Onemli Gunler Banner
Sayfa 186/639 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon
Arama sonucu : 5110 madde; 1,481 - 1,488 arası.

Konu: AKPAZ Akyürek tüketim ürünleri pazarlama dağıtım ve ticaret a.ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Uhacettepe79 Yazıyı Oku
    Seddülbahir Hocam Maliye Bakanlığına şikayet dilekçesi göndermiştiniz secim sonrasına kaldı demiştiniz bir gelişme oldu mu???
    Evet hocam,muhakkik atanmasını bekliyoruz.
    Nûn

2.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku
    Evet hocam,muhakkik atanmasını bekliyoruz.
    Usta biraz daha detaya inebilir mısınız? Muhakkik atanirsa görevi ne olur sirketin piyasada algısı ne olur hisse fiyatına yansıması ne olur???

3. 1 TL hacimli hisseye ne olur ki? Siyasi güç ellerinde, bağımsız denetleyecek ne SPK ve BDDK nede başka bir kurum var. Vicdan sahibi makam sahipleri bu yapılanları görüpte ses çıkarmaması mümkün değildir.

Ulan KARAPAAZZZ!

4. Beddua etmek istemiyorum ama cidden çok fazlası ile en ağır beddualari hakkediyorlar...

Borsanın en o ros pu çocukları diyeceğim neyse Allah hidayete erdirsin...

5.  Alıntı Originally Posted by Uhacettepe79 Yazıyı Oku
    Usta biraz daha detaya inebilir mısınız? Muhakkik atanirsa görevi ne olur sirketin piyasada algısı ne olur hisse fiyatına yansıması ne olur???
    Şikayet sürecini detaylıca anlatayım.

VDK linki üzerinden yapılan başvuru,ilgili vergi dairesinin bağlı olduğu İhbar ve Şikayetleri Değerlendirme Grup Müdürlüğü'ne gönderiliyor.Şikayet somut bulunursa,vergi dairesine bildirim yapılıyor ve inceleme yapılması için tekrar VDK'ya gönderiliyor.VDK inceleme havuzunda toplanan şikayetlere muhakkik ataması yapılıyor.

Buraya kadar KAP'a herhangi bir bildirim yapılmıyor,çünkü şirkete ulaşan herhangi bir bildirim bulunmuyor.İnceleme görevi atanan muhakkik,şikayet konusu ile ilgili olarak;şirketin defter ve belgelerini resmi yazıyla istiyor.Bunların ibrazı için 15 günlük bir süre veriyor.Defter ve belgeler ibraz edilince,şirket temsilcisi ile "İncelemeye Başlama Tutanağı" imzalanıyor.Bu tutanak imzalandıktan sonra KAP'a bildirim yapılıyor ve özetle şöyle deniliyor: "2015-2016 dönemlerine ilişkin olarak şirketimiz hakkında vergi incelemesine başlanmıştır"...

Bu bildirimden sonra hisse fiyatları genellikle ilk gün olumsuz tepki verir ve daha sonra ufak ufak toparlar.İnceleme sonucu ise tahtanın nihai durumuna yön verir.Hazine zararı olduğu yönünde değerlendirme sonucu çıkarsa;hepimiz batarız,hiç kimse hisse satamayacak hale gelir.

Elbette böyle bir sonucu arzu etmeyiz.Amacımız sadece süreci hızlandırmaktır,bu noktada yanlış anlaşılmaya mahal verilmemesi gerekir.Çünkü bu konuda eleştiri içerikli fazlaca özel mesaj aldım.Vergi incelemesinin sonuçlarını ben de biliyorum ama niyetimiz yıkmak değil,yapıcı önlemlerin alınmasına hız kazandırmak.
    Nûn

6.  Alıntı Originally Posted by Wiki Slh' Yazıyı Oku
    1 TL hacimli hisseye ne olur ki? Siyasi güç ellerinde, bağımsız denetleyecek ne SPK ve BDDK nede başka bir kurum var. Vicdan sahibi makam sahipleri bu yapılanları görüpte ses çıkarmaması mümkün değildir.

Ulan KARAPAAZZZ!
    Olabilir,haklı çıkma ihtimaliniz yüksek ama bu sessiz kalmamızı gerektirmiyor.Niyetimiz sadece hız kazandırmak,tetiklemek.Vergi İncelemesi herkesi huzursuz eder.Huzursuz olsunlar ki,rahat rahat oyalanmasınlar.
    Nûn

7. Şikayet yazısının son paragrafında özellikle değindiğim hususlar var.İncelemeyi devralan muhakkike de verilen bir mesaj var.TCK ve sair mevzuatta,"denetim görevinin ihmali" işlenmiş olup;cezai müeyyideler kanuni koruma altına alınmıştır.

"Süreç hakkında kapsamlı olarak SPK başvuruları ve yargı süreci de takip edilecek olup, incelemenin seyrine göre; gerek şikayet konusu mükellef kurum ile bağımsız denetim kuruluşu hakkında ve gerekse de denetim görevini ihmal eden kamu görevlileri hakkında da öncelikli olarak iç hukuk yollarının tüketilmesi planlanmaktadır. Bilgilerinize arz ederim."
    Nûn

8.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku
    Şikayet yazısının son paragrafında özellikle değindiğim hususlar var.İncelemeyi devralan muhakkike de verilen bir mesaj var.TCK ve sair mevzuatta,"denetim görevinin ihmali" işlenmiş olup;cezai müeyyideler kanuni koruma altına alınmıştır.

"Süreç hakkında kapsamlı olarak SPK başvuruları ve yargı süreci de takip edilecek olup, incelemenin seyrine göre; gerek şikayet konusu mükellef kurum ile bağımsız denetim kuruluşu hakkında ve gerekse de denetim görevini ihmal eden kamu görevlileri hakkında da öncelikli olarak iç hukuk yollarının tüketilmesi planlanmaktadır. Bilgilerinize arz ederim."
    Elinize saglik hocam. Sizi niye tenkit edenler oluyor ki? Aylardır yaptıkları hukuksuzluğu soygunculuğu hak aramayı mı suçluyorlar???

Bunların yaptığı her türlü kahpelik borsaya açılma sebepleri şu ana kadar ki görüntüden çıkan sonuç net biz ky lerin birikimlerine göz koymak 2.5 liradan millete kakala 30 kuruşa indir kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapma üstelik geçen onca zamana rağmen somut bir gelişme olmasın sonra da birşey olmamış gibi ticari hayatına devam et...

Ben kendi adıma sonuna kadar yanınızdayım orada kaç bin liram eridi bir kuşa döndü param çıkmayacak ise o kuş gibi kalan para da olmasın batacaksa batsın zerre umrumda değil...

Niyetleri her ne ise bir an evvel açığa çıksında bizlerde rahata erelim ...

Sayfa 186/639 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •