Sayfa 185/605 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon
Arama sonucu : 4838 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    http://www.directfn.com.tr/idealsist...onemCevir.html

PHP Code:
    //üst periyot verilerini oku
    var UstBars Sistem.GrafikVerileriniOku(Sistem.Sembol,"G");
    var 
    Sistem.Liste(0);
    var 
    Sistem.Liste(0);
    for (
    int i 1UstBars.Counti++)
    {

H[i] = UstBars[i-1].High;

L[i] = UstBars[i-1].Low;

//Verileri hizala
    var HH Sistem.DonemCevir(Sistem.GrafikVerileriUstBarsH);
    var 
    LL Sistem.DonemCevir(Sistem.GrafikVerileriUstBarsL); 

//ekranda çizgi olarak göster
    Sistem.Cizgiler[0].Deger HH;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger LL

orhan bey siz kod işinde uzmansınız
    bu resimdeki gibi talebi bireysel olarak kod yazma ile yapabilirmiyiz , yoksa sadece idela ekibimi yapabilir
    ayrıca sizin bir birca kodlu uygulamanız vardı onu yükledim aracı kurumum robot alım satım yaptırmadığından mıdır bilmiyom manuel işlemde dahi kullanamadım

talebimin özüü manuel olarak işlem açmak , manuel olarak kolayca stop seviyesi koyabilmek , bu koymus olduğumuz stop seviyelerini grafik üzerinden aşağı veya yukarı kaydırabilmek

2.  Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku

orhan bey siz kod işinde uzmansınız
    bu resimdeki gibi talebi bireysel olarak kod yazma ile yapabilirmiyiz , yoksa sadece idela ekibimi yapabilir
    ayrıca sizin bir birca kodlu uygulamanız vardı onu yükledim aracı kurumum robot alım satım yaptırmadığından mıdır bilmiyom manuel işlemde dahi kullanamadım

talebimin özüü manuel olarak işlem açmak , manuel olarak kolayca stop seviyesi koyabilmek , bu koymus olduğumuz stop seviyelerini grafik üzerinden aşağı veya yukarı kaydırabilmek
    daha önce belirtmiştim. grafik üzerinden etkileşim vb. gibi görsel işlemleri ideal platformunda ancak ideal yapabilir.

fakat sizin manuel işlem açmanız sonrası trendkontrol yaparak stopu kendisi değiştiren yada yeni öngörünüzü excel gibi bir dosyada düzenlemeniz ile srateji değiştirmenizi sağlayacak bir robot yazılabilir.2 üstteki excel örneği üzerinden yapılacak düzenlemeler sizin işinizi görür bence. ideal müşterisi iseniz resmi kanalda yardım isteyin bence.

benim tr'da bu sektörde yayınladığım bir yazılım yok. başkasıyla karıştırıyor olabilirsiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    yöntem-1: excelden yönetme
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=615&page=134

yöntem-2: zincir emir ile stop.
    elinizde 100 lot thyao olsun. fiyat 14.65.
    14.50 ye stop koymak istiyorsanız eğer; 14.50 ye 1 lot alım emri girin. bekleyen emirin üzerinde sağ tık zincir emir yapın.elinizde lotun satışını koyun.
    aynı mantıkla ters pozada yapabilirsiniz bunu.
    Sayın Orhan,

Cevap için teşekkürler.
    Excel Robot istediği için işime gelmiyor.2.yöntem uyar gibi.

Teşekkür ederim.

4. Grafik uzerinde oynatmayla bu isi nasil olacak pek aklim almiyor grafigi kaydirirken surekli emri yazip iptal eder sanoyede milyon tane emir gidip iptal olur
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Grafik uzerinde oynatmayla bu isi nasil olacak pek aklim almiyor grafigi kaydirirken surekli emri yazip iptal eder sanoyede milyon tane emir gidip iptal olur
    erhan bey hemşerim aynı metatrader deki gibi
    ben diyelimki pozisyonuma stop emri veya kar al emri girişi yaptım , bu girmiş olduğum emirler ilgili grafik ekranında çizgi seviyesi olarak görülecek , bu emir seviyelerinide istediğim gibi aşağı veya yukarı kaydırarak (tut-sürükle bırak )seviyelerini değiştirebilmek

6.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    Sezai bey teşekkürler.
    Belirlediğim İki tarih veya iki saat arası Open. HHV LLV Close değerlerini grafiğe nasıl çizdirebilirim. C# kodu kullanmam mı lazım. Bi türlü beceremedim.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Daha kolay bir yolu var mıdır acaba arkadaşlar.

PHP Code:
    var Cycle 10// High Low istenen BAR aralığı için Cycle ile ölçüm yap  
    var Son 65// Close istenen bara uzaklık 
    var Veriler Sistem.GrafikVerileriniOku(Sistem.Sembol"30");
    var 
    sonbar Veriler.Count-1
    var 
    H3 Sistem.HHV(Cycle"Yuksek"); 
    var 
    L3 Sistem.LLV(Cycle"Dusuk");  
    var 
    Sistem.Liste(0);
    var 
    Sistem.Liste(0);
    var 
    Sistem.Liste(0);

for (
    int i=1i<Sistem.BarSayisii++)

C[i] = Veriler[sonbar-Son].Close
    H[i] = H3[sonbar-Son];              
    L[i] = L3[sonbar-Son];     
    }

Sistem.Cizgiler[0].Deger=H;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger=L;
    Sistem.Cizgiler[2].Deger=C
    [/QUOTE]

7.  Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku
    erhan bey hemşerim aynı metatrader deki gibi
    ben diyelimki pozisyonuma stop emri veya kar al emri girişi yaptım , bu girmiş olduğum emirler ilgili grafik ekranında çizgi seviyesi olarak görülecek , bu emir seviyelerinide istediğim gibi aşağı veya yukarı kaydırarak (tut-sürükle bırak )seviyelerini değiştirebilmek
    Anladim dediginide ozaman mausla tiklayinca emri silmeli birakincada o seviyeye emri tekrar girmeli.

Birde viopta stoploss emri bekleyen emir olarak girilemiyor.

En iyi fiyat su anki fiyat orayi bekleyecegini simdiden satayim mantigiyla otomatik satiyor bir kosula baglayip aktiften emir gondermek gerekiyor. Kar al icin bekleyen emir girilebiliyor.

Soyledigin seyin kolay birsey olmadigini dusunuyorum.

Araci kurumlarinda buna karsi cikacagini dusunuyorum her sorgu araci kuruma binen yuk demek.

1000 kisi bu ozelligi kullansa binlerce sorgu demek.

Hesap portfoy bilgilerini cekerken dahi belli sinirlar var. Sik sik sorgu gonderdiginde serverlari cokuyor.

Foreks tarafi bu isi nasil yapiyordu bilmiyorum
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Anladim dediginide ozaman mausla tiklayinca emri silmeli birakincada o seviyeye emri tekrar girmeli.

Birde viopta stoploss emri bekleyen emir olarak girilemiyor.

En iyi fiyat su anki fiyat orayi bekleyecegini simdiden satayim mantigiyla otomatik satiyor bir kosula baglayip aktiften emir gondermek gerekiyor. Kar al icin bekleyen emir girilebiliyor.

Soyledigin seyin kolay birsey olmadigini dusunuyorum.

Araci kurumlarinda buna karsi cikacagini dusunuyorum her sorgu araci kuruma binen yuk demek.

1000 kisi bu ozelligi kullansa binlerce sorgu demek.

Hesap portfoy bilgilerini cekerken dahi belli sinirlar var. Sik sik sorgu gonderdiginde serverlari cokuyor.

Foreks tarafi bu isi nasil yapiyordu bilmiyorum
    erhan bey bütün stop emirlerin mantığı aynı şey
    son fiyat eşitse veya düşük /yüksek sat veya al
    viopta şartlı emir sistemi stop işini fazlasıyla görüyor
    bizlerin istediği bu şartlı emirleri manuel olarak kolayca girebilmek , grafikte bu sartlı emirleri görebilmek , bu emirleri grafik üzerinden iptal edebilmek seviyesini değiştirebilmek

Sayfa 185/605 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •