Sayfa 197/1032 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 1,569 - 1,576 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    jöleli dedikleri yiğit bulut, Türkiye varlık fonu yöneticisi.
    Varlık fonunun ne yaptığı bilinmiyor ama piyasalardaki hareketler sıklıkla onlara atfediliyor.
    Halkbank çok ceza almasın diye piyasa fiyatını baskılıyor olabilirler.

Bizim hissede de yabancılar sadece bugün satmadılar, aylardır satıyorlar, satışlar son zamanlarda yoğunlaştı, her fırsatta satıyorlar. Alıcı yokken çok satamıyorlar fiyat çok düşüyor, dünkü haberle çok alıcı gelince bolca mal boşaltabildiler.

Yukarıdakiler hep tahmin, akıl yürütme, varlık fonu hakkında bilgi yok, yabancı satışları da takaslarda görünenler (orada da hile hurda çeviriyor olabilirler).

Sizin yazdığınız gibi panik havası yaratılıyor da olabilir, çok az bir ceza gelecektir milletin malını ucuza toplamak için korkuta korkuta aşağı götürüyor da olabilirler.
    Benim sirkete cayci yapmam onu adami varlik fonu basina koymuslar cok yazik cok
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

Alıntı Originally Posted by albicans Yazıyı Oku
    bilmediğimden soruyorum,lütfen yanlış anlaşılmasın,
    yapıkerdi %100 bedelli ile 8.694.000.000 lota çıkacakken,halkb nin 13.750.000.000 lota çıkmasının olası olmamasının nedenini anlayamadım?bu bankayı daha güçlü kılmaz mı?
    sen 10 lira bedelli yapacak dedin.
    bedelli standard %100, nominalden, yani hisse basina 1 lira.
    bankanin ayrica bedelli gerektirecek bir durumu yok bence. onlar komplo teorileri yok yabanci ortaklarina odetsinmis, vs...

3.  Alıntı Originally Posted by albicans Yazıyı Oku
    fiyatı 6 lara gelen bir halk(hadi buralarda kalmış olsun),bedelliyi lot başına 10 tl veya üstü yapabilir mi?(bunun olabileceğini söyleyenler olduğu için soruyorum?)böyle bir durum olursa ky bedelliyi nasıl ödeyecek?hadi bedelliyi ödedik diyelim,arka bahçeleri gibi kullandıkları bankanın kaybettiği güveni kazanamama durumunda fiyatın daha da aşağıya gitmeyeceği ne malum?buna ilaveten global krizin yaklaştığını unutmamak lazım.(2008 de gördük neler olduğunu). bunların hepsini birleştirdiğimde bedellinin ky yi batıracağını düşünüyorum.bedellinin lafı bile beni korkutuyor .
    10 TL'den bedelli yapsa 25 milyar TL toplar... Ne yapacak o kadar parayı?

4.  Alıntı Originally Posted by blu Yazıyı Oku
    bankanin ayrica bedelli gerektirecek bir durumu yok bence. onlar komplo teorileri yok yabanci ortaklarina odetsinmis, vs...
    1 lira standart rakam değil.

5. Th reis bugunu yorumlasan

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by HBYKCN Yazıyı Oku
    1 lira standart rakam değil.
    dogru diyorsun. benim aklimda 30 hisselerinden %100 kalmisti. sise ve dyhol mu ne yapmisti en son. halkbankta %100 konusuluyordu.

Alıntı Originally Posted by serkan_tgs Yazıyı Oku
    Th reis bugunu yorumlasan
    pek yorumluk durumu yok gibi.

7. Bu tc..vüz sahneleri bu kadar çok olunca ne devlete ne bankasına güven kalır

8.  Alıntı Originally Posted by blu Yazıyı Oku
    %100 bedelliyi 10 tl den yaparsa dedim ilkinde doğru.fakat sonra hesap edince bedelli öncesi 6 tl olan hisseyi 10 tl bedelli yapsan ort 8 olur bedelli sonrası piyasadan alır herkes.onun üzerine soruyu anlamlı kılabilmek adına 1 tl nominalde tutup %1000 bedelli yaptım.%1000 bedelli yapabilir mi?yaparsa benim için çok yüklü paraya ihtiyaç olur bedelliye katılabilmek için,katılmazsamda elimdeki lotların maliyetine asla gelemez o kadar lotla.

Alıntı Originally Posted by HBYKCN Yazıyı Oku
    10 TL'den bedelli yapsa 25 milyar TL toplar... Ne yapacak o kadar parayı?
    12,5 milyar para toplamış olmaz mı?ben mi yanlış hesaplıyorum.toplayacağı miktar ceza kadar olsun diye düşündüm cezayı 3 milyar dolar desek ve dolara 4 desek 12 milyar tl yapar.yüklü bir ceza gelmesi durumunda ödemek için kullanır.
    en azından %49 unu devlet kasasından ödemez.bozdağ ın dediğine göre fetöcüler verdirtti Atilla ya bu cezayı.aynı fetöcüler pekala 3 milyar dolar ceza verdirebilir,öyle bir durumda faizi arttırmaya çalışan yabancılardan alayım cezanın bir kısmını mantığını güdebilir hükümet.(hükümetin dış mihraklar mantığıyla gidiyorum.)

Sayfa 197/1032 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •