Sayfa 183/1002 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283683 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,457 - 1,464 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Ozzeus Yazıyı Oku
    Ben de sizin gibi dusunuyorum bu aralar. MPK, FZJ, EİB ve HBO benim daha esnek oldugunu değerlendirdiğim fonlar. En azından yıllık %20 üstü görme ihtimali var. Mevduata alternatif olur, firsat cikarsa hizlica baska yatirima da dönebilirim. Siz de bu tip fonlarinizi paylasir misiniz?
    fzj ile ilgili yazdıydım burada , o fön sepeti fönü . hbo ne ? eib hızlı karar alır mı ne derece esnek bilmem , kaptaki raporlara tek tek bakmak lazım portföy devir hızı nedir ?
    rpd ija tga kısmen de ıpb hızlı manevra yeteneği olan fönlar gibi duruyor.

yani bir çok başka değişken fönlar çoklu varlık fönü ağırlık ayarlaması portföyde eklemeler çıkarmalar yapar da , manevraları ağır kalıyor bana göre. herkeşin tercihi. şu koşullarda bana çabuk değişikliğe gidebilen fön lazım.
    şileple sürat teknesi ikisi de aynı deniz mili hızında dümeni kırsa hangisi daha hızlı döner ...
    yalnız şu var he zaman hızlı karar almak da kazanç sağlar ya da kayıptan korur diye bir şey yok.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

2. Gerçek kişilerin döviz mevduatı geçen hafta 933 milyon $ artışla 147 milyara çıktı.

Yani Erdoan'ın harika (!) ürünü talep görmemiş oldu. Olan bizim gibi fonculara oldu.

Mantar tabancasıyla file karşı koyamazsınız zaten. Bazı arkadaşlar dövizin defteri dürüldü demişti.
    Hiçbir şey olmasa bile daha FED artışları var...

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Az aldim sutbiyik. Memnun kalirsam onune daha fazla ot koyarim fonun.
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    esneyebiliyor o fon , uyuşuk değil . burada kaç bir kez yazdıydım ijlal olsun dört yaprak yonca tag heuer olsun...

fönü önce alıp sonradan sormak ...
    işte bu rahmetli aynştaynın dediği gibi bir şeyi bilmenin yolu denemekten geçer sözüne örnek
    bravö...
    SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Biraz eski mesajlara da goz gezdirebilirseniz pek cok fon kodu orada yazilmistir

Alıntı Originally Posted by Ozzeus Yazıyı Oku
    Ben de sizin gibi dusunuyorum bu aralar. MPK, FZJ, EİB ve HBO benim daha esnek oldugunu değerlendirdiğim fonlar. En azından yıllık %20 üstü görme ihtimali var. Mevduata alternatif olur, firsat cikarsa hizlica baska yatirima da dönebilirim. Siz de bu tip fonlarinizi paylasir misiniz?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Dunku -2 -3 u anca karsilar artik ...

Alıntı Originally Posted by SAW Yazıyı Oku
    Yabancı fonlar kur etkisi +%1,99

dostum NRC yi de listene ekleyiver..

Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    esneyebiliyor o fon , uyuşuk değil . burada kaç bir kez yazdıydım ijlal olsun dört yaprak yonca tag heuer olsun...

fönü önce alıp sonradan sormak ...
    işte bu rahmetli aynştaynın dediği gibi bir şeyi bilmenin yolu denemekten geçer sözüne örnek
    bravö...

7.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    IJA aldim nasil fondur?

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yıllık %82 olan gerçek enflasyona karşı parayı güneş görmüş kar gibi eritmek için ideal bir fon.

Sanki iş yapıyormuş hissini veriyor insana ama gerçek enflayonu görünce ardına bakmadan kaçmak lazım

Haaa %82'yi nasıl geçecez diyorsanız onu da bilmiyorum.

2+1 daire iş görür belki.

8. ST. LOUIS FED BAŞKANI BULLARD: FED MART'TA FAİZ ARTTIRABİLİR - BN
    https://www.bloomberght.com/sondakika

Sayfa 183/1002 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283683 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •