Sayfa 185/570 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon
Arama sonucu : 4557 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

1. Ben bu beceriksizlerin ferbisi halka arz edebileceklerine inanmiyorum. Belki ileride gerceklestirmeye yaklasirlar onda da halka arz furyasi bitmis olur ve talep gelmeyecegi icin mecburen geri cekerler.

bu bahsettigim senaryo daha once tcellin halka arz etmek istedigi kule sirketinin basina geldi. Ayni beceriksizle o donem halk arzi ellerine yuzlerine bulastirdilar.

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    ‘Keşke dedirten hayat, neyse demeyi de öğretir.’
    keske 40lardan satsaydik yerine, iyiki 25lerden satmisiz gibi mi mesea?

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Guzel soru.

Hatta en onemli soru.

Ancak bunun cevabini muhtemelen hic bir zaman bilemeyecegiz.

Kucuk kagitlarda defalarca sikisip kalmis ve yillarca cikamamis birisi olarak ben de bilmek isterdim acikcasi.
    Aynen öyle abi......Sen o lotları satmasaydın POLTK bu fiyatları kesinlikle görmezdi.

4.  Alıntı Originally Posted by axo1 Yazıyı Oku
    genelde halka arzlar ortalama 8-9 tavan yapıyor bazı enerji şirketlerinde olduğu gibi şirket 7-8 tavanda kendi elindeki hisseleri açıga satış veya diğer yollarla satıp yüksekten mal pazarlıyorlar akşamınada bir günlük uyarı geliyor inşallah bizim yönetim endex 6500 e gelince tutup halka arzların 2-3 tavan yaptığı ortamda febrısı çıkarmazlar nasıl bir yönetim varki simit sarayı çıkalı bir ay oldu bizde tık yok
    2 sorum var;

Açığa satış sadece Bist30 hisselerinde yok mu? Ayrıca şu an tüm hisselerde yasak diye biliyorum pandemiden beri.

Arzı yapan şirketler belli bir süre (3 ay, 6 ay vs) fiyat istikrarı ( arz fiyatının altına getirmeme) ve satmama sözü vermiyorlar mı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,352
    Yonetim bariz bir hata yapti ise yanlis yatirim gibi mesela o zaman Chuck ACRE'nin The Art of not Sellling (Satmama Sanati) yazisindaki gibi saglam bir satis kriteri olustu demektir.

Bu karari herkes kendi vermelidir.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yonetim bariz bir hata yapti ise yanlis yatirim gibi mesela o zaman Chuck ACRE'nin The Art of not Sellling (Satmama Sanati) yazisindaki gibi saglam bir satis kriteri olustu demektir.

Arsa satışı harici de değerlendirip kar zarar durumuna bakmak lazım. 2 çeyrek üst üste zarar etmiş olacak eğer öyle olur ise.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Bir önceki mesajımda bir değil birden fazla olumsuzluktan bahsettim üstat. Eski üst yönetim verdiği mesajlarla son 1-2 yılda bir hayaller alemi oluşturmuştu ama 2023 te gerçekler yüzümüze Osmanlı tokadı gibi çarptı maalesef. Gelirlerden çok daha hızlı artan bir borç stoğu ile başbaşa kaldık ve en sonunda duran varlık satışı da yapmak zorunda kaldık.

Uzunca süredir bu forumda yazıyorum ve hep yazdığım şu oldu; Gelirleriyle orantılı bir yatırım planlaması. Ama biz öyle yapmadık. Yeni yatırımlardan kaydadeğer bir kazanç sağlayamadık. Borçla ve bedelliyle agresif bir büyüme politikası izledik. Tarım ve Gübre sektörününde hali ortada. Uzun vadelerle satış yapıyorsun, tahsilatlar gecikiyor.

Geçen sene bedelliden gelen gelirin neredeyse tamamını Özbek yatırımının finansmanına ayırdık. Tesisin ne zaman üretime başlayacağına dair aramızda en ufak bir fikri olan var mı. Şubatta Ferbis arzı ortaya atıldı. 10 aydır bekliyoruz. Bunu bari 2023 te arz furyası dinmeden becerebilseydik.

Şimdi sen yine satın kurtulun diyeceksin ama artık satılacak ortam yok. Endeks 4k dan 8k ya giderken SASA ve bu hariç zaten giden gitti. Açıkçası ferbisin arzı için dişimi sıkıyorum. Bir rüzgar getirebileceğini ümit ediyorum. Yoksa performans açısından çokta bir beklentim yok.

8. Bu hisse sürekli düşmemiş ( yani en azından 2 ay düşmüş sonra 2 gün tepelemiş. ) satmak isteyene fırsat vermiş. İnsanoğlu ; düşerken hep düşecek, çıkışa geçince de tamam artık düşüş bitti diye saldırdığı sürece hep treni kaçırır.

Misal ; 27 den alan birisi, grafikleri- trendi görünce stoplos koymadıysa artık geçmiş olsun. Tam diplerde gezen - düşeceği kadar düşmüş olan hisse satış için uygun olmaz. Zaten tüm medyada alay konusu olmuşken , bu mefta tabuttan her an fırlayabilir. OYAK gibi bir kurum insanların ağzında küfürle anılır olmak istiyorsa ayrı konu. İtibar çok zor kazanılır.

Sayfa 185/570 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •