Sayfa 195/997 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Dolar almak ayri dth ci olmak ayri
    Bende de dolar var dth ci degilim %1 mi ne faiz icin net enayilik
    İnsanlar evinde mi saklasın.. Ben insanlara kızmıyorum.. Sonuçta marketteki ve pazardaki fiyatlara bakan biri faizlerin 15 lere geldiğini görünce hışımla ya dolar ya altın alıyor.. Sorun para kazanmak kaybetmek değil.. Sorun güven meselesi..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,151
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Stagflasyon varken ekonomi büyümezken borsaya talep gelir mi peki

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    Gelir diyorum ben...

Ama yavas gelir..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,151
     Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    İnsanlar evinde mi saklasın.. Ben insanlara kızmıyorum.. Sonuçta marketteki ve pazardaki fiyatlara bakan biri faizlerin 15 lere geldiğini görünce hışımla ya dolar ya altın alıyor.. Sorun para kazanmak kaybetmek değil.. Sorun güven meselesi..
    Guvenin maliyeti olsa gerek bu da...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Borsa 1.35 arti acti.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Dolar ya da altin almanin tl bazinda ilk kosulu kar etmek olmamali, cunku bunlar yukseldiginde ic piyasada fiyatlar da yukseldigi icin pek bir anlami olmuyor.

Dolar ya da altin almak insanda disiplin yaratir, tasarruf egilimini artirir, gereksiz harcama ve yatirimlardan uzak durmasini saglar.

Eger bir trader isen ve doviz altin borsa tl arasinda gecisleri iyi yapabiliyorsan ne mutlu sana ancak bu cok az insanin basarabilecegi bir sey.

Genel için konuşursak borsayı geç... Türk halkının belirli davranış kalıpları var yatırım olarak..ya fiziki altındır yada dolar... Evinde saklayamayacak olan dolarını bankaya koyar.. Az buçuk da faizini alır.. Borsayı neden geç dedim.. Bu ülkede sen çukuruva elektrik kepeze el koymuşssun.. Nah bi daha yatırımcı gelir.. Elimde 13 kağıt var.. Hepsine yarın iktidar el koyabilir.. Bu bilinçle borsada olmak lazım
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

6.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Soyle diyelim o zaman dth lar artiyor diye sevinmek net enayilik
    En basit mal daginiknve dagitildikca 200 m dolar alan seviniyor ilginc kafa

Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Genel için konuşursak borsayı geç... Türk halkının belirli davranış kalıpları var yatırım olarak..ya fiziki altındır yada dolar... Evinde saklayamayacak olan dolarını bankaya koyar.. Az buçuk da faizini alır.. Borsayı neden geç dedim.. Bu ülkede sen çukuruva elektrik kepeze el koymuşssun.. Nah bi daha yatırımcı gelir.. Elimde 13 kağıt var.. Hepsine yarın iktidar el koyabilir.. Bu bilinçle borsada olmak lazım
    Haklisin

Borsa da yatirimci cok az. Belki 250 bin Turk vatandasi vardir ya da yoktur.

8. 5 dakika önce BDDK tarafondan yeni veri yayınlandı.

Döviz mevduatında 19 Eylül'de tüm zamanların rekoru geldi: 219.05 Milyar $

Düşük faizli TL mevduattan kaçan para döviz mevduatına kaçıyor olabilir.

Faizleri ile bu şekilde oynamanın doğal bir sonucu.

Geçmişten ders alınmamışa benziyor.

En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 195/997 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •