Sayfa 19/46 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
Arama sonucu : 363 madde; 145 - 152 arası.

Konu: YYLGD Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Şirketin ticaretini yaptığı tahıl ürünlerinin ciddi kısmını yurtdışından (Rusya, Ukrayna) ithal ettiğini düşünüyorum ama bir veri yok bunun için açıkcası.
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

2.  Alıntı Originally Posted by zelig Yazıyı Oku
    Bu şirketi de portföyüme eklemeyi düşünüyorum. KAP dokümanlarını inceledim ama hammaddede yurtdışı bağımlılığının ne kadar olduğuna dair bir bilgiye ulaşamadım. Şirkete mail attım onlar da dönüş yapmadı. Bu konuda bilgisi olan bir yatırımcı arkadaş bilgi paylaşabilirse sevinirim. Bol kazançlar dilerim.
    Hocam oransal olarak bilmesem de izahnamenin 73-74. sayfalarında ürün gruplarının ithalatıyla ilgili ülke ve tedarikçi sayısı bakımından bilgi var. Orada da yazdığı üzere farklı ülkelerden tedarik imkanı bence önemli. Ayrıca satışların çoğu ihracat olduğu için doğal hedge mekanizması var.

Benim de en büyük korkum ticari malların süreklilik arz edip etmeyeceği. Bakalım bilançoda göreceğiz.

3.  Alıntı Originally Posted by TyphoonTrader Yazıyı Oku
    Şirketin ticaretini yaptığı tahıl ürünlerinin ciddi kısmını yurtdışından (Rusya, Ukrayna) ithal ettiğini düşünüyorum ama bir veri yok bunun için açıkcası.
     Alıntı Originally Posted by Ondery Yazıyı Oku
    Hocam oransal olarak bilmesem de izahnamenin 73-74. sayfalarında ürün gruplarının ithalatıyla ilgili ülke ve tedarikçi sayısı bakımından bilgi var. Orada da yazdığı üzere farklı ülkelerden tedarik imkanı bence önemli. Ayrıca satışların çoğu ihracat olduğu için doğal hedge mekanizması var.

Benim de en büyük korkum ticari malların süreklilik arz edip etmeyeceği. Bakalım bilançoda göreceğiz.
    Teşekkürler Hocam.

4. Rusya Savunma Bakanlığı, Rusya'nın Tahıl Koridoru Anlaşması'na katılımını durduğunu açıkladı. 29.10.2022,
    Rusya, anlaşmadan vazgeçmesinin sebebi olarak son zamanlarda Karadeniz'de bulunan Rus filosuna yapılan saldırıları gösterdi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
     Alıntı Originally Posted by Ondery Yazıyı Oku

yazik , guzel sirketti ,UV icin almistim, ama Rusya-Ukrayna bagliysa bir sure sikinti yasayabilir
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,950
    TABAN beklerken , TAVANA gidiyor, olayin icyuzu ne ? anlayan biri anlatabilirmi lutfen ?

sozum ona TAhil koridorun kapanmasindan kotu etkilencekti ???
    In God We Trust

7.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    TABAN beklerken , TAVANA gidiyor, olayin icyuzu ne ? anlayan biri anlatabilirmi lutfen ?

sozum ona TAhil koridorun kapanmasindan kotu etkilencekti ???
    Taban bekleyen kim, önce o açıklasın, niçin taban?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,950
     Alıntı Originally Posted by seneka Yazıyı Oku
    Taban bekleyen kim, önce o açıklasın, niçin taban?
    Rusyada-Ukrayandan alis yapiyor deniyordu felan, demek sallamasyon mus
    bu haberden iyi bile etkilendi, guzel

bu ulkede hic mi uretim yok, bide paketlenmis gidadayiz, hammade ,biri olmasa oburunden aliriz, bildigim kadariylada bugdaylada cok isimizde yok
    In God We Trust

Sayfa 19/46 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •