Sayfa 188/792 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288688 ... SonSon
Arama sonucu : 6330 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1. Şirketin bir açılım yapması gerekiyor. Karlı olduğu çimento kısmında zaten yıllardır tam kapasite çalışıyor. Cemtas da bir büyüme var ama onun da etkisi sınırlı. Çimento kısmında bir büyüme hikayesi olması lazım ki şirket değerlensin.

Bu da yeni yatırım kararı ile olabilecek bir durum ama onda da kapasite artmayacak gibi haberler okudum. Önceki yıllarda çıkan haberlerde kapasitenin iki katından fazla artacağı söyleniyordu ama son haberler öyle değil. Bu konuda net bilgisi olanlar bilgilendirme yapabilirse sevinirim. Genel Müdürün açıklaması ise şöyle:

120 milyon dolar tutarındaki teknoloji yatırımı ile ilgili bilgiler veren Bursa Çimento Genel Müdürü Osman Nemli, "Yatırımı yaparken temel hedefimiz kapasite artırımından daha çok teknolojik yenilenme ile Avrupa standartlarının dahi ötesinde örnek bir tesis olabilmek. Yeni yatırım ile kapasitemiz 1.8 milyon ton/yıl klinker olacaktır. Yeni klinker hattının devreye girmesi ile eski fırınlar duracağından kapasite raporumuzda onaylanan değerler teorik olarak kalacaktır" diye konuştu. Osman Nemli, atık ısıdan enerji üretim tesisinde bulunan 9 megavatlık kurulu güce 5 megavat daha ekleneceğine dikkat çekti.

2.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Şirketin bir açılım yapması gerekiyor. Karlı olduğu çimento kısmında zaten yıllardır tam kapasite çalışıyor. Cemtas da bir büyüme var ama onun da etkisi sınırlı. Çimento kısmında bir büyüme hikayesi olması lazım ki şirket değerlensin.

Bu da yeni yatırım kararı ile olabilecek bir durum ama onda da kapasite artmayacak gibi haberler okudum. Önceki yıllarda çıkan haberlerde kapasitenin iki katından fazla artacağı söyleniyordu ama son haberler öyle değil. Bu konuda net bilgisi olanlar bilgilendirme yapabilirse sevinirim. Genel Müdürün açıklaması ise şöyle:

120 milyon dolar tutarındaki teknoloji yatırımı ile ilgili bilgiler veren Bursa Çimento Genel Müdürü Osman Nemli, "Yatırımı yaparken temel hedefimiz kapasite artırımından daha çok teknolojik yenilenme ile Avrupa standartlarının dahi ötesinde örnek bir tesis olabilmek. Yeni yatırım ile kapasitemiz 1.8 milyon ton/yıl klinker olacaktır. Yeni klinker hattının devreye girmesi ile eski fırınlar duracağından kapasite raporumuzda onaylanan değerler teorik olarak kalacaktır" diye konuştu. Osman Nemli, atık ısıdan enerji üretim tesisinde bulunan 9 megavatlık kurulu güce 5 megavat daha ekleneceğine dikkat çekti.
    yeni bir fabrika kuruluyor.finansmanı için yogun çalışma yapıyorlar.

3.  Alıntı Originally Posted by GÜL73 Yazıyı Oku
    yeni bir fabrika kuruluyor.finansmanı için yogun çalışma yapıyorlar.
    Bunlar uyutma taktikleri.Agyodakilere sorun anlatsınlar size.Dünyanın neresinde duayenim diye geçinen biri endeks tarihi zirveler yaparken yatırıma gitmiş.Hep dalga dümen.

nasibimiz varsa kazanırız. yıllardır sürünen sağlam bir kağıt.

5.  Alıntı Originally Posted by mf2hd Yazıyı Oku
    nasibimiz varsa kazanırız. yıllardır sürünen sağlam bir kağıt.
    Saglam bir kagıt yıllardır niye surünür,burada bir çelişki yokmu?

GT-P5210 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by aturkoz Yazıyı Oku
    Saglam bir kagıt yıllardır niye surünür,burada bir çelişki yokmu?

GT-P5210 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    işte bu çelişkiyi düşünüyorum.
    benzetme ne derece doğru olur bilmiyorum petkim yıllarca yatırımcısını bekletti. sonra çok güzel gelişmeler oldu şirket adına. petkim gerçekten de petkim oldu. bir umut bizim de gelecekte böyle bir açılımla hissenin bambaşka yerlere gelip gelemeyeceğini düşünüyorum.

cefaks ustam arada bucım takası alma sansımız olurssa çok mutlu olacağız.

Sayfa 188/792 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288688 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •