Sayfa 199/742 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon
Arama sonucu : 5931 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. jes ve ges toplamı 40m usd diyelim yine asgari seviyeden alalım..

res toplamı 41m euro

kojen doğalgaza 5m usd yazalım

enerjinin asgari varlığı 90m usd ye yaklaşıyor

şirketin piyasa değeri 43m usd..

eee bu hesaba eklemediğimiz:
    - tekstil fabrikası (şirketin ana faaliyet konusu)
    - kurum üzüm incir kayısı vs ticareti
    - smyrna sera (domates)
    - aktur gayrimenkulün, aktur araç muayene istasyonlarına kiraladığı değerli taşınmazlar
    - bornovadaki arsa üzerine inşa edilen başımsız bölümler

2. Minik yatırımcı iyi güzel yazıyon kardeş de mendo hiç oralı değil gibi )
    ''Kıtmir bir köpekti.Ashab-ı Kehf'in köpeği.Ama cennete gitti.
    Kim olduğun kadar kimlerle olduğun da önemli.'' NFK

3. rızanın fazla zamanı kalmadı. bu yıl da zarar açıklarsa imtiyazlarını kaldıracaklar..

bu arada yatırım fonları ile oyaktan alım yapanlardan maliyetim çok çok az.. bırakalım da onlar düşünsün

patrondan izinsiz kağıda girdiklerini sanmıyorum..

info ve saz arkadaşları sanki

4.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    jes ve ges toplamı 40m usd diyelim yine asgari seviyeden alalım..

res toplamı 41m euro

- smyrna sera (domates)
    - aktur gayrimenkulün, aktur araç muayene istasyonlarına kiraladığı değerli taşınmazlar
    40m dolar yatrım toplamı değil... baklacının kurulum maliyeti 6 yıl önce 50m dolar.. birde res ile ges in kurulum maliyetleri yıllardır düşerken jes santrallerin kurulumu ucuzlamadı.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/572767
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

5.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    40m dolar yatrım toplamı değil... baklacının kurulum maliyeti 6 yıl önce 50m dolar.. birde res ile ges in kurulum maliyetleri yıllardır düşerken jes santrallerin kurulumu ucuzlamadı.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/572767
    baklacı benzeri kuyucak satıldı.. santrallerin borç yükü vs bakarsak çok daha fazla ederi var baklacının.. ben çok daha düşük aldım..

bu enerji krizinde 7/24 çalışan santrallerin değeri anlaşıldı.. hem de kurda yaşanan yükselişle dolar bazlı favök artıran santrallerin önemi daha da arttı..

bu rakamların çok daha üzeri var..

6. bu hafta fed kararı açıklanacak.. tüm piyasalar kırmızı menderes unutuldu.. yakında burası yatırımcı dolar.. yükseliş başlasın

şimdi kimsenin umurunda değil.. demekki doğru hissedeyim

7. enerji santralleri ürettiği sürece olası bir ekonomik daralmadan etkilenmez.. zira şirket yekdem garantili satış yapıyor.. gelirler dövize endeksli..

gıda tarafında da sıkıntı olacağını sanmıyorum.. artan nufus artan gıda fiyatları.. bireyler lüks tüketimden vazgeçerler kişisel ekonomileri bozulunca ama gıdanın yeri her zaman korunur..

olası bir ekonomik daralmada tekstil etkilenir.. ancak artan konut sayısı, geniş aileden çekirdek aileye geçiş, ülkemizde turizm teşviği nedeniyle artan otel sayısı, artan petrol ve navlun fiyatları nedeniyle ab ye ihracatta çinle maliyet avantajımız gibi nedenlerle daralmanın sınırlı olacağını düşünüyorum..

şirketin yeni üretim yapısında polyester karışımlı ürünlere de yer vermesi olası maliyet düşüşüne neden olacaktır.. özellikle tekstilede geri dönüşümün başlamasıyla da pamuklu ürünlerin maliyetlerinde azalma görebiliriz..

tabi bunlar için patronun dürüst olması gerekli.. bakalım 25m pay şirket nasıl parlatılarak satılacak

not: şirketin parlatılmaya ihtiyacı yok 42m usd ye menderes tekstil mi olur baskı ortadan kalksın gerçek ederine gider..

8.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    jes ve ges toplamı 40m usd diyelim yine asgari seviyeden alalım..

res toplamı 41m euro

- smyrna sera (domates)
    Merhabalar. Faaliyet raporunu okuyuncaya kadar biraz tembellik yapip bir soru sormak istiyorduk. Bahsettiginiz butun bu sektorlerdeki sirket hisselerinin sahibi menderes tekstilmi yoksa akca holdingmidir ? Bizde pozisyon aldik, ufak ufak oranimizi arttiracagiz. Gozlemledigimiz kaliteli yazismalarin oldugu bir hisse yonunde. Yanilmayiz hayirlisi ile.

Sayfa 199/742 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •