Sayfa 186/430 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon
Arama sonucu : 3438 madde; 1,481 - 1,488 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostum

31 aralik gece 23te kirmizi isik ta gecen ile 01 ocak saat 01de ayni cezayi alan farkli odeme yapiyor onu da dusundun mu...

EYT olayi da bin kere dedik ama tekrar belirtelim

31 aralik gecesi 23te ceza yiyene sen bunu 01 ocakta yedin hadi bu farki ode demek idi

Saygilarimla
    Arada fark olmasini anliyorum

ama 1 gun ile kacirip 17 sene fazla calismak nedir? El insaf

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Einizde belge var ise zaman aşımı olmaz.SGK ya gidin sisteme işlerler.
    Sayın helal, işe giriş veya çıkış bildirgesi olmalı. O dönemde işe giriş veya çıkış bildirgesinde SSK nın kaşesi ve tarihi oluyor. Aksi durumda şahitli şekilde ben şurada çalıştım diyerek dava dahi açamaz. İşe giriş bildirgesi dışında aylık iş yeri bildirgeleri veya SSK no yazılı ücret bordrosu tarzı icmal belgeleri dahil SSK kaşe ve imzalı olmalı ki anlam ifade etsin. Yine o dönemde 4 aylık şeklinde bildirim yapılıyordu. Ben konut edinme yardımı bittiği dönemlerde işe başlamıştım, o dönemi iyi hatırlarım. Konut edinme bitti, üç beş yılda tasarruf teşvik kesintileri ile uğraştık, onlar bitti KDV iadesi ile uğraştık.

Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Sayın helal, işe giriş veya çıkış bildirgesi olmalı. O dönemde işe giriş veya çıkış bildirgesinde SSK nın kaşesi ve tarihi oluyor. Aksi durumda şahitli şekilde ben şurada çalıştım diyerek dava dahi açamaz. İşe giriş bildirgesi dışında aylık iş yeri bildirgeleri veya SSK no yazılı ücret bordrosu tarzı icmal belgeleri dahil SSK kaşe ve imzalı olmalı ki anlam ifade etsin. Yine o dönemde 4 aylık şeklinde bildirim yapılıyordu. Ben konut edinme yardımı bittiği dönemlerde işe başlamıştım, o dönemi iyi hatırlarım. Konut edinme bitti, üç beş yılda tasarruf teşvik kesintileri ile uğraştık, onlar bitti KDV iadesi ile uğraştık.
    Sosyal medyada benzer durumda olanlar SGK ya dilekçe verip işletmişler. Benim bildiğim bu şekilde.Burası KAMU olduğundan işleri daha kolay olur.Olmaz ise Hizmet Tespit Davası Açabilirler.Zaman aşımı yok.

4.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Cok teşekkürler sayın Servetbey, hemen buraya da yazıyorum

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Einizde belge var ise zaman aşımı olmaz.SGK ya gidin sisteme işlerler.
    Cevabınız için teşekkür ederim sayın heval

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eşimin 97 yılı girişi vardi. Elimizde sadece SSK kartı vardi. E devlette de görünmüyordu. O kartla sgk ya ekim ayında başvurduk, birbucuk ay içinde edevlete yansıdı. Eğer SSK numarasını biliyorsanız kurum kayıtlarında varsa işlerler. Eskiden tc no yoktu, bayanlarda ilaveten soyisim değişikliği de olduğu için tc noya eslenemeyen eski SSK girisleri e devlete yansimayabiliyor.
     Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Yatırım Tavsiyesi Değildir, en doğru karar herkesin kendi şartlarına göre kendi vereceği karardır.

7. SGK nasil batti diye soran olursa asagidakini gosterin

8. "2023 yılı Ocak dönemi aylık artışı verileri sisteme yükleninceye kadar uygulama geçici olarak kapatılmıştır."

Sayfa 186/430 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •