Sayfa 199/293 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249 ... SonSon
Arama sonucu : 2340 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. Olası geri çekilmeler sonrası tekrar girmek şartıyla, kısa vadeli kâr realizasyonu amacıyla ARDYZ ve ALKIM paylarımı bugün sabah itibariyle satmış bulunuyorum. Henüz onlardan oluşan nakit ile bir başka hisse alımı yapmadım.

2. Dün çıktığım ALKIM'e bugün tekrar giriş yaptım. ARDYZ yerine de ondan önce portföyümde olup sattığım FONET'i tekrar koydum. Hisse sayısı 11 oldu yine.

Portföyde çok prim yapanlarla üzerine ekstra alım yaptıklarım sepet ağırlığını biraz asimetrik hale getirmişti. Ağırlıkları da olabildiğince dengeli hale getirdim, sıfırdan sepet yapıyorumuş gibi.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

3. Alkim bugün almayı düşündüm pazartesi ye bıraktım bende hocam,
    Potansiyel var mor trend üzeri haftalık kapanışlar yaparsa güzel olur.

4.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Alkim bugün almayı düşündüm pazartesi ye bıraktım bende hocam,
    Potansiyel var mor trend üzeri haftalık kapanışlar yaparsa güzel olur.
    Teknik olarak TL fiyatlarda günlükte yatayda kırdığı zirvesini hemen onaya gelmesi bence olumlu, bazen % 10-15 yukarı gidip aynı hareketi yaparak zaman kaybı yaşıyorlar. Tabii ki hareketin yukarı devam edebileceği ihtimalini düşünerek bu yorumu yaptım. Şirketin işlerinde hem kağıt hem de kimyasallar tarafında iyiye gidiş olduğuna dair iddialı haberler geliyor. Umarım fos çıkmaz bu haberler. Fiyat hareketindeki ivmelenmeleri de buna bağlıyorum açıkçası. Gerçi çok uzun zamandır endekse karşı kötü performans göstermişti, ama normalde ALKIM'in geçmişinde bu aylar endeksi yendiği aylardır çoğunlukla. Dolar bazlı zirvesinden epey aşağıda. Yukarı yönlü zirveyi geçmeyi denese, zirveye kadar yaklaşık % 56 prim potansiyeli var. Hareketin sadece teknik bazlı mı yoksa temel destekli mi olduğunu birkaç hafta sonra daha net anlarız. Hayırlısı bakalım.

YTD.
    Clausewitz

5. Listenizde yer alan Gentaş rasyolarını ve raporlarını inceledim. Yatırımcı ilişkileri ile de görüştüm. Genel olarak beğenmiştim. Ancak Gentaş'ta ortak satışları mevcut. Bu durum yatırıma devam etmenizi etkilemiyor mu acaba? Bilançoya dair olumsuz bir durum nedeniyle satış yapmış olamazlar mı sizce? Syg..
    "Hukuk hak ve adaleti bağdaştırma sanatıdır."

6.  Alıntı Originally Posted by hakkıcan Yazıyı Oku
    Listenizde yer alan Gentaş rasyolarını ve raporlarını inceledim. Yatırımcı ilişkileri ile de görüştüm. Genel olarak beğenmiştim. Ancak Gentaş'ta ortak satışları mevcut. Bu durum yatırıma devam etmenizi etkilemiyor mu acaba? Bilançoya dair olumsuz bir durum nedeniyle satış yapmış olamazlar mı sizce? Syg..
    Hisseyi aldıktan sonra rastladığım tek pay alım satım haberi halihazırda zaten ortağı olan Burak Akartaş ve yine kendisinin de ortağı olduğu Maza International B.V.'nin pay alım haberi oldu. herhangi bir pay satım haberine denk gelmedim hisseye girdikten sonra. Ayrıca bir ortak türlü sebeplerle hisse satışı da yapabilir. Her satış kötü bilanço geleceğine işaret etmez. Her alımın iyi bilanço geleceğine işaret etmediği gibi. Şimdilik fikrimi değiştiren olumsuz bir durum sözkonusu değil. Bilançolara kadar, absürt bir gelişme olmaması halinde, elimde tutacağım. Bilançolardan sonra durum değerlendirmesi yaparım. Elbette benim böyle düşünüyor olmam mutlak doğru yolda olduğumu göstermez.

YTD.
    Clausewitz

7. Tavan olmadan büyük bir gap bıraktığı için bugün 300-301 aralığında GOLTS hisselerimi sattım. Gapi kapatmasını bekleyeceğim. YTD.
    Clausewitz

8. Portföy Tiryaki 90 günde ne yaptı. Y.T.D. değerlendirilen rakamlar temsilidir.

Note: O sırada Galatasaray şampiyonlar liginde 4 puan almıştır.

Sayfa 199/293 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •