Sayfa 183/987 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283683 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 1,457 - 1,464 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

Neyse önümüzdeki maça bakalım.

2. 21 Aralık öncesi koşullarla sonrası aynı değil.

21 Aralık öncesi 120 milyar dolar yaktılar kuru 6.80 de sadece 40 gün tutabildiler. Aşağı salamadılar.

Şimdi ise, bir günde yüzde 30, 2 günde ise 6-7 milyar ile yüzde 40 aşağı aldılar. Bunu başarabildiler. Gerçek bu...

Belki 1-2 ay içinde kuru 9, 9.5 seviyesine de getirebilirler.

Ki bunu CB kurun hızla inmemesi şeklinde ima etti.

Uygulanan sistem uzun süre devam etmeyebilir. Sonunda iflas da olabilir.

1 yıllık olduğu söyleniyor. Ki seçime kadarlık bir süre...

ANCAK;

O zamana kadar DEM nedeniyle taze para talebi olmadığından swaplar, ZK lar ile rahatça istenen seviyede kur tutulabilir.

DEM e girmeyip fiziki dolar tutanlar 11, 12 den dolar alanlar 9 a düşerse yüzde 30 zarar da edebilir. Artı DEM den gelecek yüzde 17 yi de koyarsanız zarar yüzde 47 ye çıkabilir.

Üstelik düşük konut kredisi fazileri ile yaza doğru ivmeleneceğinden (şu an zaten yaşanmakta olan) gayrimenkullardaki fiyat artışını da düşünecek olursak SATIN ALMA GÜCÜ olarak epey zarar da olunabilir. Ki inşaat maliyetleri nedeniyle zaten fiyatlara daha da artacak.

Örnek verecek olursak diyelim şu an 1 milyon Tl değerindeki doların 9 a düştüğünde 700 bin TL ye düşebilecek. Şu an 1 milyonluk bir konutta ucuz kredi ve inşaat maliyetleri nedenleri ile yaza en az 1.5 MİLYON olduğunda paranın dolarda olduğu halde eridiği görülebilecek.

Ki Türk insanı belirsizlik ortamında ya dolar-altın alır ya emlak. BU sistemde doların önü kesildi. Olay çok yeni olduğundan 1*2 ay sonra direnenler de pes edecek ve çıkışı emlakta arayabilirler.

Tarihte ilk kez bu kadar garanti verilmişken neden şahsen ben servetimle kumar oynayayım diye düşündüm.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Malı 18 den çakmak varmış.ama sahne o kadar güzel hazırlanmıştı ki uyanamadım.tantanacilik diye bir şey var.dort bes kişi aniden kavga eder gibi yapar seyredenlerden birini araya alıyorlar o hengamede cepten cüzdan gider.
    Hahah
    Aynen oyle. Esasen bunlarin bir dolap cevirecegi belliydi. Ben kendime bosalma limitini 22 civari olarak koymustum. Cok ani oldu.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Tarihte ilk kez bu kadar garanti verilmişken neden şahsen ben servetimle kumar oynayayım diye düşündüm.
    bence, teklif fazla iyi.. ama öyle böyle değil
    tukiye cumhuriyeti hedge fund

olur da 8 olur,
    gümrük izin verse
    isviçreden kargoyla taze alp sütü almak
    bimden ucuza gelir.

5.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    21 Aralık öncesi koşullarla sonrası aynı değil.

21 Aralık öncesi 120 milyar dolar yaktılar kuru 6.80 de sadece 40 gün tutabildiler. Aşağı salamadılar.

Şimdi ise, bir günde yüzde 30, 2 günde ise 6-7 milyar ile yüzde 40 aşağı aldılar. Bunu başarabildiler. Gerçek bu...

Belki 1-2 ay içinde kuru 9, 9.5 seviyesine de getirebilirler.

Ki bunu CB kurun hızla inmemesi şeklinde ima etti.

Uygulanan sistem uzun süre devam etmeyebilir. Sonunda iflas da olabilir.

1 yıllık olduğu söyleniyor. Ki seçime kadarlık bir süre...

ANCAK;

O zamana kadar DEM nedeniyle taze para talebi olmadığından swaplar, ZK lar ile rahatça istenen seviyede kur tutulabilir.

DEM e girmeyip fiziki dolar tutanlar 11, 12 den dolar alanlar 9 a düşerse yüzde 30 zarar da edebilir. Artı DEM den gelecek yüzde 17 yi de koyarsanız zarar yüzde 47 ye çıkabilir.

Üstelik düşük konut kredisi fazileri ile yaza doğru ivmeleneceğinden (şu an zaten yaşanmakta olan) gayrimenkullardaki fiyat artışını da düşünecek olursak SATIN ALMA GÜCÜ olarak epey zarar da olunabilir. Ki inşaat maliyetleri nedeniyle zaten fiyatlara daha da artacak.

Örnek verecek olursak diyelim şu an 1 milyon Tl değerindeki doların 9 a düştüğünde 700 bin TL ye düşebilecek. Şu an 1 milyonluk bir konutta ucuz kredi ve inşaat maliyetleri nedenleri ile yaza en az 1.5 olduğunda paranın dolarda olduğu halde eridiği görülebilecek.

Isterim ki, dem dogru islesin
    Vatandas cirak cikmasin.
    Ben ve etrafimdaki cok arkadas sisteme guvenemedik.
    Guvenilir olsa dedikleriniz cok dogru.
    Ama iptal mi olur yasal mi degil mi
    Tcmb ALIS kuru, kur cok giderse abuk subuk rakam olarak aciklanir mi..
    Yastik aldi cazip geldi...

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,680
    pazartesi 18,40'lar gördük, haftalık kapanış birazdan 10,99'da gerçekleşmek üzere. torunlara anlatmaya çok hikaye birikti bu akp döneminde.

düşünüyorum da ak sakallı dede gelip sadece rakam verse her hangi bir olayla bağdaştırılabilecek rakamlar bile değil.

büyük finale yaklaşıyoruz. the great reset'in öncüsü olmak bize yakışır.

7.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    büyük finale yaklaşıyoruz. the great reset'in öncüsü olmak bize yakışır.
    format olmasın ?

8. En kötü senaryoda FED faiz artırırsa ne olur?

Bu sistemde hiçbir şey olmaz.

Zira, TR de şu an mevduat faizlerin önü açık zaten.

Politika faizinin yaptırımı kalmadı..

Şimdilik yüzde 20 veriyorlar.

O zaman yüzde 25-30 olur.

BİST de yabancı yok. Olsa zaten o kadar çalkantıdan sonra şu an bu seviyede olmazdı.

2022 nin sonunda FED n artışına karşılık baz etkisi ile enflasyonda düşüş olur.

Birbirlerini dengeler...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 183/987 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283683 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •