Sayfa 2/41 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 325 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Seçimden sonra borsa

Kur yükselişi borsaya ne kadar zarar verir?

Tv yorumcularından şunu duymuşsunuzdur "Kurdaki yükselişe rağmen borsa yine de güçlü duruyor"

Bu son derece doğal ; bankalar eskisi kadar borsa fiyatını etkileyemiyor ,sanayinin ağırlığı artmış durumda.
    Büyük sanayi şirketleri satışlarının önemli bir kısmını ihraç ediyorlar dolayısıyla bu durum bu şirketlerdeki geri çekilmelerin alım fırsatı olarak görülmesine neden oluyor bunun sonucunda borsadaki geri çekilmeler kur yükselişine kıyasla sınırlı kalıyor.

Ayrıca emeklilik fonlarının da belirli seviyelerde borsada alıcı olduklarını unutmamak gerek.

Meclis farklı Başkan Farklı olursa borsa ne olur.

Bence yine para kazandırır yani yine yükselir.

Bir gerçeği unutmamak gerek : Başkan seçime giderse 1 dönem kaybeder ve seçime gitme kararı alacak ise "halkı bunun gerekliliğine inandırması gerekir"

Bu da başkanın ancak ve ancak "uyumlu, uzlaşmacı bir lider görünümü verip , elimden geleni yaptım ama uzlaşmadılar" düşüncesini yerleştirebileceği bir politikayla olur.

Bu da uzun süre seçimin olmayacağı anlamına gelir.

Uzlaşacakları önemli bir konu zaten var "olağanüstü halin kaldırılması"
    Bu beklenti bile "uzlaşmacı meclis görüntüsüne neden olacağı için borsada yükselişi getirir"

Dolayısıyla 95 000 altındaki fiyatlarda karamsar senaryo yazanlara kulakları tıkamak bence en mantıklı seçenek.

Dolar seçimden sonra ne olur ?

Grafiklerdeki benzerliğe dikkat..
    Benzerlik sizi hiç şaşırtmasın bu ne ilk ne de son , geçmişin fotokopisini çekip duruyorlar...
    4.25 olası geri çekilme hedefi olarak dikkat çekiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
    Çok kişi eğer seçimden sonra borsanın yükseleceğini düşünüyorsa kesin düşer..demedi demeyin.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Çok kişi eğer seçimden sonra borsanın yükseleceğini düşünüyorsa kesin düşer..demedi demeyin.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Başlığı açma nedenim "çok kişinin borsanın düşüşe devam edebileceğini söylemesi ya da yükseliş için önemli seviyelerin geçilmesini bekleyin demesinden dolayı" ayrıca büyük çoğunluk dolarda da yükseliş bekliyor.

En kötü durumlarda fiyatlar ucuzken almayı bahsettikleri önemli seviyelerin geçilmesini beklemeye tercih ederim.
    Ben hemen hemen bütün olumsuz durumların fiyatlara çoktan dahil olduğunu düşünüyorum.
    Yükseliş için bir kıvılcım yeter

6. Patates ve soğanı bile ithal eden ülkenin para birimi nasıl değer kazanır sizce? Bu kadar cari açığı olan ülke kendini kaç yılda toparlar biliyor musunuz? Bu ülkeye döviz girdisi olmadan döviz düşmez. Borsa tarafında daha oluşacak olan yeni kabinenin kurulamamasi fiyatlanmış olamaz.
    Hem önceki seçimlerde borsanın hareketi ile şimdiki çok farklı.

Kriz çığırtkanlarına , 70 - 80 000 hedef fiyatlar veren yatırımcıyı karamsarlığa iten yorumculara rağmen 95 000 üzerindeyiz hayırlı olsun

Alıntı Originally Posted by xyz Yazıyı Oku
    Patates ve soğanı bile ithal eden ülkenin para birimi nasıl değer kazanır sizce? Bu kadar cari açığı olan ülke kendini kaç yılda toparlar biliyor musunuz? Bu ülkeye döviz girdisi olmadan döviz düşmez. Borsa tarafında daha oluşacak olan yeni kabinenin kurulamamasi fiyatlanmış olamaz.
    Hem önceki seçimlerde borsanın hareketi ile şimdiki çok farklı.

Ben 90 000' de 110 000 derken yorumcuların çoğu yükselişler artık satış fırsatı diyorlardı...
    Bu yorumcular yüzünden yerli yatırımcı borsada yeterince kazanamadı.

Borsa 120 000' e giderken de Türkiye böyle bir ülkeydi.

Ben, teknik temel dinamiklere bakarak realist bir yorum yapıyorum.

Siz de buradasınız ben de, seçimden sonra göreceğiz olacakları
    Ayrıca ben 20 yıldır borsadayım , mühendis olsam da "son 10 yıldır tek işim borsa"
    Borsayı tek işim haline getirebilecek kadar bilgime güveniyorum.

20 yıldır hiç dolar almadım daima borsaya yatırdım ve her defasında borsa diğer bütün enstrümanlardan fazla kazandırdı.

Atatürk ne diyor "Geldikleri gibi giderler"
    O dolarları da aldıkları gibi satarlar ve TL'ye geçerler
    Döviz de düşer o zaman...

Hem biliyorsunuz ki bu piyasaların bir kuralı var

" İnsanların %85' i bir finansal varlığın yükseleceğine inanıyorsa yükselmez"
    Bu kadar yüksek bir oranda olmasa da çok büyük bir kesim dövizin yükseleceğine inanıyor...
    Sadece bu kurala göre bile dövizin düşeceğini söylemek mümkün.

Sayfa 2/41 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •