Sayfa 200/1012 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300700 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 1,593 - 1,600 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Değer Artış Kazançlarının Vergilendirilmesi

Bireysel yatırımcı olarak (tam mükellef gerçek kişi) 2017 takvim yılı içerisinde Eurobond alım satımı gerçekleştirmeniz durumunda faiz gelirlerinde olduğu gibi kazançlarınız Geçici 67 uygulaması dışında tutularak kişisel gelir vergisi beyanınıza konu edilmesi gerekiyor.

Vergilendirmede öncelikli olarak Eurobond getirileri döviz cinsinden gerçekleştiği için vergi matrahının tespitinde alım ve satım tarihlerindeki kurların tespit edilerek TL'ye çevrilmesi gerekiyor. Bir bakıma kur farkları da vergilendirilerek alım satım matrahınızın içerisinde bulunuyor. Bu konudaki tek istisna Eurobond'un itfasında söz konusu. İtfa sırasında oluşan kur farkı vergi matrahına dahil edilmemektedir.

https://kpmgvergi.com/Blog/Pages/Ful...px?article=872
    Yalniz bu açıklama eurobondun Turkiyeden alınmasina ilişkin.kıbrıstan alınıp satılırsa gelir orda elde edilmiyor mu?

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by bjkay Yazıyı Oku
    Yalniz bu açıklama eurobondun Turkiyeden alınmasina ilişkin.kıbrıstan alınıp satılırsa gelir orda elde edilmiyor mu?

O yıl içinde 180 günden uzun süre Türkiyede yaşadıysan tam mukellef oluyorsun...istersen gelirin kuzey kutbudan olsun.

3.  Alıntı Originally Posted by cimri Yazıyı Oku
    Olayı biraz somutlaştırmak adına ben de şunu sorayım:
    Elimde 28 faizli Aktifbank bonoları var. 205 gün daha %28'den net faizlenecek.
    Elimdeki bonoları yaklaşık 20 gündür(faizin 27.50'ye düşmeden önceki son gün)dür alıp satmadım.
    Şimdi bunları 28'den satıp 27 den tekrar almak mı mantıklı olur? Yoksa başka bir şeye(dolar vs.) değiştirmedikçe tutmak mı mantıklı?
    Bence al sat yapmak avantajli. Yoksa basit faiz uygulanacak. Hesabim faiz düşse bile düşme öncesi yüksek faizden alınan bononun faiz düşmesini nasıl avantajli hale getirdiğine yönelikti..

4.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    O yıl içinde 180 günden uzun süre Türkiyede yaşadıysan tam mukellef oluyorsun...istersen gelirin kuzey kutbudan olsun.
    İşte bu yüzden Yurtdisinda yaşamak ve ikameti de aldırmak lazım

5.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Hangi banka dolara %10 verdi?

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Dolar faizi 3.çeyrekte büyük meblağlara %9’ü gördü. Sanırım en yüksek faizi o dönemde Odeabank verdi. Şu an böyle bir oran yok. En yüksek %6 mevcut. Onu da Fibabanka ile Şekerbank veriyor..

6.  Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    Dolar faizi 3.çeyrekte büyük meblağlara %9’ü gördü. Sanırım en yüksek faizi o dönemde Odeabank verdi. Şu an böyle bir oran yok. En yüksek %6 mevcut. Onu da Fibabanka ile Şekerbank veriyor..
    O söylediğiniz dönem olmalı ki , şekerde de 7,75 vardı.

7.  Alıntı Originally Posted by bahad1r Yazıyı Oku
    10 bin ve üstü için dolar 6% oranı kaç gün için?
    Aynı şekilde Şekerbank'ta avro için de iyi bir oran var mı?
    Teşekkürler.
    Avro en iyi bildiğim kadarıyla Burgan da , 2,75
    Ayrıca hazine eurobondu var 5,20 getirili

8. Dudu arkadaşa öyle bir yanıt vermişsin ki teselli etmek yerine yarasına adeta tuz başmıssın. Sabırla koruk birleşince helva olurmuş. (Webster için diyorum)

Sayfa 200/1012 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300700 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •