Sayfa 19/524 İlkİlk ... 917181920212969119519 ... SonSon
Arama sonucu : 4187 madde; 145 - 152 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. Cebinden şirketlere para koyacak hali yok. Eğer öyle olsaydı, bilançoda bir kalemde şirketlerden alacaklı olarak gözükmez miydi ?

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Şimdi bu KZ nun şahsi borcu, nedeniyle ihtiyati haciz davası vs gündemde. Oysa geçen yıl Fabrika mülkiyeti geri alınırsa her şey yoluna girecek havası vardı.
    Şimdi şahsi borçlarla ilgili dava, gündemin ilk sırası oldu.

Sermaye şirketlerinin ortaklarının borçlarından dolayı şirketin mallarına üretim araçlarına haciz konulamaz. Bunu bir kenara not edelim. Ancak alacaklılar ortakların pay senetlerine, kar payı haklarına ve eğer şirket tasfiyede ise borçlunun şirket sermayesindeki payı oranında tasfiye masasında alacaklı olabilirler.

Alacaklı tarafın iddialarını bilmiyoruz. Bu şahsi bir borç mudur? KZ aldığı bu paraları doğrudan şirkete ve bağlı ortaklıklara aktarmış mıdır? Bu konulardan şimdilik uzağız. Herkes ne kadar bu önemsiz dava dese de sonuçları önemseniyor olmalı ki hisse fiyatları yerlerde sürünüyor.

Sonuç olarak küçük ? yatırımcılar olarak beklemek zorundayız.

AŞAĞIYA ÖZETİ ATALIM DA YANLIŞ ANLAMALAR OLMASIN

HACİZ KARARI ALINDI
    Kemal Zorlu'dan 10 yıl önce verdiği 12 milyon dolarlık alacağını tahsil edemediğini belirten Nevzat Demir'e ait Binbir Gıda şirketi, yargıya başvurarak bu paranın Zorlu'nun yönetimindeki Mazhar Zorlu Holding ve Egeplast üzerinden tahsil edilmesini istedi. Binbir Gıda bunun için Karşıyaka Asliye Ticaret Mahkemesi'nde dava açtı. 2017/730 dosya numaralı davayı görüşen mahkeme 19 Nisan 2019'da ilk başta Zorlu'ya ait bu şirketlerin mallarına ve alacaklarına ihtiyati haciz kararı aldı.
    ŞİRKET BORCU DEĞİL
    Bunun üzerine halka açık iki şirket olan Egeplast ve Mazhar Zorlu Holding, borcun ortakları Kemal Zorlu'nun kendi borcu olduğunu ve kendileriyle bir alakasının olmadığı yönünde savunmada bulundu ve ihtiyati haciz kararının kal-dırılmasını talep etti. Haciz kararı 20 Şubat 2019'da tamamen kaldırı-lırken süren davada bugünler-de son aşamaya gelindi.

BİLİRKİŞİ İNCELİYOR
    Önceki gün Karşıyaka Adliyesi'nde duruşması yapılan davada bilirkişi heyetinin incelemesinin beklenilmesi kararlaştırıldı. Hem Egeplast hem de Mazhar Zorlu Holding, bu gelişmeyi halka açık şirketler olduğu için Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. Davanın bir sonraki duruşması 1 Aralık 2021'de görülecek. Mahkeme bilirkişinin varacağı kanaate göre, 12 milyon doların şirketler tarafından Nevzat Demir'e ödenip ödenmemesini kararlaştıracak
    KEMAL ZORLU: BORÇ KONUSU TAMAMEN BENİM ŞAHSİ MESELEM
    YENİ Asır'a açıklama yapan Kemal Zorlu, "Bu borç konusu tamamen benim şahsi meselem, şirketlerle hiçbir alakası yok. Dava sürüyor" diye konuştu. Yeni Asır'ın ulaştığı Binbir Gıda şirketi yetkilileri ise, borcun Kemal Zorlu'ya ait şirketlerin zor durumda olduğu bir dönemde verildiğini kaydederek, "Nitekim bu para borç olarak verilir verilmez tamamı şirket hesaplarına yatmış ve şirketlerin çeşitli ödemeleri yapılmıştır. Dolayısıyla bu para şirketlerin finansmanında kullanılmıştır. O yüzden bu borçlardan şirketler de müşterek olarak sorumludur. Yargının vereceği kararı bekliyoruz" iddialarını dile getirdi.

Erhan GÜLENÇ
    Sermaye şirketlerinin ortaklarının borçlarından dolayı şirketin mallarına üretim araçlarına haciz konulamaz.

olayın en can alıcı kısmı da bu bence ama dava önemsenmiyo hisse fiyatları yerde fikrine katılmıyorum, kağıdın fiyat hareketlerinden bi haber beklediğini düşünüyorum, gelecek olan haberi iyi yada kötü kullanacaklar

daha evvelden nevzat demir anlaşmak istiyor deniyordu, bu tabir doğruysa ve yorumlarsak haklı kişi anlaşmaz, anlaşacak olsa mahkemeye başvurmaz, kz bu davada şahsi borcum bu benim demişse ki demesi gerekli bu davanın rövanşı olacağını nd ve kz de biliyor ki halka açık şirketin sen işleyişini durdurmuş zarar ettirmişsin

birde şunu merak ediyorum kz , nd den borç aldı, borç alırken aralarında sözleşemi yaptılar alınan borç şirkete sağa sola kullanılamaz sadece felanca iş için kullanılabilir diye? şirkete kullanamaz diye bir sözleşme varsa ve şirkete kullanmışsa nd haklı bence yoksa nd bu işin sonucunu bence biliyor

izleyelim görelim
    Okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

3. 10 01 2022 KAPANIŞ

İŞLEM HACİMLERİ

EPLAS: 3.937.659

MAZHAR: 1.032.003

4. 10 01 2022 EPLAS GÜNLÜK ARACI KURUM DAĞILIMI

Asıl kötü olan ne biliyor musunuz, dayanılmaz olan?
    Biz EPLAS gibi bir hissede beklerken devasa şirketler, ağır hareket edeceğini düşündüğümüz şirketler bile yüzde 30-50-100 prim yapıyor oluşu.
    THYAO bağıra bağıra 12 lerden 27 lere geldi.
    SAHOL-KCHOL - PEKTM .... gibi

İşte asıl baskı budur.

Ekranıma bakıyorum almayı düşündüğüm tüm hisseler prim yapmış.
    Gerçi elimde olan EGSER-TUCLK de düzeltmede sinirimi bozmaya devam ediyorlar. Bu iyice baskı oluşturuyor.
    Elinde sadece EPLAS tutan emektarlar bu anlamda daha avantajlılar. Çünkü antrenmanlılar ?

Kendilerine saygı duyuyorum

Bazı arkadaşlar yazdığı için yazıyorum. Geçen sene EPLAS 60 bine kadar çıkmıştım. Maliyetlerim 24 altında olduğu için usandıkça 26-33 arasında olmak üzere hepsini verdim kafam rahattı.
    Ancak son harekette bu sefer tamam gidecek dedim ve biraz alayım bari dedim ve 27-28 arasında sazan gibi atladım.
    Sonra aşağılardan alarak maliyetimi ancak 26.06 ya düşürebildim.
    Ne kadar var miktar yazmıyorum.

Eplas da ilk defa pozisyonlarım zararda bu kadar süre beklemiş oldum.
    Bilançoya kadar beklerim.
    Eğer EPLAS fos çıkarsa bize maliyeti kaçırdığımız fırsatlar olacak. Fakat borsada fırsatlar bitmez, nasılsa yeni fırsatlar olacaktır.

Bu yeniden değerleme yapan tüm şirketler ucuyor
    Bunun değeri ne zaman gelecek
    Yılbaşına gelmeden gelir demişti ustalar
    2023 yıl başı mi yoksa
    İsterse 2073 yıl başı olsun bekleyeceğiz artik

7. ND, Fıratpen’in sahibi. KZ de rakibi olan Eplas’ın etkin ortağı.
    ND, bu borcu neden verdi.
    Acaba ortak bir iş yapacaklardı da iş sonradan bozulmuş olabilir mi?
    Ortak iş derken illa plastik boru işi olarak düşünmemek lazım.
    Binbir Gıda’nın faaliyet alanı ne?
    Deli sorular.

Yarın gelir mi acaba yeniden değerleme raporu

Sayfa 19/524 İlkİlk ... 917181920212969119519 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •