmaz...

Bu operasyonu kim yapıyorsa hepimizden daha fazla şey biliyordur. Ne olacak bekleyip, göreceğiz...
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Odas,60 gün sonra hisseleri Canteye bedelsiz devredecez dedi.
    60 günde neler olur neler,bekleyip görelim.

ODAŞ: aylıkta 10.62 desteği kırılmamak kaydı ile 12.66 üzerinde bir yükseliş gerçekleştirebilir otobana çıkış yeri ise 13.25 ve üzeri..
    turkuaz leylaktan ayrılır yükselişi kontrol eder... yeşil beyaz ile birleşir yükselişi kontrol eder.. son günlerde biraz bozulma olsa da 1-2 bar ile toparlanma olasığı aktif.. 10.80 altında bu bozulma artabilir

CANTE: leylaktan ayrılan turkuaz sürüm sürüm sürünmüş.. tam birleştiklerinde ise yukarı yönlü hareket yapmış.. bundan sonra leylak yatay kalmalı turkuaz ise yükselişi kontrol etmeli.. yeşil yatayda kalarak hiçbir harekete olumlu sinyal vermemiş .. halen yeşil beyaz ayrı durumda.. yukarı yönlü 1-2 bar sonra bir birleşme olasılığı mevcut.. yeşilin uzakta kalması olumlu 31.90 geçildikten sonra yeşil tepe seviyesı hedef seçilebilir.. kısaca kat edeceği mesafa daha fazla..

neden cante sorusunun cevabı ise, bir süre önce gönderdiğim grafikteki sıkışma... ok ile gösterdiğim yerde bir çıkış gerçekleştirseydi çok hoş olurdu.. ama benim gibi teknikçiler avlamak ve bıktırmak için yapmadı.. beni bir dirençte silkelesede, ben yine de not düşeyim.. oturan boğa, zıplayan çekirgeden, fazla kazanır..
    iyi çalışmalar..

Son düzenleme : esozcan; 04-12-2023 saat: 21:51.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

MKK nın şirketten talebi üzerine şirket,açıklamayı tekrar etmiş.

Bu açıklama, 02.12.2023
    tarihi özel durum açıklaması ile aynı olup MKK'nın talebi üzerine açıklamada yer alan işleme konu Çan2 Termik A.Ş. şirket
    kodu (CANTE) seçilerek aşağıda tekrar yayınlanmıştır.

İştirakimiz Çan2
    Termik A.Ş. gelir çeşitliliğini artırmak üzere hem petrol ve hem
    de doğalgaz alanında global ölçekteki fırsatları değerlenmek ve
    geliştirmeye yönelik olarak Venezuela'da yeni girişimler ve çalışmalarda
    bulunmaktadır.

Bu çerçevede
    gerçekleşecek çalışmalar hususunda Çan2 Termik A.Ş.adına ülkedeki yatırım
    ajans ve izinlerinin alınması ve tanıtımı ile birlikte tüm başvuru süreç
    ve işlemler Odaş üzerinden yapılmış olup takip eden 60 gün içerisinde söz konusu
    petrol ve doğalgaz sektörleri ile ilgili olan tüm faaliyetler,
    işletmeler
    veya ilgili hisselerinin Çan2 Termik A.Ş.'ye devir edilmesi hususunda
    Şirketimiz ile Çan2 Termik A.Ş. arasında 01.12.2023 tarihli
    protokol imzalanmıştır.

Gelişmeler kamuoyu
    ile paylaşılacaktır.

Burdan,,,,açıklamalar bununla kalmayıp,yeni gelişmeleri de şirket paylaşacak anlamı çıkıyor.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

8. ilk açıklamda belkı ben dıkkatlı okumadım odaş , cante de sahıp olduğu hisseleri bedelsiz devir edecekmiş gibi bir algı oluştu..simdiki açıklama gereğide burdan doğmuş olsa gerek...venezualleda odas yaptıgı anlaşmaDAN DOGAN PAYINI (hısselerıNI)(venezuella daKI sözleşmeden dogan payını- HISSELERI) CANTEYE DEVREDECEK.. ILK ACIKLAMADA BIRAZ anlamsızlıklar vardı..
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Sayfa 181/408 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •