Onemli Gunler Banner
Sayfa 184/929 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284684 ... SonSon
Arama sonucu : 7427 madde; 1,465 - 1,472 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    "Neymiş efendim? Faizleri düşürüyormuşuz. Benden başka bir şey beklemeyin. Bir Müslüman olarak naslar neyi gerektiriyorsa onu yapmaya devam edeceğim. Elhamdülillah biz doğru yoldayız. Çünkü faiz, zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar hükmü bize öyle sıradan gelen bir hüküm değil." demişti.
    Şimdi ne diyor ? "Ben Müslüman değilim hadi faizi arttıralım" mı diyor. ?

2.  Alıntı Originally Posted by skyhan9c Yazıyı Oku
    Şimdi ne diyor ? "Ben Müslüman değilim hadi faizi arttıralım" mı diyor. ?
    Bilmiyorum ne diyor! Ancak daha önce öyle diyen şimdi bunu yapıyorsa, sizin dediğiniz çıkıyor teorik olarak.

3.  Alıntı Originally Posted by Fabric Yazıyı Oku
    Aynen aynen hemfikirim.
    Sadece dini bir şeye gülüyorum zannederler ortalık karışır diye ayrıca belirttim
    Yoksa başından sonuna beyfendinin yaptığı saçmalıktı.
    Bugünkü karara gelince
    Matematik olarak doğru desemde
    Öngürülemezlik noktasında bir kez daha sınıfta kaldılar. Bu kadar büyük ekonomi ile bu şekilde karar alamazsın diye düşünüyorum.
    Kesinlikle aynı fikirdeyim. Piyasaları yaniltararak yabancı sermaye çekilir mi ülkeye? Ecnebisi demez mi ulan bunlar ongorulemez ben bu bataga niye gireyim.

4.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Kesinlikle aynı fikirdeyim. Piyasaları yaniltararak yabancı sermaye çekilir mi ülkeye? Ecnebisi demez mi ulan bunlar ongorulemez ben bu bataga niye gireyim.
    acaba bunlar yabancılarla (JP morgan vs)konuşurken bunların işaretini vermişlerimiydi. Dolardaki düşüş kabul edilebilir gibi değil. bence önceden bir hazırlık vardı. Dolar ın bu kadar düşmemesi gerekiyordu

5.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Bilmiyorum ne diyor! Ancak daha önce öyle diyen şimdi bunu yapıyorsa, sizin dediğiniz çıkıyor teorik olarak.
    Belkide sizin ima ettiğiniz gibi adam, dinsiz ve inançsız değil. Sadece elinde başka bir imkan kalmadığı için mecburen faiz artışını onaylıyor olabilir. Sizde bilirsiniz ki Kitap; dinen domuz yasaktır ama eğer açlıktan ölmek üzereysen hayatta kalmak için bir miktar yiyebilirsin diyor. Bence inancına sadık bir insan gibi görünüyor, sadece mecbur kaldığı için faize evet diyor olabilir. Dünde bugünde farklı düşündüğünü sanmıyorum. İnanç ve din sizin için veya benim için önemli olmayabilir fakat önemseyenler var. Bu kişilerin faiz, içki, zina, haram gibi kavramlar hayatlarında önemli bir yer tutuyor olabilir. Belki çoğunluk bu değer kavramları ile yönetilmek istiyor olabilir. Belkide bu değerlere önem verenler çoğunluktadır. Belki artık azınlıkların değil çoğunlukların yaşam tarzına göre yönetilme zamanımız gelmiştir. Yarın sizin ve benim inanç ve fikitlerimizi temsil eden biri seçilirse o zaman faizleri istediğimiz kadar arttırıp mutlu olabiliriz.

6.  Alıntı Originally Posted by skyhan9c Yazıyı Oku
    Belkide sizin ima ettiğiniz gibi adam, dinsiz ve inançsız değil. Sadece elinde başka bir imkan kalmadığı için mecburen faiz artışını onaylıyor olabilir. Sizde bilirsiniz ki Kitap; dinen domuz yasaktır ama eğer açlıktan ölmek üzereysen hayatta kalmak için bir miktar yiyebilirsin diyor. Bence inancına sadık bir insan gibi görünüyor, sadece mecbur kaldığı için faize evet diyor olabilir. Dünde bugünde farklı düşündüğünü sanmıyorum. İnanç ve din sizin için veya benim için önemli olmayabilir fakat önemseyenler var. Bu kişilerin faiz, içki, zina, haram gibi kavramlar hayatlarında önemli bir yer tutuyor olabilir. Belki çoğunluk bu değer kavramları ile yönetilmek istiyor olabilir. Belkide bu değerlere önem verenler çoğunluktadır. Belki artık azınlıkların değil çoğunlukların yaşam tarzına göre yönetilme zamanımız gelmiştir. Yarın sizin ve benim inanç ve fikitlerimizi temsil eden biri seçilirse o zaman faizleri istediğimiz kadar arttırıp mutlu olabiliriz.
    Olayı farklı yerlere çekmeye gerek yok. Herkesin dini/inancı kendine. Öte yandan kim faizleri arttırarak mutlu olur, bu ancak gerekiyorsa yapılır. Kim azınlık kim çoğunluk biliyorsunuz? Daha daha ötesi din ayrıdır devlet işi ayrı. Laikliğin ne kadar önemli olduğunu sanırım 20 yıldan sonra herkes anlamıştır.

7.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Olayı farklı yerlere çekmeye gerek yok. Herkesin dini/inancı kendine. Öte yandan kim faizleri arttırarak mutlu olur, bu ancak gerekiyorsa yapılır. Kim azınlık kim çoğunluk biliyorsunuz? Daha daha ötesi din ayrıdır devlet işi ayrı. Laikliğin ne kadar önemli olduğunu sanırım 20 yıldan sonra herkes anlamıştır.
    "Neymiş efendim? Faizleri düşürüyormuşuz. Benden başka bir şey beklemeyin. Bir Müslüman olarak naslar neyi gerektiriyorsa onu yapmaya devam edeceğim. Elhamdülillah biz doğru yoldayız. Çünkü faiz, zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar hükmü bize öyle sıradan gelen bir hüküm değil." demişti.

İfadeleriniz açık ve net. Nereye çekilmesi gerekiyorsa oraya çektim. Evet faizler sizin zamanınıza göre değil olması gerektiği gibi sorumluluğu üzerine alacak olan siyasi iktidarın gerek duyduğu zaman yükseltilmiş oldu. Gelelim inanç konusuna. Din ve devlet işleri yine sizin siyasi fikirlerinize göre ayrı olmalı. Başkası farklı düşünemez değil mi ? Biz yanlış olduğuna inansak bile devletin din ile yönetilebileceği fikri dinlendirilemez çünkü siz böyle düşünmüyorsunuz değil mi ? Halkının yüzde 99 nun müslüman olduğu bir ülkede laiklik olacak ve bu ülkeyi çoğunluk yönetiyor olacak öyle mi ? Bence bu üzerinde çok düşünülmesi gereken bir durum. Laiklik iyidir kötüdür umurumda bile değil. Ayrıca laikliğin ne olduğunu bildiğimizden uygulamaya koyduğumuzu sanmıyorum. Fransızlar müslümanları frenleme için bir sistem getirmiş bizde koşup almışız. Aynı medeni Kanunu TCK yı cmk yı aldığımız gibi. Umarım sadece sizin gibi düşünenlerin değil, çoğunluk olup düşüncelerini ve inaçlarını azınlığın inanç ve fikirlerine göre yaşamak zorunda bırakılmayanların yaşayabileceği bir zaman gelmiştir.

8.  Alıntı Originally Posted by skyhan9c Yazıyı Oku
    Yazarken bu kadar hassas olmaya çalışıyorum ama sen alenen laf sokmuşsun arkadaşım.
    Banka varsa faiz var.
    Bunun haricinde ne eksikte yaşanamıyor bu ülkede
    Neyse bu konu uzar.

Sayfa 184/929 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284684 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •