Sayfa 195/1006 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon
Arama sonucu : 8047 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: Viop LVIII

diskoya gitmeden iyi geceler diyecem ama yönetim enaz 9 gün geçirirler..

ben kaçar..

.....

2. Sen kesin cennetesin, bir problem olursa ölünce gel beni bul diyerek insanların çoğu kandırılabilir.

Böyle bir imkanı değerlendirenin çok az olması ilginç. Az olunca talep çok oluyor bence.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. Bana göre de bir yaradan var... Bu uzay sistemini, doğadaki sistemi, canlıları , insan vücudu ve beyni sistemini yaradan...

İnsanlara da beyin vermiş akıl vermiş...
    Bize sadece ahlâk, vicdan, doğaya, diğer insanlara , inançlara saygı ve sevgi ile, dürüstçe çalışkanlık üretkenlik, temiz olmak, yardımlaşmak lazım... (Zaten bunları yapınca din ve peygambere gerek te kalmıyor)

Gerisi tüm aracılar (kitaplar, peygamberler, şekilci işler (namaz, oruç, kıyafet, baş örtüsü, kadınla ilgili şeyler her türlü şekilci şeyler) boş beleş işler söylemler... Bunu insanlar, siyasetçiler lehlerine kullanıyorlar...

Benden de bu kadar...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    madem insan gibi geldik... insan gibi özgürce ölelim. benim tek inancım bu. tek tanrımda bu.

birinin inancı birinin kulluğu birinin minnetine birinin tanrısına inancına bilmem neyi umrumda değil.

birinin bana git savaş dediğinde ... ölürsem kader varsa bile kaderimi yaşadığım için değil birinin isteği üzerine boşuna ölmüş olurum.

dinlerin var oluşu cihad ise. ortada adam kalmazdı. senin mantığa göre..

neresinden tutarsan tut zerre mantık yok.

ha tanrı olsaydım... türlü türlü din peygamber yollayıp boyuna insanları inandırmaya çalışacağıma..

belli yaştan sonra herkese anlayabileceği dilde ve türde vahiy ederdim.

sapıtan yine sapıtırdı onda şüphe yok.. yok sayan yine sayardı tanrıyı.
    Bilakis tam tersi dinlerin varoluşu insanlığın sürdürülebilirliğini sağlıyor.
    Topluluk ve milletler olmamış olsaydı insanoğlu birbirini çiğ çiğ yer bi kaşık suda boğardı güçlü olan hayatta kalırdı tek başına. Sonra nesli tükenir giderdi.
    Bizi birarada tutan değerlerin başında din var ve zayıf olanı topluluk koruyor.
    İnsanlar çok acımasız bir mahluktur, yeri gelir çoluğunu çocuğunu doğrar eşini döver hırsızlık yapar aklına gelmeyecek işler yapabilir.
    bireysellik yokoluştur, topluluk ise varoluş
    Tekrar bi düşün sağda solda inançsızım deme başına bişii gelirse kimse yardım etmez

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

akşam akşam şort ....9052....................

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Ortada somut bir herif var. Kim olduğu belli değil.
    Türkiye de hiç bir zaman 1 kişiye ekmek yedirmezler..
    O kazanan paralar nerelere kadar gidiyor sence?
    Daha kontrollü piyasa isteniyordu, çünkü yukarı giderken de , günü gelince fişi çekerken de karşında birileri olmaması lazım ki serbestçe at koştur...
    Bizim ülkede iyi yerde büfe açarken mafyasından, görevlisine rüşvet dağıtırken milyar dolarlar dönen yerde tek yiyeni kustururlar...

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    ariston burda mısın bi film soracaktım .. hangi ilde çekildiydi... yerli
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Bana göre de bir yaradan var... Bu uzay sistemini, doğadaki sistemi, canlıları , insan vücudu ve beyni sistemini yaradan...

İnsanlara da beyin vermiş akıl vermiş...
    Bize sadece ahlâk, vicdan, doğaya, diğer insanlara , inançlara saygı ve sevgi ile, dürüstçe çalışkanlık üretkenlik, temiz olmak, yardımlaşmak lazım... (Zaten bunları yapınca din ve peygambere gerek te kalmıyor)

Gerisi tüm aracılar (kitaplar, peygamberler, şekilci işler (namaz, oruç, kıyafet, baş örtüsü, kadınla ilgili şeyler her türlü şekilci şeyler) boş beleş işler söylemler... Bunu insanlar, siyasetçiler lehlerine kullanıyorlar...

Benden de bu kadar...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

şöyle düşün abi
    bir fabrikatör veya işverensin.. yüzlerce çalışanın var emrin altında
    bunlara belirli kurallar koymazsan idare edebilirmisin o işi ? edemezsin
    kural olmazsa, başıbozukluk, vurdumduymazlık, kargaşa eksik olmaz
    sabah işe geliş kuralı koymazsan, işe gelmez çoğu veya geç gelir, üretim azalır... o gelmedi diye yarın öteki gelmez
    ceza vermezsen işçiler kavga eder, güçlü güçsüzü ezer...
    aynen bunun gibi
    YARADAN dediğimizi FABRİKATÖR olarak düşünürsek
    faprikanın düzeni üçün, belirli kurallar koyması gerekür

Sayfa 195/1006 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •