Onemli Gunler Banner
Sayfa 183/929 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283683 ... SonSon
Arama sonucu : 7432 madde; 1,457 - 1,464 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Bekliyoruz otomobil fiyatları yarın %5 düşsün.

2. Bekliyoruz konut fiyatları yarından başlayarak düşsün.

3.  Alıntı Originally Posted by Fabric Yazıyı Oku
    )
    Gülüşüm kutsal kitaba yada hükme değil
    Gülüşüm siyasetle dini içiçe geçirip sonrada bize geçirenlere
    Hocam sen kapitalist düzeni kabul edip kutsal kitaptaki hükümlere göre karar alamazsın. Ha kutsal kitaba en uygun ekonomik düzeni istersen, komünist ekonomik düzen orada duruyor, alırsın uygularsın...

4. Yanlış anlaşılmasın ben MB'nin kararı yanlış demiyorum sadece sağdan sola, soldan sağa savrulmamızı eleştiriyorum. Lakin helal olsun, ne yaparsa, ne söylerse yediriyor...

5.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Yanlış anlaşılmasın ben MB'nin kararı yanlış demiyorum sadece sağdan sola, soldan sağa savrulmamızı eleştiriyorum. Lakin helal olsun, ne yaparsa, ne söylerse yediriyor...
    Valla yanlıştı bence. yüzde 20 yerine 25 e çekip sanki aktüel faiz oranına eşitledimi . Hayır
    Dovizi düşürüp ihracatçıyı vurdumu . Evet
    Dovizi düşürüp Kkm den dönecek parayı dövize kaçıracakmı , evet
    Borsayı vurup aslında kkm nin en büyük alternatifini yok ettimi evet
    Dovizi (kısa vadede) düşürdü. Halka yansıyacakmı . Hayır

Yüzde 20 yapsaydı kimse şimdi bunları konuşmuyordu. Ama ortadoks politika ile devam edecek olduğumuzu gösterecekti

Teşbih te hata olmaz . Bu zamanında akıllı geçinen Ersun özince nin aria ihalesinde 2 milyar usd vererek ,aklı sıra diğer ihaleyi girilmez hale getirmek isterken , az daha iş bankasını batma durumuna getirmesi giibi oldu. Devlet zor kurtardıydı iş bankasını

6.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Valla yanlıştı bence. yüzde 20 yerine 25 e çekip sanki aktüel faiz oranına eşitledimi . Hayır
    Dovizi düşürüp ihracatçıyı vurdumu . Evet
    Dovizi düşürüp Kkm den dönecek parayı dövize kaçıracakmı , evet
    Borsayı vurup aslında kkm nin en büyük alternatifini yok ettimi evet
    Dovizi (kısa vadede) düşürdü. Halka yansıyacakmı . Hayır

Yüzde 20 yapsaydı kimse şimdi bunları konuşmuyordu. Ama ortadoks politika ile devam edecek olduğumuzu gösterecekti
    Şöyle söyleyim sayın alanzo, size şu konuda katılıyorum kararın zamanlaması yanlış, bunu daha önce yapmaları gerekiyorlardı. Hiç bir kapitalist düzende politika faizi ile enflasyon arasında bu kadar fark olamaz. Olsa idi kapitalist düzenin kurucusu ABD faiz artırmaz enflasyona yakın faiz vermezdi.

7.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Şöyle söyleyim sayın alanzo, size şu konuda katılıyorum kararın zamanlaması yanlış, bunu daha önce yapmaları gerekiyorlardı. Hiç bir kapitalist düzende politika faizi ile enflasyon arasında bu kadar fark olamaz. Olsa idi kapitalist düzenin kurucusu ABD faiz artırmaz enflasyona yakın faiz vermezdi.
    aynen katılıyorum. yapacaksan haziran da yapacaktın. artık piyasada bir düzen oturmuştu. içine ettiler

8.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Hocam sen kapitalist düzeni kabul edip kutsal kitaptaki hükümlere göre karar alamazsın. Ha kutsal kitaba en uygun ekonomik düzeni istersen, komünist ekonomik düzen orada duruyor, alırsın uygularsın...
    Aynen aynen hemfikirim.
    Sadece dini bir şeye gülüyorum zannederler ortalık karışır diye ayrıca belirttim
    Yoksa başından sonuna beyfendinin yaptığı saçmalıktı.
    Bugünkü karara gelince
    Matematik olarak doğru desemde
    Öngürülemezlik noktasında bir kez daha sınıfta kaldılar. Bu kadar büyük ekonomi ile bu şekilde karar alamazsın diye düşünüyorum.

Sayfa 183/929 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283683 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •