Sayfa 189/303 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon
Arama sonucu : 2419 madde; 1,505 - 1,512 arası.

Konu: The last of the mohicans

Alıntı Originally Posted by dels Yazıyı Oku
    Değerli üstadım mohikan. Sayenizde ne kadar yanlış hisseler de olduğumu anladım tavsiyelerinizle kararlarima yardımcı oluyorsunuz. Vaktiniz olursa POLHO ve DOBUR sayımı yapabilirmisiniz. Emeğiniz için tesekkurler

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by freesky Yazıyı Oku
    Sn dells,

Cok sukur ki ne kadar yanllis hisselerde zaman kaybettiginizi farketmissiniz. O yuzden de su anda ulkemizin gozbebegi olan, her sene sermayesini katllayarak buyuyen, kurumsallasmis ve yatirimci dostu, bedellsiz ve temettu aiskanligi olan gercek iki tane BLUE CHIP hissesini sormussunuz: POLHO ve DOBUR . Bu isabetli tercihinizden dolayi sizi kalben kutluyorum.....

Allah muhafaza, ya Mohikan Hoca'yi taniyamamis olsaydiniz? O zaman sacma sapan, abudik gubudik hisseerde omrunuz gececek ve hem size, hem de hayalerinize yazik olacakti.

Bol sans diliyorum.

freesky

PS: Bu yaziya alakasi yok, sevdigim llaflar ollldugu icin payasiyorum: "Enayiler olmasaydi, acikgozluler ac kalirdi", "Sen esek olursan, semer vuran cok olur", "Yemeyenin malini yerler".......vs vs vs...
    Arkadaşım ben samimi olarak en başında yanlış hisseler de olduğumu söyledim ve mohikan beyin butun yorumlarini bastan sona okudum ve 1 haftada portföyümu degistirdim.mohikan beye sorduktan sonra POLHO ve DOBUR almış değilim onlar elimde vardi. Sorup öğrenmeye çalışmak yanlış birseymi. Kinaye ye gerek yok

Sevgili freesky; dels kardeşimize inceden eleştiri yapacağım derken son notu ağır kaçmış, bu yazıyla alakası yok demiş ama bence yazıyla alakası var.

Bir de şu BLUE CHIP olayına gelelim. Neden böyle denmiş?

Poker oyunu oynayanlar bilir, para verip chip alırsınız, oyun bunlarla oynanır. 100 yıl önce 3 renkte chip varmış. Beyaz 1, kırmızı 5, en değerli mavi 10 dolara denk geliyormuş. DOW Jones'taki karlı, temettü veren şirketlere bu nedenle blue chip denmiş. Terim 100 yıl önceden kalmadır.

Tabii enflasyon veya yüksek rakamlı kumarlara bu chipler yetmeyince sonraki yıllarda yeşil (25 USD) ve siyah (100 USD) chipler kullanılmaya başlanmış. Aslında şimdi BLACK CHIP demek gerekir.

Neyse, bizim borsada Blue Chip ünvanını hak edecek şirket sayısı BIST 30 kadar bile değildir. 15-20'yi geçmez. Üstelik zirvelerde alınan Blue chip hissesi istediği kadar temettü versin bazan 3-5 yıl zarar ettirebilir. Örnek: Son 4 yıldaki banka hisseleri...
    DUHUL : 1999

Alıntı Originally Posted by Romatoid Yazıyı Oku
    Ekgyo yabancı haziranda resmen maymun etmiş en çok satış yaptıkarı hisse. Thyaodaki gibi bir düzen yapabilirler. Yapı kredinin raporunu okudum duruma göre bende varantlarda pozisyon açacağım bizide normalde içeri aldılar en azından hedge amaçlı yapabilirim. Kaldıraçlı işlemler çok tehikelidir tavsiye etmem kimseye.
    Katkın için teşekkürler. Haklısın kardeş... Kabaca VIOB borsanın 1/10 kaldıraçlı enstrümanı ise, VARANT VIOB'un 1/10 kaldıraçlı enstrümanı diyebiliriz.

Üstelik bizimki gibi sığ borsalarda düşük işlem hacmi nedeniyle varantın elinizde sıfırlanma riski yüksektir.

Bu nedenle hedge amaçlı bile kullanmam, kimseye de tavsiye etmem...

Vaktiniz olursa POLHO ve DOBUR sayımı yapabilirmisiniz. Emeğiniz için tesekkurler

Hızlıresim sitesinde yükleme sorunu var, düzelirse sayımlara akşama bakalım.

4. Teşekkürler ederim

POLHO...

UZUN VADE...

3.5 Yıllık bir borsa hikayesi olan şirket uzun vadeli 12 dalgalık bir trend oluşturmuş...

3 TL kırılınca 3. dalgalar başlamış ve 7. zirvesini yılbaşında 10 TL ile yapmış...

Bu zirvenin düzeltmesini yapıyor...

Kısa vade grafiğinde durumu vahim.Şu anda bıçak sırtında olup 7.38 aşağı kırılırsa OBO formasyonu oluşur ve 4.80'e kadar düşebilir.

Uzun vadede ise 10 TL üstünde 5 zirvesi daha var...

KISA VADE...

9 dalgalık bu trend eğer OBO boynu olan 7.38 kırılırsa 3. dalgalarını başlatacak.

O zaman düzeltmesi oldukça zaman alır.

DOBUR...

Basın yayın sektörü tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkede de düşüş trendinde ve daha da devam edecek gibi görünüyor.

Temel analizi için umutsuz diyebiliriz. Çünkü zarar ediyor ve daha da kötüsü piyasa değeri defter değerinin 3.5 katından işlem görüyor. Defter değerine göre ederi 1.28 TL...

Ama buna rağmen hisse teknik olarak tamamen farklı bir yön çizmiş. 15 yıldır 0.5-4 arasında seyrederken yılbaşında 4 kırılmış ve çanağı 2 haftada yaklaşık olarak ikiye katlamış, 7.19 görülmüş...

Bu sayım adeta ALGYO grafiğinin başlarında imiş gibi bir görüntü veriyor.

Eğer temel falan takmadan sayım böyle giderse 7.19 üstünde çoklu zirveleri olabilir.

2.71 aşağıya geçerse sayım iptal olur ki o zaman temel analize göre hak ettiği yere iner...

6. Sayın mohikan link sayımı alabilir miyim? Teşekkürler

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Umut0109 Yazıyı Oku
    Sayın mohikan, ALCAR ile ilgili yorum yapabilirmisiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ALCAR...

KISA-ORTA VADE...

Bu düzeltme kısa vadeli trend çizgisine kadar (48-48.5) devam edebilir.

Burası tutmazsa 41'e kadar inebilir.

Orta vadede 57.8 üstünde 3 zirvesi daha var.

8. TUCLK sayabilir misiniz? Teşekkürler ve acil şifalar

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 189/303 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •