Sayfa 19/551 İlkİlk ... 917181920212969119519 ... SonSon
Arama sonucu : 4408 madde; 145 - 152 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Eczacıbaşı İlaç 2020 Birinci Çeyrek Bilanço Analizi
    https://youtu.be/lnP_lSoT5vg

2. Eczacıbaşının koçak ile ilgisi kaldı mı?

Eczacıbaşı fiilen üretmiyor, üretenle ortaklığı var diye biliyorum. Mevcut durumları eczacıbaşı açısından değerlendirebilecek var mıdır?

Bir Deva Holding ike farkı nedir. Primlenir mi o kadar?

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by İnsanoğlu Yazıyı Oku
    Eczacıbaşının koçak ile ilgisi kaldı mı?

Eczacıbaşı fiilen üretmiyor, üretenle ortaklığı var diye biliyorum. Mevcut durumları eczacıbaşı açısından değerlendirebilecek var mıdır?

Bir Deva Holding ike farkı nedir. Primlenir mi o kadar?

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    faaliyet raporunda bilgi var kocak a sattığı baxterin dagıtımı eczacı da bir de yerleri hala kocak a kiralıyor

4. Eczyt nin neden bu kadar iskontolu kaldıgını açıklayabilirmisiz acaba. Teşekkürler şimdiden
     Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Eczacıbaşı'nın içi boş değil. Ayrıca sadece defter değerine kadar geldi.
    Benim söylediğim başka bir şey.

Bu şirketin ( topluluğun) gelirlerinin %70 i, Vitra ve madencilikten gelen gelirler. Kalan gelirler arasında da kira ve faiz gelirleri var. İlaç ve sağlık %10 civarında. Bu payın artması için de hiçbir sebep yok.

İlaç dışı nedenlerle birileri Eczacıbaşı'nı çok değerli bulup almışlarsa o zaman neden hemen hemen aynı şirketlerde payı olan Yatırım Holding'in %40 iskontolu kaldığını da bir zahmet araştırmak gerekir.

5.  Alıntı Originally Posted by MaliTablolarAnaliz Yazıyı Oku
    Eczacıbaşı İlaç 2020 Birinci Çeyrek Bilanço Analizi
    https://youtu.be/lnP_lSoT5vg
    Bence finansal sonuçlara bakarak Ecılce değer biçmek eksik hatta yanlış olur,şimdilik bilançoya katkısı ve getirisi olmayan arsaları da dikkate alınmalı..ilk maliyet değerinden kayıtlı arsaların yeniden değerlemesi yapılsa dahası hazırladıkları projeleri hayata geçirseler 6,37 olan defter değeri belklde 3 e,piyasa değeri 4 e katlanır.Çok uzun vadeli olduğundan ben yoruldum.sıfırladım,yine de hakkını teslim adına yazıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Eczacıbaşı'nın içi boş değil. Ayrıca sadece defter değerine kadar geldi.
    Benim söylediğim başka bir şey.

Bu şirketin ( topluluğun) gelirlerinin %70 i, Vitra ve madencilikten gelen gelirler. Kalan gelirler arasında da kira ve faiz gelirleri var. İlaç ve sağlık %10 civarında. Bu payın artması için de hiçbir sebep yok.

İlaç dışı nedenlerle birileri Eczacıbaşı'nı çok değerli bulup almışlarsa o zaman neden hemen hemen aynı şirketlerde payı olan Yatırım Holding'in %40 iskontolu kaldığını da bir zahmet araştırmak gerekir.
    Ecılc sattım,Eczyt çoğalttım.Holding hariç iştirakleri zararda olunca 2019/03 de 13 milyon tl zarar açıklamıştı,artık durum tersine döndü,Ecyap hariç iştirakleri karda olacak görünüyor,yamuk yapılmazsa 2020/03 net kar beklentim 2019/09 karından fazla hatta yıllık karına yakın..
    Defter değeri 22,19 tl idi,%29,67 payına sahip olduğu Ecılc fiyatı 1.çeyrekte 1,04 tl yükseldiğinden Eczyt defter değeri de en az 24,20 ye yükselecektir.Ecılc deki asli payı %18,75 iken 2010 yılından bu yana toplanarak %29,67 ye yüseltildi,normalde sonradan toplanan hisselerde 1.çeyrekdeki 1,04 yükselişin kar olarak yansıtılması gerekir,bu olacak mı bekleyip göreceğiz.9 milyon kur farkı karı garanti.

7. anlaşılan süslü spek ikilisi ky.yı tükenmişlik sendrumuna sokup bertaraf etmiş

Sayfa 19/551 İlkİlk ... 917181920212969119519 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •