Onemli Gunler Banner
Sayfa 192/350 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,529 - 1,536 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    aslında basit.
    örneğin ereğli 7.22 fiyat. 1 lot alırsan her kademede 1 tl kazanır/kaybedersin.
    7.23 de 1tl, 7.24 de 2 tl kazanç gibi. (adım aralığı 0.01)
    1 lot içinde 105 tl teminat kullanırsın. (yani spottaki 100 lota karşılık geliyor) yaklaşık 1 e 7 kaldıraç.
    aynı şeyi tüpraşta yapdığımızı varsayalım.
    fiyatı 116.7
    1 lot için her kademede 10tl kazanıp kaybedersin.
    116.8 de 10tl, 116.9 da 20tl … ( adım aralığı 0.1)
    1 lot için 1460 TL teminat kullanırsın. yaklaşık 1 e 8 kaldıraç
    Bende baska bir yoldan anlatayim matador eregli ornegi vermis 105₺ 1 knt fiyati gunluk kong veya shortla 10,5 kademe alirsaniz kazanc olarak %10 esdeger= viobta 1000 puan, ;) garanda 105₺ mesela hisse 8,00₺ su an. 9.05 olursa %100 = vobta 10000 puan
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

2. Sn. matador38,

5-6 pay vadeli hariç işlem açmak ve bunu kapamak çok zor iş piyasa yapıcı doğru fiyattan her zaman marj bırakıyor (derinlik çok sığ veya yok ). Sizin robotlar teorik fiyat belirleyip oraya mı gönderiyor serbest fiyat çok ciddi sıkıntı. Bunu nasıl aştınız? Anlatmışsınızdır beki ama hatırlayamadım

3.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Sn. matador38,

5-6 pay vadeli hariç işlem açmak ve bunu kapamak çok zor iş piyasa yapıcı doğru fiyattan her zaman marj bırakıyor (derinlik çok sığ veya yok ). Sizin robotlar teorik fiyat belirleyip oraya mı gönderiyor serbest fiyat çok ciddi sıkıntı. Bunu nasıl aştınız? Anlatmışsınızdır beki ama hatırlayamadım
    F_EREGL0119 gibi vadeli hisseleri kastediyorum.
    kademeler bazılarında sığ. ancak ben bazılarında şimdilik sanal olarak robotu test ediyorum bazılarında gerçek işlem yapıyorum ama lot 20 yi geçmiyor. birde robotlarım spot grafiğe bakarak al-sat şartını oluşturuyor. işlemi ise vadeliye gönderiyor.
    ayrıca hemen tüm vadeli hisselerde spotun açık olduğu saatlerde Piyasa yapıcının robotları çalışıyor ve sanıldığı gibi ciddi kayma olmuyor.(tabi 10-20 lot için)

Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    F_EREGL0119 gibi vadeli hisseleri kastediyorum.
    kademeler bazılarında sığ. ancak ben bazılarında şimdilik sanal olarak robotu test ediyorum bazılarında gerçek işlem yapıyorum ama lot 20 yi geçmiyor. birde robotlarım spot grafiğe bakarak al-sat şartını oluşturuyor. işlemi ise vadeliye gönderiyor.
    ayrıca hemen tüm vadeli hisselerde spotun açık olduğu saatlerde Piyasa yapıcının robotları çalışıyor ve sanıldığı gibi ciddi kayma olmuyor.(tabi 10-20 lot için)
    pay vadelilerde su an içşn garan ve thy dışında işlem yapmak(işlem hacmi tırt ) sakat tecrübe ile sabit
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

5.  Alıntı Originally Posted by devran42 Yazıyı Oku
    pay vadelilerde su an içşn garan ve thy dışında işlem yapmak(işlem hacmi tırt ) sakat tecrübe ile sabit
    dediğim gibi kaç lot işlem yapacağınıza bağlı. şimdilik benim lotları kaldırıyor

6. Benim aralık kötü geçti, dün resim atacaktım, yeni yıla girdiği için geçen senenin kar/zarar raporunu vermedi,
    Bende bunu buldum

Yeni yıla 1 lot ve 1665 tl para ile devam, umut kaybetmek yok,sonuçta aralık ayı son güne kadar kötü bir ay olarak geçti, yine az zararla yırttık,
    Yeni yılada yeni sistemimle girdim, aylık min. 5000 puan kar hedefim var bakalım olacakmı,
    Düzenli olarak kar/zarar raporu paylaşacağım.
    1 lotla maceraya devam,
    Yeni yılda bomba gibiyim

01.01.2019 1,665 TL para ve 1 lot
    Bakalım bukadar cuzzi miktarla nerelere kadar giderimde, yeni başlayan arkadaşlara örnek olurum,
    Burayada yazıyorum ki, 2019 sene sonu bu mesajı alıntılarım haberiniz olsun.
    Buradaki yorumlarım ve tavsiyelerim kişisel görüşüme dayanmaktadır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

7. http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=31870

Bemde buradayim eyyyy ahali seneye ne olacak merakla bekloyorum
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8. vadeli hisseler ve viop30 daki sistemlerimin ortalama getiri tablosu aşağıdadır. getiriler puan olarak değil yüzde olaraktır.
    karşılaştırmayı doğru yapabilmek için Yüzde puanları hesapladım.
    örneğin x30 da aralık ayında ortalama 3473 puan getiri sunmuştu.( https://i.hizliresim.com/AD5Rm7.png )
    (3473*100)/118.000= 2.93 (x30yüzdesi)
    akbankda aynı yüzdenin 15 olduğu göz önüne alınırsa, bunun x30 için karşılığı yaklaşık 18bin puan yapar.
    hal böyle iken neden SADECE viop30 a bağlı kalayımki? peki kötü sonuç veren hisseler yokmu? var. istikrarlı iyi sonuç verenleri tesipt edip onlara yönelmek gerek. tabi herkesin sisteminde iyi sonuç veren hisseler farklı olacaktır.
    ben geleceğin x30dan ziyade vadeli hisselerde olduğuna inanıyorum.

Sayfa 192/350 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •