Onemli Gunler Banner
Sayfa 197/997 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 1,569 - 1,576 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

Herhangi bir fikri savunabilirsin.Ancak kendi düşünceni söylerken büyük bir kitleye aşağılayıcı sözler sarfetmek büyük bir saygısızlıktır.

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ancak borsa kelimesinin Belçika'daki Brugge'li soylu aristokratik aile olan Van der Beurse'dan gelmiş olduğu yönündeki söylentiler; borsanın modern anlamdaki kurucularının bu Kuzey Avrupa'lı dostlarımız olduğunu göstermektedir.

https://kimkurdu.com/ilk-borsayi-kim-kurdu/

Soylu aristokrat aile olduğuna göre, yahudi olma ihtimalleri zayıf.
    Yinede borsalara kote şirketlerin anonim şirket olmaları, dolayısıyle çoğunluk hisselerim kimde olduğunun gizlenebilmesi, akla yahudileri getiriyor.

Mesela Kanada'da tüm asset yahudilerin ama ortalama bir kanadalı bunu bilmez.

Sorduğunda, shareholder'ların diyerek te espri yaptığını sanır.

3.  Alıntı Originally Posted by andrewcardwell Yazıyı Oku
    Kimin enayi kimin keriz olduğunu zaman gösterecek bu kadar büyük laf etmemek lazım .Benim kendi öngörüm bu kur 8,40 Nisan 2020 gidecek .Madem herşey süper neden 5,20 bölgesinin altına gitmiyor etrafta bol miktar para var tutan mı var ?MB her türlü mambo jambo yapsın ondan sonra dolar tutmak enayilik görelim bakalım kim akıllı kim enayi
    Artsin artmasin konu degil
    Dth artisina sevinmek en hafif tabiriyle....
    Adam ulke parasına shortluyor ve % 1 mi ne faizle al bunu kullan diyor 200 m usd
    Bu enayilik degil mi

4.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Artsin artmasin konu degil
    Dth artisina sevinmek en hafif tabiriyle....
    Adam ulke parasına shortluyor ve % 1 mi ne faizle al bunu kullan diyor 200 m usd
    Bu enayilik degil mi
    vicent
    sen 2018 başında 3.70 3.80 lerde de dolarcılar ile dalga geçerdin
    7.20 lere gitti
    Daha evvel 2017 yazında da dolar cılarda feci dalga geçerdin 3.40 dan 3.90 a gitti..

Sen ne zaman çıkıp dolar yükselmezdiyince ralli geliyor..

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    vicent
    sen 2018 başında 3.70 3.80 lerde de dolarcılar ile dalga geçerdin
    7.20 lere gitti
    Daha evel 2017 yazında da dolar cılarda feci dalga geçerdin 3.40 dan 3.90 a gitti..

Sen ne zaman çıkıp dolar yükselmezdiyince ralli geliyor..
    3.9 lardan 3.4 enki yi bagirtiyordum yok oldu gitti 3.4 larda 8 10 bekleyen bendim sallama
    Kendi topicinde ciyaklamalari hala ordadir

Konu su dolarcilar degil dth cilar her ay 10 usd okcular vakfina bagis kesilcek deseler yine alip yatirirlar mi
    Bence evet
    Dolar ci ayri dth ci ayri

6.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Biz iddacı bi milletiz..kumarbazlık genimizde var.. Aracı kuruma gidiyorum abidik kubidik ne kadar şirket varsa yerli o hisselerde.. Spek bi hareket yapcakta voleyi vurup çıkacak yerli borsacılarımız.. Piyasada borsacılarımızın yüzde 60 70 inin yatırım anlayışı bu.. Kendim bile adel gibi sığ bi hissede şirketin geçmişine güvenip paramı 1 sene bedevaya işlettirdim.. Sonra baktım olmucak riski dağıttım.. 18 senelik tecrübeye rağmen böyle bi hata yaoabiliyo insan.. Bizim insanımıza en uygun git her ay altın dolar al kardeşim... Gelip borsaya yeni zirvelere gitse bile endeks paranızı kumarbaz tahtalarda batırmasınlar.. Lanet olsun borsaya da bulana da..
    Çok haklısın.

Ancak genlerimizde olan kumarbazlık değil, kadercilik.

Bir anda makus talihimi değiştirebilirmiyim arayışı.

Tüm bunların başlica nedeni , egemen sermaye cevrelerinin ahlaksızlığı.

Hukukun işlemesinin önündeki tek engel de onlar.

7. Adam, araba satmak için on-yıllarca demiryolu yaptırmadı.

Her gün yollar kan gölü.

Borsada ky cıyı doğramış, kimin umurunda.

8. TR 2 yıllık tahvil 14,66 14,89 -1,54 14,81 14,59

TR 5 yıllık tahvil 14,99 14,99 0,00 14,99 14,99

TR 10 yıllık tahvil 14,82 14,82 0,00 14,82 14,82

Sayfa 197/997 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •